Askerlik yeri sorgulama 2014 kasım 94/4 tertip nereye düştüm

Reklamlar

Askere gidecek er ve erbaşların sorgulama ekranlarına ulaşmak artık çok kolay ve eve mektup içerisinde gelmesini beklemeden e devlet üzerinden nereye düştüğünüzü öğrenebiliyorsunuz. Askerlik yeri sorgulama 2014 kasım ayında gidecekler için nereye düştüm askerlik yapacağım yer neresi diyenler sanırım buradaki anlatılanlarla sorununuz çözülmüş olacaktır.

askerlik-yeri-sorgulamaE-Devlet askerlik sorgulama işlemini de E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İlgili link www.nazlim.net’de. E-Devlet askerlik sorgulama uygulaması ile celp sorgulamanızı, askerlik yoklamanızı, askere gideceğiniz yerde görevinizin ne olacağını, askerliğe giderken gerekli olan evrakların neler olduğu gibi bilgileri öğrenmeniz mümkündür. Bu işlemlerin içinde sevk bilgisi yoktur. Bunu öğrenmek için askerlik şubesine gitmeniz gerekmektedir.

E-Devlet askerlik sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Fakat bu işlemi başlatabilmek için öncelikle bir şifreye ihtiyacınız vardır. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Şifrenizi aldıktan aşağıdaki linke tıklayınız. ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” bölümünde kimlik doğrulama işleminizi yapınız. Sonrasında ”E-Devlet Şifresi İle Giriş ” bölümüne tıklayınız. T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz bir şekilde giriniz. Ardından sisteme giriş butonuna basınız. Karşınıza çıkan sayfada hizmetler bölümü olacaktır. Bu bölüme girerek sevk edilecek eğitim hizmetleri kısmına geliniz.

Yaptığınız bu uygulamaların ardından E-Devlet askerlik sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.