Samsung Galaxy S4 Yere Düşerse Acaba Sağlammı

Son Güncelleme: 03.09.2020 05:20

Samsung Galaxy S4 Yere Düşerse Acaba Sağlammı

Aman düşürmeyin derim çünkü sağlımlık testinde sınıfta kaldığı söyleniyor arkadaşlar. Gerçi telefon daha yeni çıktı hayranları şimdiden almışlardır bile ama almayı düşünenler bu noktayı da göz önünde bulundursunlar.

Hatta öylesine ki diyorlar test edenler Samsung Galaxy S3 bile ondan kat kat sağlammış. neyse fazla uzatmadan habere bakalım:

samsung-galaxy-s4Testler gösterdi ki Galaxy S4 yeterince sağlam değil. Samsung Galaxy S4 vs Apple iPhone 5 düşme testinde ise iPhone 5’in Galaxy S4’e karşı oldukça sağlam olduğu görülmüştü.

Ancak kullanıcıları buna inandırmak zor olmuştu ve yapılan testlerde hileler olduğu iddia edilmişti. Eğer ikna olmadıysanız bir sigorta şirketinin yaptığı sağlamlık testi sizi ikna edebilir. Ayrıca bu sigorta şirketi Galaxy S4’ün sağlamlık test sonucunu infografik şeklinde de göstermeye çalışmış.

SquareTrade adlı sigorta şirketinin yaptığı teste göre Samsung Galaxy S4 iPhone 5 kadar sağlam olmadığı gibi sağlamlık açısından selefi Galaxy S3’ten de daha kötü. Galaxy S4, sigorta şirketinin yaptığı testte kırılma riski açısından 10 üzerinden 7 puan aldı. Bu skor iPhone 5’e göre yüzde 50 daha kötü olduğu gibi bir önceki amiral gemisi modeli Galaxy S3’ten de daha kötü.

samsung-galaxy-s4-saglammiYukarıda gördüğünüz infografikte cihazların sağlamlık değerlerini inceleyebilirsiniz. Aşağıda sigorta şirketinin gerçekleştirdiği sağlamlık testinde Galaxy S4 Galaxy S3 ve iPhone 5 akıllı teelfonlar önce yere atılıyor daha sonra suya sokuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir