Yağlı Ciltler için Bakım Ürünleri

Son Güncelleme: 03.09.2020 04:55

Yağlı Ciltler için Bakım Ürünleri Yağlı Cilt Bakım Ürünleri

Bakım ürünleri arasında en fazla dikkat çeken ürünler yağlı ciltler için yapılmış bakım ürünleridir. Peki yağlı cilt bakım ürünleri nelerdir diye soruyorsanız internet üzerinden bulabildiğimiz yazıları sizlerle paylaşalım istedik. Bu ürünlerin doğruluğu ne kadardır ne gibi yararları vardır bilemem ama uzman yardımı ile bu ürünleri sorarak kullanabilirsiniz.

Yağlı ciltlerde aşırı yağlı ürünler, hassas ciltlerde ise uygun daha az hasar verecek narin ürünler tercih edilebilir. Yağlı ciltlere özgün yağ bağlayıcı likit veya jel şeklinde temizleyicileri tercih edin. Krem bazlı, kakao yağı, lanolin içeren sabunlardan uzak durun. Losyon şeklinde suyu çekip tutan (humectane) maddeler içeren nemlendiricileri tercih edin.

Ergenlik çağındaki gençlerde görülen hormon değişiklikleri nedeniyle yağlı ve akneye yatkın cildin temizliği ve doktor tarafından önerilen ürünlerin düzenli kullanılması önemlidir. Yağ içermeyen (oil-free) güneşten koruyucuları kullanın. Cildinize fazla parlak diyerek, yağı kurutmak için sert sabun, alkol, fırça, kese kullanmayın. Cilt temizliğini günde 2-3 kezden fazla yapmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir