Apple İOS 7 bilinmeyen özellikleri

Apple İOS 7 bilinmeyen özellikleri

Daha önce özelliklerinden bahsederken bunlardan bahsetmemiş gizli özellikleri hakkında pek bilgi sahibi olamamıştınız. Bu yazımızda bilmediğimiz bu özellikleri öğreneceğiz ve Apple iOS 7 hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.

apple-ios-7-ozellikleriİşte Apple ios 7 gizli özellikleri

Kontrol merkezi seyahati

iPhone kullanırken en büyük dertlerden biri sıkça değiştirilen ayarlar için ekran ekran dolaşma zorunluluğu idi. iOS 7’de ekranı aşağıdan yukarı kaydırarak kontrol merkezini ulaşabilirsiniz. Bu ekrandan Wi-Fi ve Bluetooth, uçak modu ve parlaklık gibi ayarları tek tıkla değiştirmek artık mümkün. Aynı ekranda artık bir el feneri özelliğinin bulunduğunu da ekleyeyim.

Arama çalışmaları!

Eski iOS versiyonlarında cihaz içinde arama yapmak için tüm ekranları sağa atana kadar ilerlemek gerekmekteydi. iOS 7’de hangi sayfada olursanız olun ekranı aşağı kaydırdığınızda arama kutucuğu belirecek. Ve hayatınızın 2.3 saniyesini boşa harcamamış olacaksınız.

iMessage kaçta gelmişti?

Mobil chat dünyasında Whatsapp’ın başını çektiği büyük bir rekabet mevcut. Bu vahşi rekabet içinde tüm iMessage mesajlarının yanında gönderilme ve alınma zamanının yer almaması oldukça tuhaf bir durumdu.
iOS 7 ile her mesajın zamanını görmek olası. Konuşma balonunun üzerine dokunup parmağınızı sola kaydırmanız yeterli. Artık sevgilinizle o mesajın kaçta gönderildiği ile ilgili tartışırken ayaklarınız daha fazla yere basabilir.

Sapıklara kötü haber!

Cep telefonları, insanların özellikle de kadınların hayatını kolaylaştırdığı kadar bazen zorlaştırabiliyor da. İstemediğiniz kişiler mesaj veya arama yoluyla huzurunuzu ve sizi ayrı köşelere kolayca yollayabiliyor. Daha çok Android app’lerde gördüğümüz bir özellik iOS 7 ile işletim sisteminin içine girmiş durumda. Arama yapan, mesaj atan, Facetime ile darlayan kişileri ayarlar sayfasından kolayca bloklamak artık mümkün.

Salla e-mailler çağlasın!
iOS yapısında çöp kutusu imgesine dokunup bir e-postayı yanlışlıkla silmek fazlasıyla olasıydı. Artık silinmiş e-maili bulmak için çöpü karıştırmanıza gerek yok. Sildikten hemen sonra telefonu salladığınızda silinen e-posta geri geliyor. Aynı geri alma işlemini yazı yazarken de deneyin. Yüzde 100 çalışıyor.

Dosyalar kalınlaştı!
İlgili uygulamaları biraraya toplamaya, telefonu daha az dağınık göstermeye yarayan klasörler için bir kapasite sınırı artık mevcut değil. Gazetelik dahil istediğiniz kadar app’i tek bir klasöre doldurup oda toplama eylemini eşyalarını dolaba tıkmak olarak gördüğünüz ergenlik günlerinizi yadedebilirsiniz.

iOS 7’yi iPhone 4’te kullanma ipuçları

Apple’ın yeni mobil işletim sistemini destekleyen en eski telefon iPhone 4. İdeal bir dünyada “desteklemek” fiili iPhone 4’lerin iOS 7’de sorunsuz çalışması anlamına gelebilirdi. Ancak hayat acımasız. A4 çipli eski bir işlemciye sahip iPhone 4’lerin iOS 7’de verimli çalışması için biraz desteğe ihtiyacı var:

* Arka planda uygulamaların kendini yenileme özelliğini kapatın.
* Konum servislerini kapalı tutun. En azından bazı app’ler için. El feneri sizin yerinizi bilmese de olur.
* Kullanmadığınızda bluetooth ve Wi-Fi kapalı olsun.
* Bildirim alacağınız app sayısını minimuma indirin.
* Kullanmadığınız uygulamalarla vedalaşın.
* Telefonu daha sık açıp kapayın.
* Sonuç tatmin etmediyse, yedekleme yaptıktan sonra iOS 7’yi tekrar yükleyin.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı