Cildin Pul Pul Dökülmesi

Cildin Pul Pul Dökülmesi cildin pullanması Cilt neden pul pul olur

Öyle ciltler vardırki cildin pul pul dökülmesinin çaresi nedir sorarız kendimize ve cildin pul pul olması nasıl önlenir çaresinizi arar dururuz.

Bu gibi durumlarda cildinizin üzerindeki ölü hücreleri nazikçe sürterek temizlemelisiniz. Soyucu uygulamalar cildinizdeki kırışıklıkları gizlemenize ve gidermenize yardımcı olurken, cildinize bir pembelik de verebilir.

Cildin pul pul dökülmemesi için ne yapabilirim?

– Vücudunuzu duşta ya da küvette ıslatın.

– Soyucu özelliği olan sentetik lif, sünger ya da eldiven kullanın.

– Soyucu özelliği olan bir temizleme ürününü süngerin, lifin ya da eldivenin üzerine serpin. Bazı temizleyiciler % 25 oranında volkanik taş tozu içerir. Bunlar yağlı cilt için yararlıdır. Buna rağmen aşırı temizleyici kullanımı yağ bezlerinin aşırı üretimine de neden olabilir. Bu nedenle dikkatli ve doğru miktarda uygulamak gerekir.

– Sünger ya da lif kullanarak dairesel hareketlerle cildinizi ovalayın. Cildinizin boyun, yüz gibi hassas bölümlerini ovalarken nazik olun.

– Cildinizi daha sonra düzgünce kurulayın. – Soyucu ürünler cildinizi kurutabileceği için devamında cildinizi iyice nemlendirdiğinizden emin olun.

– Hafif petrol, lanolin ve mineral yağları içeren nemlendiricileri tercih edin.

– Cildinizi aşırı soymayın. Eğer cildiniz az yağlıysa çatlamalara neden olabilir. Cildi çok aşırı derecede sürtme, soyma kılcal damarların zadelenmesine neden olabilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.