Çillerden kurtulmanın kesin yolu

Çillerden kurtulmanın kesin yolu Çillerden kurtulmanın kesin yolu varmıdır derseniz internet üzerinde yaptığımız araştırmalar sonucu bazı konuları öne alarak sizlere sunmaya çalıştık arkadaşlar.


Sizlerde bunlar içerisinden istediklerinizi seçebilirsiniz. Tabi kesin olarak kurtulmak için hekime başvurmanızda yarar vardır.

Çillerden kurtulmanın yöntemleri: Çillerden Kurtulmanın Doğal Yolları

* Çillerden kurtulmak için maydanoz köklerinin kaynatarak limon suyu ile karıştırın. Bu karışımla yüzünüzü sabah akşam silin.

* 2 yemek kaşığı havuç suyuna 20 damla limon suyu eklenir. Bu karışım çillere karşı yüze günde 2–3 kere uygulanır. Karışım yüzde 20 dakika bekletilerek çıkarılır.

* Çillerden kurtulmanın bir diğer yolu da domatestir. Cilt temizlenerek az miktarda besleyici krem sürülür. Ardından domates dilimleri yüze yerleştirilir. 30 dakika bekletilir ve maske soğuk sütte ıslatılmış pamukla çıkarılır.

* 1 kaşık maydanoz ve bir kaşık balı karıştırılarak cilde uygulanır. 45 dakika bekletilir. Ardından cilt temizlenir.

* Çillerden kurtulmanın doğal yolları arasında maydanoz suyunun etkili olduğunu söylemek mümkündür. Maydanoz suyu sütle karıştırılır ve cilde maske olarak uygulanır. Ciltte 15 dakika bekletilir ve yıkanır. Maydanoz suyu yoğurtla da karıştırılabilir.

* 1 limon suyu, 1 yumurta sarısı, 10 gram toz şeker ve 100 ml su iyice karıştırılır. Yüze uygulanır ve 20 dakika bekletilir. Bir gün sonra tekrarlayın.

* 25 gram maya ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Üzerine 1 yemek kaşığı süt ekleyin. İyice karıştırın. Maske olarak uygulayın, 20 dakika tutup yıkayın.

* Çillerden kurtulmak için soğan suyu da bir alternatif. Yüzünüzü günde 2 kere soğan suyuyla ıslatılmış pamukla silin.

* Su ile karaturp suyunu karıştırın. Yüzünüzü günde 2 kere bu karışımla silin.

* Taze patatesi rendeleyin, birkaç damla bitkisel yağ, 1 yemek kaşığı taze süt ve badem parçacıkları ekleyin. İyice karıştırıp maske hazırlayın. Yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekletin ve yıkayın. Cilt tipinize uygun krem uygulayın.

* Taze ayvayı rendeleyin, suyunu sıkın. Suyunu pamukla yüzünüze uygulayıp, yüzünüzü silin.

* 2 avuç kabukları ayıklanmış badem dövülerek un haline getirilir. Badem ununa bir çorba kaşığı bal ve bir yumurtanın akı ilave edilir. Krem haline gelene kadar gül suyu eklenir. Maske olarak uygulanır, 20 dakika bekletilerek temizlenir.

* Çillerden kurtulmak için karpuz maskenin de deneyebilirsiniz. Karpuzu rendeleyin, maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın. 10–15 dakika yüzünüzde tutun.

* Yüzünüzü her gün limon suyuyla silerek çillerin oluşmasını önleyebilirsiniz. Fakat cildiniz kuru ise limon suyunu yarı yarıya sulandırmanız gerekir.

* Çillerin oluşmasını engellemek için her gün yüzünüzü ekşi süt ile yıkayabilirsiniz. Ardından yüzünüze nemlendirici ya da besleyici kremler uygulamalısınız.

* Ayva çekirdekleri 1 bardak suyun içinde bekletilir, 1 hafta sonra jele dönüşen su geceleri tonik olarak kullanılır.

* Çillerden kurtulmak istiyorsanız C vitamini içeren besinleri almaya özen gösterin. Böylece cildiniz güneşe karşı güçlenmiş olur

ÇİLLERDEN KURTULMAK İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

– Limon suyu kanıtlanmış bir çil savaşçısıdır Limonu cildinize doğrudan sürmeyin: limon suyunu parmak uçlarınızla cildinize yedirmeniz yeterli olacaktır
– Sebze ve meyve maskeleri uygulayın (kayısı, çilek, salatalık gibi)

– Taze krema maskesi uygulayın Bu maskeyi uyguladıktan sonra tamamen temizlemeyin: ince, yumuşak bir kağıt mendil ile hafifçe sildikten sonra cildinize nemlendirici sürün

– Maydanoz suyunu eşit miktarda limon ve portakal suyuyla karıştırarak nemlendirici kreminizden önce uygulayın Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır

– C vitamini açısından zengin besinler tüketin Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz

Çillere Karşı Bitkisel Önlem YENİ :

Gerekenler : Bayır Turpu, Kızıl yaprak, Salatalık,Limon, Nöbet şekeri, Yumurta Akı, Sirke.

**Bayır turpu ince ince kıyıldıktan sonra içinde üzüm sirkesi bulunan kavanoza konur. Ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra bir hafta dinlendirilir. Elde edile sıvı süzülür ve yatmadan önce, ısıtılan bir tülbentle yüze sarılır.

**Kızıl yaprak bitkisi yirmi dakika sıcak suda demlenmeye bırakılır. Süzülerek elde edilen suyu nöbet şekeri ile tatlandırarak yemek arası bir bardak içilir.

**Kuru fasülye haşlandıktan sonra süzülerek elde edilen suyuna limon suyu karıştırılır.Cilt, salatalık suyu ve yumurta akı karışımı ilavesi ile elde edilen bu karışımla günlük silinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir