Kavitasyon Yöntemi ile Yağ Eritme

Kavitasyon Yöntemi ile Yağ Eritme

Kavitasyon yöntemi nedir ilk başta onu açıklayacağız ardından da yapılan bu müdahale hakkında bilgilendirme amaçlı yazımıza geçeceğiz.

kavitasyon-yontemi-ile-yag-eritmeVücudumuzda fazla yağlar fazla alınan kalori sonucunda oluşur. Fazla kalori daha sonra kullanılmak üzere yağ dokuda depolanır. Yağ dokuda depo yağları direk besinlerle alınabileceği gibi karbonhidratların yağa dönüşümü sonrası da oluşur.

Özellikle spor yapmayan ve fazlaca kalori alan kimselerde vücutta yağ birikimi gözlenir. Vücudun en önemli yağ deposu cilt altındaki yağlı dokudur. Bir yağ hücresi hacminin onlarca katı yağ depolayabilir. İkinci yağ deposu da bağırsakların etrafında bulunan omentum denen bölümdür. Buna hayvanlarda da rastlanır ve iç yağ olarak bilinir. Aşırı yağ alımı iç organlarda özellikle karaciğerde yağlanmaya neden olur. Damar cidarında biriken yağlar ise damar tıkanıklığı ve ölüme bile neden olmaktadır.

Yağ hücreleri arasındaki bağları çözüyor

Tamamlayıcı Tıp ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Aynur Hamidova, yerleşmiş bölgesel yağları parçalayıp eritmek ve selülitli bölgeleri yok etmek isteyen kadın-erkek herkesin bu uygulamaya talep gösterdiğini belirtiyor: “Bu uygulamada kullanılan ultra kavitasyon teknolojisi ile yağ hücrelerine elastik dalgalar gönderilip, bu hücreler baloncuk şeklinde şişiriliyor. Yağ hücrelerinin arasındaki bağların çözülmesi sağlanıyor ve hücre çeperleri zayıflatılıp parçalanarak sonuca ulaşılıyor.”

Lipo-cav uygulamasında bölgesel yağlara ve selülitlere üç aşamada işlem yapılıyor.

Kavitasyon yöntemiyle hücreler arası boşlukların drenajı sağlanarak fizyolojik yapının iyileştirilmesi…

Yağ hücreleri arasındaki bağların zayıflatılarak kopartılması; diğer bir adı ile çözülme etkisi…

Baloncuk şeklinde şişirilmiş yağ hücrelerinin çeperlerinin şok dalgaları ile zayıflatılıp parçalanması…

Erkeklerin göbek sorununa çözüm getiriyor

Türkiye’de yaşayan birçok erkekte henüz 30 yaşına gelmeden göbek oluşmaya başlıyor. İlerleyen yaşlarda büyük bir yağ tabakası ile hayatlarını sürdüren pek çok erkek, Lipo-cav uygulaması ile kısa sürede göbek ve bel bölgesindeki yağlardan kurtuluyor.

Genelde spor yapmalarına rağmen erkeklerin bel bölgesindeki yağlar bir türlü erimek bilmez. İşte tamamen fit görünümde olup sadece bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak isteyen erkekler de bu yöntem sayesinde hayal ettikleri vücuda sahip olabiliyorlar. Dr. Aynur Hamidova, yerleşmiş bölgesel yağların eritilmesinde ve selülitli bölgenin tedavisinde tercih edilen bu yöntemin, obezite durumlarında da kilo verme sürecini hızlandırdığını söylüyor.

Nasıl uygulanıyor

Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekiyor. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kural.

Uygulama, haftada bir seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-12 seansta tamamlanıyor. Bir seans ortalama 20-30 dakika sürüyor. Uygulamanın sürekliliğini sağlamak için seanslar tamamlandıktan sonra dört ay süreyle ayda bir seans, daha sonra 3’er ay aralıklarla tek seans yapılması gerekiyor.

Lipo-cav’ın diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması.

Not: BURADAKI YAZILAR BILGILENDIRME AMACLIDIR VE EN ONEMLI BILGIYI SIZLERE SADECE DOKTORUNUZ VEREBILIR

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı