Çillerden Kurtulmanın Yolları Suna Dumankaya

Son Güncelleme: 17.09.2020 08:33

Çillerden Kurtulmanın Yolları Suna Dumankaya Çillerden Kurtulmanın Yolları çillerden kurtulmanın yöntemleri çillerden nasıl kurtulurum

Çillerden kurtulmak için çeşitli yollar ve yöntemler vardır. Çillerden kurtulmanın doğal yolları ile değişik yöntemlerinden bahsedeceğiz bu yazımızda arkadaşlar. Buyurun ;

Suna Dumankaya çil maskesi tarifi

Malzeme: Keten tohumu
Uygulama:
Keten tohumunu kaynatin, suyu ile cilde masaj yaparak çillere ve lekelere maske olarak uygulayin. Cildinizi güneşten koruyun.Günesin zararli etkilerinden korunmak için her gün koruyucu krem kullanmali.

Çillerden Kurtulmanın Yolları
İlkbahar veya yaz başında maydanoz yapraklarından, sonbaharda ise maydanoz kökünden maske hazırlanır. Maydanozu (2 yemek kaşığı) robottan geçirip kıyma haline getirin ve temizlenmiş cilde maske olarak uygulayın. Gözaltlarına maydanoz koymayın. 20-30 dakika sonra maskeyi soğuk suyla yıkayın ve cildinize nemlendirici krem sürün. Maydanoz köklerinin kaynatın, limon suyu ile karıştırın, yüzünüzü bu karışımla sabah akşam silin.
2 yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu ekleyin ve günde 2-3 kez yüzünüze uygulayın. Maske 20-30 dakika bekletilip çıkarılır. 50 gram maydanozu yarım litre yüzde kırklık alkole yatırın (votka da olur), 2 hafta karanlık yerde dinlendirin ve soğutarak kullanmaya başlayın.

Yüzünüzde çiller oluşmuşsa, yüzünüze domates dilimleri yerleştirin. Bu işlemden önce cilt iyice temizlenmeli ve az miktarda besleyici krem sürülmelidir. Maske 30 dakika bekletilir. Maskeyi soğuk sütte ıslatılmış pamukla çıkarın.

Maske: 1 kaşık maydanoz ve bir kaşık balı karıştırın, cildinize uygulayın, 45 dakika bekletin. Bu karışıma limon suyu da eklenebilir. Bunun için 2 yemek kaşığı maydanoz kıyması, bal ve limon suyu ile karıştırılır, cilde uygulanıp 15 dakika bekletilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir