Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Son Güncelleme: 14.09.2020 06:53

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır evde cilt temizliği nasıl yapılır evde cilt bakımı maskeleri

Hanımlar cilt bakımınızı evinizde kendiniz mi yapmak istiyorsunuz. bu yazıda sizlere evde cilt bakımı nasıl yapılır onu anlatalım. Zaten dışarıda cilt bakımı yaptırmak isteyen bayan sayısı çok az eminim biz en iyisi evde yapılmasını anlatalım sizlere.

Öncelikle evde cilt bakımı yapmadan önce cildinizin tipini mutlaka öğrenmelisiniz. Bunun için cilt bakımı olan sitemizde araştırma yaparak bulabilirsiniz. Daha sonra ayda bir kez uygulayacağınız cilt bakımının sıra­lamasına şimdi göz atalım. Başlamadan önce malzemelerimizi hazırlayalım. Dikkatli ve özenerek yapalim ciltlerimiz hassastir.

Fakat evde yapabileceğiniz özenle, cilt türünüz ne olursa olsun krem ve maskelerle cilt fonksiyonları zamanla normale dönecektir. Eğer cildiniz yağlı ise, nem dengesi yavaş yavaş düzelecektir.

Evde Cilt Bakımı için Gerekli Malzemeler:

Saç bandı
Kağıt mendil
Alkol
50 gr ıhlamur veya papatya
Maske
Süt ve tonik
Gündüz kremi
Peeling
Makyaj temizleme pamuğu

Saç bandı ile saçlarınızı geriye alın, ellerinizi iyice yıkayın. Makyajsız olsa­nız bile yüzünüze dairesel hareketlerle mutlaka sütü sürüp kağıt mendil ile toz ve kirden temizleyin. Toniğe batırdığınız pamuk ile sütün artıklarını alıp cildinizi ferahlatın. Yüzünüz henüz nemli iken peelingden yaklaşık bir fındık boyutunda alıp, göz çevresi dışında kalan tüm yüzünüze ve boyna dairesel masajlar şeklinde yapın. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın.

Sıra buhar banyosuna geldi. Bir kapta temiz bir suyu iyice kaynatın; kaynar duru­ma gelince ıhlamuru içine atıp suyu ocaktan alın. Başınıza büyük bir havlu örterek buharın yüzünüze temas ederek yumuşatmasını bekleyin. Beş daki­ka Süre ile havluyu başınızdan alın. Önünüze koyacağız dev aynada yüzünüzdeki siyah noktaları, üzerini pamukla sardığınız parmak uç­larınızla yavaş yavaş sıkarak dışarı doğru çıkartarak temizleyin. Her işlemden sonra alkollü pa­mukla sıkılan yeri silmeyi ihmal etmeyin. Olgunlaşmamış sivilceleri sakın ama sakın sıkmayın. Göz çevreniz hariç geri kalan yüze ve boyna maskenizi bir fırçanın yardı­mı ile sürüp bir süre sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyiniz.

Bakımınızı tamamlamak için sıra geldi nemlendiriciye. Elinizde bulunan nemlendiricinizi sürünüz. Bu anlattığımız bakım sivilcesiz ve problemsiz ciltler için kendi evinizde en az ayda bir kez yapılabilir. Ama cildiniz uzman bir estetisyenin elinde çok daha büyük fazla fayda göreceğini unutmayın. Enstitülerde cilt bakımı programlarındaki cilt masajı, ampul kürleri çok daha uzman ve profesyonel sonuçlar verecektir. Tüm bu ürünlerden cildin maksimum oranda faydalanması için ışınlar ve özel aletler kullanılan enstitülerdeki bakım, evdeki bakım kadar yü­zeysel olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir