LG Nexus 5 Benchmark Testi Sonuçları

Son Güncelleme: 12.09.2020 16:41

LG Nexus 5 Benchmark Testi Sonuçları

lg-exus-5Daha önce sizlere LG Nexus 5 hakkında bilgileri vermiş hatta fiyatı ve özellikleri hakkında da geniş anlatım yapmıştık. Şimdi ise başka bir test sonucundan bahsedeceğiz ve LG Nexus 5’i daha iyi tanımanıza yardım edeceğiz.

Piyasadaki en güçlü Android cihaz haline gelecek olan Nexus 5 ile aynı zamanda tanıtılan Android 4.4 KitKat’ı ilk kullanan akıllı telefon olacağını da söyleyelim. Bunun yanında cihazın Google Play Store’de yerini aldığını söylemiştik. Nexus 5 iki farklı modeli ile piyasaya sunuldu. 16 GB’lik hafıza ile sunulan model 349 dolar, 32 GB’lik modeli ise 399 dolar fiyat etiketi ile sunuldu.

Nexus 5′in kısaca özelliklerinden bahsetmek gerekirsek 4 çekirdekli Snadragon 800 işlemcisine sahip. Bunun yanında Krait 400 CPU bulunuyor. Neredeyse her testten yüksek puan alan bu cihaz piyasada en üst seviye performans veren cihazlardan biri. Güçlü bir oyun çalıştırma yeteneğine sahip olan bu cihazda üstün grafikler ile harika oyunlar oynayabileceksiniz. Sonuç olarak ise LG Nexus 5, bu özellikleri ile piyasanın en iyi Android cihazı gibi görünüyor. En büyük rakibi ise Apple iPhone 5S. Nexus 5′te son derece iyi performans alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir