Göz Çevresine Doğal Bakım

Reklamlar

Göz Çevresine Doğal Bakım Göz Çevresine Bitkisel Bakım

Göz çevresi için bitkisel bakım ve doğal bakım önerileri yazacağımız bu sayfamızda eminim sizler de birşeyler paylaşmak istersiniz.

goz-cevresine-dogal-bakimDeğişik değişik çeşit çeşit tarifler var ve bunlar arasından bazılarını sizlere yazacağım.

-Maden suyuna 20 gram kıyılmış ebegümeci ekleyin, karışıma batırdığınız pamuğu gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekletin.

-Maydanozu kıyın. Cilt için en iyi nemlendiricidir. Gerer ve güçlendirir.1 tatlı kaşığı maydanoza 1 bardak sıcak su ekleyin, 10 dakika sıcak suyun içinde veya buharda bekletin, sonra soğutun ve süzün. Göz çevrenize besleyici bir krem sürün. Karışımda ıslattığınız pamuğu gözünüzün üzerine yerleştirin ve 10-15 dakika bekletin. Birkaç kere işlemi tekrarlayın.

-Göz altı morluklarından kurtulmak için çiğ patatesten faydalanabilirsiniz. Patatesi rendeleyin, bez tamponların üzerine yerleştirip göz altlarına yerleştirin ve 10-15 dakika bekleyin. Sonra maskeyi dikkatli bir şekilde alıp, soğuk çayla temizleme işlemini yapın. Morluklara iyi gelen bir başka malzeme de yeşil çaydır. Demleyip pamukları ıslatın ve gözlerinizin üzerinde 10-15 dakika bekletin. Çay çok sıcak olmasın, dikkat edin.

-Doğal güzellik kokteyli, havuç suyu, kırmızı pancar suyu, bir parça rendelenmiş kereviz, kıyılmış maydanoz yaprakları, limon dilimi. 1 bardak karışım yapılır. Malzeme miktarları isteğe göre belirlenir, maydanoz ve pancar oranı birebir olmalıdır. Sabah aç karına için. Gözler için ve yüz için çok yararlı.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.