Samsung Galaxy S5 Teknik Özellikleri

Son Güncelleme: 09.09.2020 03:14

Samsung Galaxy S5 Teknik Özellikleri

samsung-galaxy-s5-teknik-ozellikleriO kadar çok bekliyorum ki bu yeni modeli ama henüz daha ortaya çıkmadı halbuki ben tamda bu zamanlarda çıkacağını düşünüyordum. Fakat biraz daha sabredeceğiz gibi görünüyor. Tabi sabrederken çıkacak yeni serinin özellikleri hakkında da bilgiler devamlı gelmekte ve duyurulmakta.

Güney Koreli üreticinin bu ay içerisinde (tahminlere göre 24 Şubat’ta) tanıtması düşünülen yeni nesil akıllı telefonu Galaxy S5’in iki farklı sürümle piyasaya sürülebileceğini daha önce duyurmuştuk. Diğer taraftan Samsung’un kullanıcı arayüzünde en büyük değişime imza attığı belirtilen S5 için yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. samsung galaxys5.nl adresli internet sitesinde yayınlanan ve cihazın arka kutu kapağı olduğu iddia edilen fotoğraf teknik detayları bünyesinde barındırıyor.

Dört çekirdekli Qualcomm 2.5 GHZ işlemciyle gelecek Galaxy S5’in, kısa süre önce belirtildiği gibi Exynos Chipet 6 ve Qualcomm Snapdragon 805 kullanan iki farklı modele sahip olacağı ihtimali güçleniyor. 560 ppi piksel derinliğinde, 5.25¨ QHD Super AMOLED ekranla 2560 x 1440 AMOLED çözünürlük vadeden akıllı telefon, kamerada ise adeta seviye atlıyor. Zira kutuda yazana göre 20 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamera, Galaxy serisinin standartlarını yukarıya çekiyor. Son olarak 3 GB LPDDR3 RAM ve 3,000 mAh pille gelmesi düşünülen S5’in, Android Kitkat (4.4) işletim sistemini taşıyacağı söyleniyor. Şimdilik iddia şeklinde nitelendirebileceğimiz özelliklerin doğruluğunu resmi etkinlikte hep beraber göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir