Samsung Galaxy Round Katlanabilir Telefon

Samsung Galaxy Round Katlanabilir Telefon

Demiştik daha önce yakında bunun gibi telefonlar herkesin elinde olacak ve piyasada neredeyse her marka bunlardan çıkarmaya başlayacak. Yani hayatımızın bir parçası olmaya başlayacak. Şu anda henüz Samsung Samsung Galaxy Round esneyen olarak çıkıyor ama çok kısa zamanda tamamen katlanan olarak karşımıza çıkacak bence eminim.

samsung-galaxy-roundWall Street Journal’ın iddialarına göre Samsung, görüntü alınmasına izin verilmeyen basına kapalı bir toplantı düzenledi. Şirket bu toplantıda bazı yatırımcılara katlanabilir prototip mobil cihazlarını gösterdi. Samsung’un geçen ay Güney Kore’de katlanabilir mobil cihazlarla ilgili aldığı patent, bu cihazların geleceği konusunda zaten bazı ipuçları vermişti.

Kapalı kapılar arkasında yapılan ve katlanabilir cep telefonlarının bazı konsept versiyonlarının gösterildiği toplantıya katılan Daiwa Securities’in analisti Jae H. Lee’nin söylediğine göre, ilk prototip cihaz kabaca Galaxy S3 büyüklüğündeydi. Ayrıca katlanabilen cihaz kadınların kullandığı toz pudra kutusu gibi yukardan aşağıya katlanıyordu. Analistin açıklamasına göre gösterilen ikinci prototip cihaz ise neredeyse bir tablet bilgisayar büyüklüğündeydi ve katlanınca bir cüzdan kadar kalıyordu. Bay Lee bu konuyla ilgili açıklamasında, her iki cihazında oldukça iyi göründüğünü söyledi.

Samsung, geçtiğimiz ay kavisli ekrana sahip akıllı telefonu Galaxy Round’u tanıttı ancak, bu cihaz tam olarak katlanabilir değildi. Anlaşılan o ki şirket, katlanabilen cep telefonları üzerinde çalışmalarını hızlandırdı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı