Çilleri azaltmak için öneriler

Reklamlar

Çilleri azaltmak için öneriler

Yüzünüzdeki çiller sizi rahatsız mı ediyor. Çilleri azaltmak için neler yapılabilir ve çilleri azalta azalta tamamen yok edebilirmiyim diye kendi kendinize soruyorsanız buyurun birde bu sayfamızda yazdıklarımızı okuyun arkadaşlar.

cilleri-azaltmak-icinMesela Yüzünüzü ekşimiş sütle yıkadığınız zaman çillerinizden tamamen kurtulamıyorsunuz ama renklerinin tonunu açabiliyorsunuz.

Mesela çilleri limon suyu ile ovalarsanız limon suyundaki aktif içerik olan sitrik asit pigmentleri ve lekeleri azaltır beyazlatırmış.

Taze krema ile cildinize maske uygulayın. Bu maskeyi sürdükten sonra tamamen temizlemeyin: ince, yumuşak bir kâğıt mendil ile hafifçe sildikten sonra cildinize nemlendirici sürün.

Maydanoz suyunu eşit miktarda limon ve portakal suyuyla karıştırarak nemlendirici kreminizden önce uygulayın. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Bir litre suda kuru fasulyeyi yarım saat kaynatıp süzün. Çilli bölgeleri bu su ile yıkayın. Aynı işlemi pirinçle de yapabilirsiniz. Ayrıca bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize sürün ve bir saat beklettikten sonra ovarak çıkarın. Bunu da haftada bir gün uygulayın.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.