Yeni iPhone 5S ve iPhone 5C Ne Kadar Sattı

Yeni iPhone 5S ve iPhone 5C Ne Kadar Sattı

iphone-5s-5c-satis-rakamlariSatış rakamları yeni bir rekor daha geleceğinin işareti arkadaşlar. Tüm zamanların en iyi hafta sonu satış rakamlarına ulaşan Apple kırılması zor bir rekoru da elinde bulunduracak bundan sonra. Size lafı fazla uzatmadan hemen rakamları ve bilgileri verelim.

En iyi ilk hafta sonu başlangıcına imza atan yeni iPhone’lar rekor bir satışa ulaşmayı başardı. İşte o rakamlar:

Bu yıl iki iPhone modelini tanıtarak şaşırtıcı bir işe imza atan ve dahası iPhone modellerindeki renk seçeneklerini genişleten Apple’ın nasıl bir ilgiyle karşılaşacağı merak konusu olmuştu. Yeni modellerin satışa çıktığı ilk hafta sonu gelen yoğun ilgi, Apple’a rahat bir nefes aldırmışa benziyor.

Tüm zamanların en iyi hafta sonu satışlarına imza atan Apple, satışın başladığı noktalarda 9 Milyon iPhone’un satıldığı duyurdu. Bu rakamın içerisinde iPhone 5S’in payı 7 Milyon olurken, iPhone 5C 2 Milyon adede ulaştı. Bu alanda daha önceki en iyi rakam 5 Milyon ile iPhone 5’e aitti.

Bunun yanı sıra iOS 7’ye geçiş konusundaki hız için de bilgi vermeyi ihmal etmeyen Apple, Pazartesi itibariyle 200 Milyon’dan fazla kullanıcının iOS 7 kullanmaya başladığını duyurdu. Böylelikle iOS 7 de en hızlı güncellenen sürüm olmayı başardı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı