Aç Kalmadan Diyet Yapmak Nasıl Olur

Aç Kalmadan Diyet Yapmak

Ben kendimi kontrol edemiyorum aç kalmadan diyet yapmak kilo vermek mümkün mü diyorsanız bazı araştırmalarım sonucu sizlere ulaştığım bilgileri vereceğim arkadaşlar.

Tabi kilo vermenin en güzel yöntemi bana sorarsanız uzman kontrolü altında yapılan sağlıklı beslenme şeklidir. Çünkü uzman yardımı ile sağlığınız da bozulmalar olmaz ve olumlu sonuçlar alacağınızdan da şüphem yok. Ama illaki biz yine de aç kalmadan diyet yapma yolları öğrenmek istiyoruz diyenlere işte detaylar:

1) HIZLI YEMEYİN
Yemeği ne kadar hızlı yerseniz o kadar çok yersiniz. Bu yüzden yavaş yemeyi kendınızıe alışkanlık edinin. Yemek yerken kendınıze belirli bır süre tanıyın fakat bu süre an az 20 dakika olsun.Ayrıca porsiyonlarınız mutlaka küçük olsun. Çatalınızı ve kaşığınızı küçük kullanmanız size yardımcı olacaktır.Bu kilo vermenide en önemli ve etkili alışkanlıklardan bir tanesidir. Küçük porsiyonlar ve yavaş yemek sizi doymuş hissetmenizi sağlayacaktır.

2) SEBZE TÜKETİMİNİ ARTTRIN
Lif bakımından zengin olan sebzeler, daha çabuk doymanızı sağlayacaktır. Fakat sebzeleri pişirirken çok fazla yağ kullanılmaması gerekiyor. Akşam yemeklerinde birden fazla sebze yemeği yapmanız işinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü çeşit fazlalığı www.nazlim.net sizi daha fazla sebze yemenızı sağlayacaktır. Yağ sosları yerine limon kullanarak sebze yemeklerinizi tatlandırabilirsiniz.

3)YETERLİ VE KALİTELİ UYUYUN
Yapılan araştırmaların sonucunda ortaya çıkan bir diğer konu ise uyku. Yeterli ve kaliteli uyuyan kişiler daha kolay kilo verebiliyor. Fakat uzmanlar bu durumun kişiden kişiye değişebileceğini belirtiyorlar. Ancak www.nazlim.net sağlık bir uyku gün içinde kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacak ve psikolojik nedenlerden dolayı atıştırmalardan sizi uzak tutacaktır.

4)HER GÜN 20 DAKKA EGZERSİZ YAPIN
Her gün 20 dakika egzersiz kilo vermenize yardımcı olacak ve yılda 4ila 5 ilo vermenize yardımcı olacaktır. 1,5 km yürüyüş, çiçek dikme, bahçe işleriyle meşkul olma ve 30 dakka ev temizliği gibi benzer hareketleri her gün yaparak zayıflamaya bir adım daha yaklaşın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir