Nokia Lumia 929 Özellikleri ve Fiyatı

Nokia Lumia 929 Özellikleri ve Fiyatı

Çok erken açıklama yaptılar ama bence bu telefon için değmeyecek şekilde de değil arkadaşlar. Nokia telefonlarını cep telefonu kullanıpta kullanmayan olduğunu sanmıyorum.(Türkiye’de telefonun yaygınlaştığı ilk zamanlardan bahsediyorum 2000’li yıllar)

nokia-lumia-929Zaten bizim zamanımızda bir ericson bir nokia vardı ve herkesin telefonu da bu ikisinden birisi idi. Çokta nadiren olsa motorola görüyordum. Neyse fazla uzatmadan Nokia Lumia 929 fiyatı ve özellikleri hakkında bilgiler verelim.

Lumia 929 olarak isimlendirilen telefon ilk olarak Amerikalı GSM operatörü Verizon tarafında satışa sunulacak. Modelin uluslararası arenada boy gösterip göstermeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Telefonun donanım özelliklere göz attığımızda ilk olarak karşımıza 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü AMOLED ekran çıkıyor. İddiaya göre Nokia ekran üzerinde önemli gelişmeler sağlamış durumda. 2.2GHz frekans hızında işlem gören dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alacağı bildirilen Lumia 929 modelinde 2GB RAM ve Adreno 330 güç biriminin diğer unsurlarını oluşturacak.

Lumia 929’un kamera yetenekleri Lumia 1520 ile benzer detaylar sergiliyor. ZEISS lens, çift LED flaşlı ve PureView teknolojisini beraberinde getiren 20MP çözünürlüklü arka kamera, 16 ve 5MP çözünürlüklü çekimlerde gerçekleştirebiliyor.

Windows Phone GDR3 güncellemesi ile kutuda çıkan telefonda ayrıca 32GB dahili depolama birimi, LTE teknolojisi ve 1080p @ 30fps video kaydı gibi detaylarda yer alacak.

Fiyatının ise Türkiye için bahsediyorum 2000 TL civarında olmasını bekliyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.