Leke ve Çiller İçin Maske

Leke ve Çiller İçin Maskeler

Çiller maskeler anlatılacak olan bu sayfamızda ayrıca lekeler için maske tarifleri de sizlerle olacaktır arkadaşlar.

ciller-ve-lekeler-icin-maskeÖnerilen maske

Yüzdeki çilleri gidermek için, 1 çay bardağı çiğ sütün içine 1 tane salatalığı rendeleyip koyun. 2 saat beklettikten sonra süzün. Salatalık tülbent ile sıkılarak özünün süte geçmesi sağlanmalıdır.

Elde ettiğiniz süt ile yüzünüze sık sık pamukla pansuman yapın. 20-25 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.Bu uygulamaya 10-15 gün devam ettiğinizde yüzünüzdeki çiller geçer. Ayrıca Gül suyu ile sabah akşam cildinizi temizleyin.

Suna Dumankaya’nın önerdiği maske

GÜNEŞ LEKERİ İÇİN 1. TARİF :
Bir tutam maydanoz, bir tutam semiz otu, bir fincan yoğurt ve çeyrek limon suyunu iyice karıştırıp püre kıvamına getirin. Cildinize sürüp, 30 dakika bekletin ve ovarak çıkarın. Haftada 2 gün bu uygulamayı yapın. Dışarı çıkarken de mutlaka güneş koruyucu krem kullanın.

GÜNEŞ LEKELERİ İÇİN 2. TARİF :
Bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize sürün ve bir saat beklettikten sonra ovarak çıkarın. Bunu da haftada bir gün uygulayın. Güneşe çıkarken koruyucu krem kullanmayı da ihmal etmeyin.

VÜCUTTA OLUŞAN GÜNEŞ LEKELERİ İÇİN :
1 çay kaşığı üzüm sirkesi ve eşit miktarda limon suyu ve suyu karıştırın ve sabah akşam cilde pamukla kompres yapın.

ÇİLLER İÇİN 1. TARİF :
100 gram beyaz barbunyayı geceden ıslatıp, ertesi gün 1 litre suda kaynat. Pişince süz ve elde ettiğiniz suyu en az 5 gün boyunca cildine uygula. Sıvıyı dolapta muhafaza etmeyi de unutma.

ÇİLLER İÇİN 2. TARİF :
Keten tohumunu kaynatın, suyu ile cilde masaj yaparak çillere ve lekelere maske olarak uygulayın.

ÇİLLER İÇİN 3. TARİF :
100 gram beyaz barbunyayı geceden ıslatıp, ertesi gün 1 litre suda kaynat. Pişince süz ve elde ettiğiniz suyu en az 5 gün boyunca cildine uygula. Sıvıyı dolapta muhafaza etmeyi de unutma.

ÇİLLER İÇİN 4. TARİF :
Bir tutam maydonoz, yarım çay kaşığı tuz, yarım limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve sütü blenderda karıştırın ve cildinize sürün. 30 dk bekletip yıkayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı