Erkek cildi de bakım ister

Reklamlar

Erkek Cildi de Bakım ister – Sanmayın erkeklerin cildi doğuştan güzel ve hep öyle kalacak. Nasıl zamanla bayanların cildinde bozulmalar oluyorsa erkeklerinde ilerleyen yaşlarda cilt sorunları kendini gösteriyor. Erkek cildide kadınlar kadın bakım ister, zaten günümüzde kadınlar bakımlı erkeklerden daha çok hoşlanmaktadırlar.


Aynı şekilde erkek cildi daha dayanıklı olarak düşünülse de aynı tipteki kadın cildine gösterilen özen ve bakıma aynı derecede ihtiyaç duyar. Yani aynı kadınlarda olduğu gibi erkekler de temel cilt bakımları için 4 aşamaya gerek duyar. Temizleme, tonikleme, nemlendirme ve gece bakım ürünlerine dikkat etmeleri gerekir.

Doğru başlangıç
Cildi temizlemek demek cildin doğal nem tabakasını oluşturan sebum dan tamamen kurtarmak değildir. Kendi koruyucu ve nemlendirici üst tabakasından mahrum bırakılan cilt kendini saldırıya uğramış hissedecek ve daha çok salgı üreterek bu saldırıya karşı koymaya çalışacaktır. Cildinizin böylesi istenmeyen tepki vermesini engellemek ve sağlıklı bir nem –yağ (sebum) dengesine kavuşmasını sağlamak için edinilmesi gereken iki temel alışkanlık vardır: temizlemek ve nemlendirmek. Ama nasıl? Her şeyden önce cilt tipinize uygun ,deterjan ve sabun içermeyen bir temizleme ürünü seçmeniz gerekir. Bu ürünler normal ciltler için sabun, kuru ciltler için krem ve yağlı ciltler için jel şeklindeki temizleyicilerdir. Temizlemeden sonra ikinci aşama ve özellikle ciltteki gözeneklerin oluşumunu ve açılmasını engelleyecek aşama olan tonik kullanma aşamasını geçmek gerekir. Tonikler yine alkol içeren tonikler yağlı ciltler için ve alkol içermeyen tonikler kuru ciltler için 2 gruba ayrılırlar. Sabah ve akşam olmak üzere 2 kez kullanılabilirler. 3.aşama ise cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyle cildinizin ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlayıp kendi kendine üreteceği sebum salgısını dengelemektir. Kuru ciltler nem oranı yüksek yağ oranı normal kremler kullanılabilirken, yağlı ciltler ise nem oranı yüksek yağ oranı düşük ürünler kullanmaları gerekir.

Erkekler hangi sorunlarla ne oranda karşılaşıyor?
Erkeklerin cildi kadınlarınkine oranla daha kalın bir dokuda olup daha dayanıklı sayılabilir Ancak doku daha çok salgı bezi barındırdığı için daha çok sebum üretir. Bu da sivilce ve siyah nokta gibi sorunların erkeklerde daha çok görülmesinin bir nedenidir Aynı sebepten cilt yaşlanması erkeklerde daha ileri yaşlarda ortaya çıkar, ancak kırışıklıklar kadınlara nazaran çok daha derin olurlar.

Tıraş erkeklerde tek başına hassas yüz cildinin sivilcelenmesi ve kıl dibi sorunları oluşması için yeterli bir cilt sorunu sayılır. Tıraş esnasında özen gösterilmezse yüzün ter ve sebumdan oluşan koruyucu tabakasından mahrum edilen cilt gerginleşir, soğuğa karşı dayanıksızlaşır ve kuruyarak dayanıklılığını ve gerginliğini kaybeder. Bu nedenle erkeklerin de ciltlerine özen gösteren temel bakım alışkanlıkları edinerek bunu sürdürmeleri, ciltlerinin ömür boyu genç görünmesini sağlayacaktır.

Sivilce ve izler
Erkeklerde en çok görülen sorunların başında geliyor,özellikle 15-30 yaş grubu arasındaki erkeklerde bazen orta düzeyde bir çok durumda ise ağır ve kıstık sivilceleri rastlamak mümkün. Tedavi sivilce nedenlerini ortadan kaldırmak, sivilceleri geçirmek, lazer, peeling,cilt temizleme gibi seçenekler içerir ve bu konuda doğru bir dermatoloğa gitmeniz gerekir. Sivilceler tedavi edilmedikleri takdirde birçok zaman iz bırakırlar ve sivilce izlerini geçirmek her zaman için sivilceleri geçirmekten daha zordur. Bu amaçla tıbbi peeling, lazer,dolgu madde gibi seçenekler kullanılabilir. Leke tedavilerinde ise birkaç tedavi seçeneği mevcut.

Kırışık, cilt gençleştirme
Antiaging amaçlı merkeze başvuran hastaların %40 oranını erkekler teşkil eder. Erkekler eskiden bu tip konularda daha çekingen davranırken artık bu işlemler dermatoloji merkezlerinde uygulandıklarından baş vurular daha rahat… Botox, dolgu maddeleri(göz çevresi,alın,yüzün alt bölümleri)lazer uygulamaları(özellikle cilt gençleştirme,leke,iz tedavileri,cilt sıklaştırma ve sarkmaları toparlamalarda,el üstündeki lekeler)yüze vitamin enjeksiyon(cildi tazelemek,güçlendirmek,lifting yapmak)peeling(sivilce izi,mat cilt sorununu gidermek)cilt temizleme gibi bir çok alternatif mümkün.

İstenmeyen tüyler!
Lazer epilasyon bu konularda oldukça yüz güldürücü sonuçlar veriyor, elmacık kemiği, boyun, ense, sırt,göğüs,kollarda hem tüyleri seyreltmek,hem da olabildiğince yok etmek için kullanılan oldukça pratik,kısa süreli,ağrısız,kabuk,yara yapmayan bir yöntem. Merkezimizde cilt doktoru tarafından uygulandığından son derece güvenli sonuçlar alınıyor. Yaza hazırlamaya şimdiden başlayın, yoksa havuzda, denizde aşırı tüy sorunu yaşayana erkek grubuna girerseniz

Bölgesel yağlanmalara tıbbi çözümler!
Erkeklerde özellikle bel çevresi gibi bölgeler yağlanmaya çok yatkın. Çünkü testesteron hormonu bu bölgelerde aşırı yağlanmaya neden oluyor, Lipoliz, mezoterapi ve karboksiterapi gibi yöntemler içerdikleri yağ blok parçalayıcı, kan dolaşım artırıcı ilaçlar sayesinde bu bölgelerde normalin üstünde bir hızla incelmeye yol açar ve bel çevreniz bu şekilde incelmiş olur.

En büyük sorun saç dökülmesi!
Erkeklerin en büyük 5 kabusu arasında tabi ki saç dökülmesinin çok önemli bir rolü var. Bir çok zaman genetik dahi olsa altta yatan nedenleri araştırmak ve tedavi etmek, kıl köklerine besleyici ve güçlendirici tedaviler uygulamak, saç mezoterapi gibi yöntemler, kendi saçlarınızı olabildiğince korumanızı sağlar. Saça enjekte edilen vitamin enjeksiyonları bu konuda en son tedavi yöntemlerden biri..

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.