Sony Xperia Z2 özellikleri ve fiyatı

Reklamlar

Ben daha Sony Xperia Z1’i görememişken öyle bir haber ortaya atıldı ki inanması gerçekten güç çünkü Sony Xperia Z2 fotoğrafı ile birlikte internette dolaşmaya başladı bile.

Fiyatı konusuna daha sonra geleceğim ama önce özellikleri ve hakkında bilgiler vermeye çalışayım arkadaşlar. Yalnız söyleyeyim bunlar tamamen söylenti kesin bir açıklama yok henüz.

sony-xperia-z2Sony’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı akıllı telefonu Xperia Z1 daha piyasaya çıkmadan Xperia Z2’nin yolda olduğu haberleri geldi. Şimdi bu cihaza ait olduğu iddia edilen bir de görüntü yayınlandı.

Teknoloji dünyasında cihazlar hızlı ve sürekli olarak güncelleniyor ancak Sony bu hızı biraz abartmış gibi görünüyor. Şirket daha yeni tanıttığı amiral gemisi piyasaya sürülmeden biraz daha yüksek özellikli modelin hazırlıklarına başladı ve 3 ay sonra bu cihazı tanıtacağı söyleniyor. Aşağıda göreceğiniz görseldeki cihazın Xperia Z2 olduğu iddia ediliyor. Tabii ki sahte olma olsılığıda yüksek.

Daha önce yayınladığımız bilgilere göre Xperia Z2, 5.5 inç 2560 × 1600 piksel çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip olacak. Bu rakam şimdiye kadar üretilen akıllı telefonlarda en yüksek çözünürlük olarak kayda geçiyor. Bunların yanı sıra dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, 3GB RAM, 20.7 megapiksel kamera ve Android 4.4 KitKat işletim sistemi yer alacak cihazın pili de 3500 mAh olacak. Xperia Z2’nin CES 2014 tüketici fuarında tanıtılması bekleniyor.

Fiyatı kesin olmamakla birlikte 2000 TL olması bekleniyor arkadaşlar.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.