Microsoft Akıllı Telefon Üretecek

Son Güncelleme: 11.09.2020 14:21

Microsoft Akıllı Telefon Üretecek

Akıllı telefon kapışması tam gaz devam ediyor ve bu sefer de microsoft da akıllı telefon işine girdi. Google samsung nexus üretmişti ve gerçektende bu üretim ile önemli bir satış rakamı yakalamıştı.

Google, Apple, Samsung ve HTC markaları şu anda dünya telefon pazarında önemli bir güce sahipler ve bu pazar payına dahil olmak isteyen microsoft da akıllı telefon için çalışmalara başlamış görünüyor. İşte haberimizin ayrıntıları ve detayları :

Samsung, HTC ve Nokia’ya mobil yazılım desteği sağlayan ABD’li teknoloji devi Microsoft kendi akıllı telefonunu üretecek. Wall Street Journal’ın haberine göre Microsoft, Uzakdoğu’daki üreticilerle beraber kendi tasarımını test etmeye başladı. Yeni akıllı telefon 4 ile 5 inç arasında bir ekran boyutuna sahip olacak. Piyasaya çıktığında en büyük rakipleri olacak iPhone 5 4 inçlik, Samsung Galaxy S3 ise 4.8 inçlik ekrana sahip.

Microsoft’un, haziran ayında the Surface tableti tanıttığından beri, rakibi Apple gibi kendi ürün yelpazesini müşteriye sunması bekleniyor. Yeni Microsoft akıllı telefon haberleri tüm dünyada ses getirirken şirket konuyla ilgili şu an için yorum yapmayacağını açıkladı.

Surface’ın dışında Microsoft, oyun konsolu Xbox’ı da üretiyor. Bunun yanında yazılımını kullanan telefon ve PC üreticilerinin tasarımlarına etkin olarak karıştığı biliniyor. Bu yüzden ABD’li devin kendi ürünlerini tasarlamakta aslında tecrübesi bulunuyor.

Bu yıl yüzde 40 büyüyerek 686 milyon adede ulaşması beklenen akıllı telefon pazarında son dönemde Samsung ve Apple’ın hakimiyetine girmiş durumda. Bu iki şirket pazarın yüzde 51.8’ini oluşturuyor. Microsoft pazara girerse ezeli rakip olarak algılanan bu ikiliyle mücadele etmek zorunda kalacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir