iPhone 6 Ne Zaman Çıkacak 2014

iPhone 6 Ne Zaman Çıkacak 2014

2013 için söylentiler var ama ben sizlere İphone 6’nın yeni yıl için çıkacağını söylesem sanırım şaşırmazsınız. Ama şimdiden dedikodular haberler yayılmaya başladı bile. Herkesin ortak düşüncesi şu ana kadar iphone 5s ve iphone 5c modellerinin sadece bir ön hazırlık çalışması olduğu ve iphone 6 için deneme yapıldığı yönde.

iphone-6Geçtiğimiz seneden beri iPhone 5S, iPhone 5C, iPad 5, iPad mini 2 ve iWatch hakkında söylentiler vardı. iPhone 5S ve 5C gün yüzüne çıkmış durumda, diğer iOS cihazlarla alakalı söylentiler devam ediyor. Ama son günlerde iPhone 6 iddiaları gündeme gelmeye başladı. 5S ve 5C’den sonra gözler iPhone 6′ya çevrildi. Birçok analiste ve eleştirmene göre iPhone 5S’teki 64 bitlik A7 işlemci, parmak izi okuyucu, M7 hareket işlemcisi iPhone 6′ya ön hazırlığın sadece bir kısmı. Öne sürülenler ise iPhone 6′nın ciddi mana da seride devrim yapacağı yönünde.

Bir süre önce Apple’ın büyük ekranları test ettiği haberleri çıkmıştı. Bazı ekonomi gözlemcileri büyük ekrana olan talebin yüksek olmasıyla birlikte Apple’ın bu konuda bir atılım yapacağını uzun zamandır söylüyordu. iPhone 6′nın da 4 inç’ten büyük olacağı yine iddia edilenler arasında. Apple’ın yansıma önleyici UV maskesi panteti başvurusu ise ekranda kullanılacak teknolojilerden biri olarak yorumlanıyor. Patent başvurusunda sadece tablet olmasına rağmen, analistler bu özelliğin yeni iPhone’larda da yer alacağını belirtiyor. Son olarak iPhone 5C baz alınarak iPhone 6′da da aynı stratejinin büyük ölçüde devam edeceği tahmin ediliyor. Yani bir sonraki nesilde iPhone 6 ve onunla birlikte daha düşük model olarak 6C’yi görebiliriz. Tabii ki bu söylenenler sadece birer yorumdan ibaret. Halen iPhone 6 kapalı bir kutu. Nasıl olacağını ise ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı