iPhone 5S parmak izi özelliği hacklendi

Reklamlar

iPhone 5S parmak izi özelliği hacklendi

Yok hacklenemez yok kırılamaz bizimkisi denendi şu anda en güvenilir olan budur gibi lafları çok duyuyoruz. Hatta parmak izi özelliğini hacklerseniz kırarsanız bilmem kaç para bile teklif etmişlerdi. Sonunda dedikleri oldu ve telefon daha yeni çıkmışken anında hacklendi.

iphone-5s-hacklendiThe Chaos Computer Club isimli hacker grubu bir iPhone 5S kullanıcısının cam yüzey üzerindeki parmak izini fotoğraflayarak bu imaj ile cihazın kilidini açtıklarını belirtti.

Grubun yaptığı tarife göre öncelikle cam yüzey üzerindeki parmak izi 2400 DPI çözünürlük ile fotoğraflandı. Alınan fotoğraf Photoshop ile düzenlendikten sonra renkleri terse çevrilerek bir lazer yazıcı ile şeffaf kağıt üzerine basıldı.Basılan parmak izi de pembe latekse dökülerek telefonu açmak için kullanıldı.

İŞTE BÖYLE HACKLENDİ

Apple Touch ID ismi verilen parmak izi özelliğinin şuan kullandığımız şifrelerin yerini alacağını ve daha güvenli olduğunu iddia etmişti.
16 bin dolarlık ödül

ABD’de bir hacker grubu parmak izi özelliğini kırmayı başaran ilk hackera en az 16 bin dolar ödül vereceklerini belilrtmişlerdi.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.