iPhone 5, eBay’de Satışa sunuldu

Son Güncelleme: 07.09.2020 19:40

iPhone 5, eBay’de satılmaya başlandı – Bu satış gerçek olabilir mi? Sevgili nazlım kullanıcıları iPhone 5 herkesin merakla çıkmasını beklediği yeni nesil akıllı telefonu.
iPhone 5,üzerinde yoğun dedikodular dolaşan ve herkesin merakla çıkmasını beklediği yeni nesil akıllı telefonu iPhone 5, eBay’de satılmaya başlandı.

Elbette ki bu satışın herhangi bir resmiyeti bulunmuyor. ABD’li bir ebay kullanıcısı tarafından satışa çıkarılan ve iPhone 5 olduğu iddia edilen cihaz, 1139,98 $’a satılıyor. Coltfan895 nicki ile sitede satış yapan kişi birde iPhone 5’e ait olduğunu iddia ettiği bazı resimler kullanmış. Kullanılan bu resimlerde iPhone 5’ler yan yana görünüyor.

32 GB olan ve AT&T operatör desteği bulunan bu cihazla ilgili herhangi bir teknik ayrıntıya girilmemiş. Kullanılan görsellerde daha önce hazırlanan bir iPhone 5 prototipine ait olduğu göze çarpıyor. Dolayısı ile bir hayli şüpheli bir satış ilanı olduğu söylenebilir. Fakat ilginç olan bir durumda şu ki bu ebay kullanıcı 550’ye yakın satış gerçekleştirmiş ve neredeyse hepsinden olumlu sonuç almış. Dolayısı ile bu kadar olumlu bir ticari geçmişi olan birinin bir anda yüzlerce olumsuz yorumu alma riskini taşıyarak böyle gerçek dışı bir satış yapmaya girişmeside manasız görünüyor.

Bu satış gerçek olabilir mi?

Öncelikle bu haberin ne oranda gerçeği yansıttığını bilmek elbette güç. Kaybolan ve çalınan iPhone iddiaları birbirini izliyor. Eğer bu kaybolma ve çalınma vakaları gerçek ise pek ala bu iPhone 5’in bulunması ya da çalan kişi tarafından bir biçimde elden ele dolaşarak satılması da mümkün. Fakat henüz çıkmadan üstelik ucuz sayılacak bir fiyattan bu cihazı satmak pekte mantıklı değil. Elbette ki bunun gerçek olması demek belkide bu cihazın 30-40 bin dolar gibi bir fiyatlara satılabilmesi anlamını taşır. Çünkü henüz piyasaya çıkmamış olan ve daha piyasaya çıkmamışken bu kadar nam salan bir cihazı herkesten önce eline almak isteyen onlarca kişi olacaktır ve bunun için kesenin ağzını pek ala açabilirler.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir