Yengeç burcu mart 2010

Reklamlar

Yengeç burcu mart ayı yorumu – Yengeç burcu erkeği ve kadınını mart ayı boyunca aşk, ilişkiler, kariyer ve para konularında ne gibi değişiklikler beklemektedir. Buyrun yengeç burcu mart 2010 aylık yorumu;

Aşk ve İlişkiler

7 Mart-31 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerlemesini sürdürecek aşk gezegeni Venüsün seyri gayet önemli. Eğer doğru şekilde kullanmayı bilirsek bu enerji sizler açısından son derece yararlı olabilir. Ancak bildiğiniz gibi Yengeç insanı oldukça hassas ve kırılgan bir yapıdadır. İlişkide partnerini koruyucu ve kollayıcı tarzda hareket eder. İster ki huzurlu ve uzun soluklu bir beraberlik yaşasın. Ancak Venüsün bu devredeki, ateşli, coşkulu ve bencil enerjisi, değerlerine, geçmişine ve geçmişte yaşadıklarına sıkı sıkıya sahip çıkan Yengeç burcu insanına sert gelebilir. Bu nedenle nasıl davranması gerektiğini bilemeyebilir. Evrensel enerji ona, git hakkını al veya tadını çıkar hayatın derken, Yengeç durur ve önce bastığı yeri görmek ister. Eğer güven içinde değilse, geleceği hakkında kuşkuları varsa, bir de ilişkisinde problemler yaşıyorsa doğal olarak epeyce sıkılabilir. Etrafındaki insanlara, eğer evli ise eşine, aile hayatına, yakınlarına destek Yengecin bu dönemde, beraberliğindeki huzura, birlik ve beraberlik duygusunu yüreğinin ta içlerinde hissetmeye ihtiyacı vardır. Tabii ki bu dönemde dışardan gelen baskılar veya kendi içindeki cevapsız sorular onu rahatsız edebilir. İçinde bulunduğu dünya ona yabancı gelebilir. Bir yanda sorumlulukları, kendini ayakta tutma çabaları diğer yandan kutsal bildikleri, sevdası ve ilişkisiyle mücadele halindedir. Sevgili dostlarım şu ana kadar yazdıklarım, Venüs gezegeninin Koç burcu enerjisi başladığında hissettiklerinizin biri veya birkaçı. Ancak astroloji ilmi, enerjilerimizi doğru manada kullanmak anlamına geliyorsa o zaman bize düşen bu tarih aralığını daha farklı bir şekilde değerlendirmek ve güçlenmek olmalıdır. Mart ayı bu anlamda gayet kuvvetli enerjilere ev sahipliği yapıyor. Bunlardan bir tanesi de, aşk evimizin yöneticisi Mars gezegeninin Aslan burcundaki etkinliği. Şimdi bir de bunu inceleyelim ve ardından bu iki güçlü enerjiyi harmanlayarak neler yapmamız gerektiğini tespit edelim.

10 Mart-6 Haziran tarihleri arasında düz olarak seyrine devam edecek Mars gezegeni, geçtiğimiz Aralık ayından bu yana gerek aşk hayatınız gerekse kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmeniz konularında yavaşlatıcı hatta kimi zaman engelleyici bir yansıma oluşturmuştu. Geri hareket dönemlerinde yapılması gereken, geçmişi gözden geçirmek ve bundan sonrası adına düzgün bir şekilde yol alabilmek için neler yapılması gerektiğini tespit etmekti. Mars istek ve aktivite gücümüz olduğu için doğal olarak son üç aydır neredeyse pasif bir şekilde beklemede kaldık. Yeni bir şey yapmak istesek de içinde bulunduğumuz durum buna pek müsaade etmedi. Ancak tarihler 10 Martı gösterdiğinde yavaş yavaş maddi ve manevi değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini, daha hırslı ve daha kendine güvenli bir şekilde hareket etmenin önemini anlamaya başlayacağız. Şimdi yapılması gereken son aylarda düşündüğünüz, yürürlüğe koymayı planladıklarınızı son bir kez gözden geçirip uygulamaya geçmek. Evet yorumun başında ne demiştik. Bu iki enerjiyi nasıl olumlu kullanabiliriz. Evet ben istiyorum ki, şu anki mevcut ilişkinizde veya yeni başlayacak beraberliğinizde, geçmişte yaşanan hayal kırıklıklarını bir yana koyarak pozitif düşünmeye çalışmanız ve üzerinizdeki tüm sıkıntıları geride bırakmanız. Karşınızdaki kişiden ziyade öncelikle kendinizi düşünmeniz. Çünkü senelerdir onu idare et buna sus derken yeteri kadar yoruldunuz. Mutlu olmak sizin de hakkınız. Ancak önce bunu istemeniz gerekiyor. Yeri geldiğinde olaylara müdahalede bulunmayı bilmek lazım. Gerçekçi düşünmek ve gözlemde bulunmak için önce duygularınızı bir yana koyarak düşünmek gerekiyor. Hassasiyet içindeki insan iki türlü tepki verir.

Ya tümüyle içine kapanır, olanı olduğu haliyle kabullenir veya tam tersine agresifleşir ve hakkı olanı zorla almaya kalkışabilir. Gerek Mars ve gerekse Venüs gezegenlerinin seyirleri genel olarak kişinin bireysel arzularını elde etmesinde etkili olan kuvvetlerdir. Madem böyle bir şansa sahibiz. O zaman size düşen sorunlarınızı açık ve net bir şekilde ortaya koymak, neler sizi üzüyor nerelerde sıkılıyorsunuz bütün bunları masaya yatırmak. Özellikle sorunlu beraberliği olanlar, geçmişten ziyade önlerindeki geleceği düşünerek kararlı olmalılar. Sözgelimi bugüne dek ilişkinizde kendinizi rahat hissetmediğiniz, partnerinizle anlaşamadığınız halde sustuğunuz durumlar yaşadınız. Şimdi konuşma vaktiniz gelmiş demektir. Çünkü böyle gittiği takdirde mutsuz olacağınız açık. O zaman neden boş yere kendinizi üzeceksiniz ki. Ilımlı bir şekilde derdinizi anlatmalısınız. Bir başka örnek daha vereyim. Diyelim ki Mart ayında karşınıza yeni biri çıktı. Öncelikle yapmanız gereken, kendinizi net bir şekilde ortaya koymak, bir beraberlikten ne beklediğinizi ifade etmek olmalıdır. Karşınızdaki kişi yanlış düşünürmüş veya bazı yönlerinizi beğenmezmiş bu sizin sorununuz olmamalı. Sonunda üzülmek istemiyorsak, başından önlem almakta fayda var diye düşünüyorum.

İlişkisi düzgün yürümekte olan kişiler açısından bu dönem tabii ki tutkuların ön planda olması anlamına geliyor. Ayrıca birbirinize hem iş hem de aşk hayatınızla ilgili konularda destek olmanızın kolay olacağını söylemeliyim. Umarım hepiniz için kendi bireyliklerinize sahip çıktığınız ve geleceğiniz adına en doğru şekilde hareket edeceğiniz bir ay olsun. Ancak bir noktayı belirtmek isterim ki, Satürn gezegeni yuva evinizde geri hareketini hala devam ettiriyor. Tekrar hatırlatayım. Mart ayında hayati bir karar almanız pek doğru değil. Çünkü hala tam olarak önünüzü görmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Eğer ayrılmayı veya evlenmeyi düşünenleriniz varsa lütfen Temmuz sonuna kadar bekleyin derim. Neden? Çünkü ciddi ilişki evinizin yöneticisi Satürn o tarihte düz olarak seyrine devam edecek. Ancak ve ancak ondan sonra rotamızı belirleyecek hale geleceğiz. Onun için bu ayı kendi içinde sakin ve güzel geçirmek, akışa bırakmak, agresif tepkilerden uzak durmakta fayda var.

İş ve Kariyer

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, kariyer hayatınız, mesleki faaliyetleriniz, toplum içindeki konumunuzu belirleme aşamasındaki tüm girişimlerinizde destekleyici ve son derece kuvvetlendirici bir enerjidir. Koç burcunda ilerleyen bir Güneş, öncü davranmak, ileriye atılarak kendinizi ifade etmek anlamı taşır. Sert bir enerji gibi gözükse de, eğer belirli bir alanda odaklanarak olumlu girişimleriniz için veya şu ana kadar bir türlü cesaret bulamayıp beklemede bıraktığınız işler için kullanmanız halinde son derece yararlıdır. Yalnız bu enerjiyi değerlendirirken ben bilirim tarzı tepkilerde bulunmak ne kadar yanlışsa, düşünmeden, incelemeden kararlar almak, önünüze çıkan teklifi enine boyuna incelemeden olur yanıtı vermek de bir o kadar yanlıştır. Bu seyir başladığında, Mars gezegeninin Aslan burcunda ve para evinizde ilerleyeceğini düşünürsek iyi bir planlama ile yeni kazanımlar elde etmek son derece kolaydır.

Bu güçlü enerjinizi en verimli şekilde kullanmak, iş alanında zorlu koşullarla baş edebilmek için hırs ve azimle çalışmak, sorumluluklarınızın bilincinde olmak gerekir. Rekabete açık olmalı, kendinize güvenmeli, hayalci yaklaşımlardan uzak durmalı, hedefleriniz konusunda kararlı olmalı, dilemek yerine harekete geçmelisiniz. Bu süreçte özellikle ailenizi yakından ilgilendiren konular gündeme geleceğinden girişimlerinizde güvence konusu önemli bir yer tutabilir. Bu nedenle çalışkan olmalı, yersiz, ilgisiz işlerle uğraşmak yerine, yarınlarınızı düşünerek planlı hareket etmelisiniz. Dışa karşı kapalı, sadece alıştığınız ortamlarda kendinizi sergilemek düşüncesi yerine, dış dünyanın içinde yer almalı, azimli davranarak hedefinizin üzerine gitmelisiniz. Bildiğiniz gibi aşk konusunda olduğu gibi iş hayatında da Yengeçler hassas düşünmeye yatkın kişilerdir. Alışkanlıklarına sıkı sıkıya sahip çıkarlar. Oysaki girişimcilik ruhu, cesaret ve yeri geldiğinde azimli ve kararlı olmak lazım. Böyle bir imaj altında, sizi kimsenin yönlendirmesi ve yönetmesi, ezmesi mümkün olmaz. Güneşin Koç burcundaki öncü-ateş enerjisini kendinize girişim anlamında itici güç olarak kullanmayı bilirseniz, toplumsal tüm aktivitelerinizde ve mesleki alanında sesinizi duyurmayı başarabilirsiniz.

7 Mart-31 Mart tarihleri arasında kariyer evinizde seyrine başlayacak Venüs gezegeni, mesleki konularda gerek otoriteyle olan ilişkiniz ve gerekse birlikte çalıştığınız insanlarla olan iş münasebetiniz açısından dikkatli ve politik tarzda hareket etmeyi gerektiriyor. Bunu başarırsak Güneşin gücüyle kendinizi ifade ederken, Venüs sayesinde oyunu kuralına göre oynayabiliriz. Nelere dikkat etmeliyiz beraberce gözden geçirelim. Meydan okuma tarzında bir iletişimde bulunmamalıyız. Evet hedefimiz var, cesaretimizi de toplamış durumdayız. Ancak bunu etrafımızla kavga ederek gerçekleştiremeyiz. Ayarımızı iyi tutturmalıyız. Sabırlı ve gayet akıllıca ilerlemeliyiz. Yaratıcılığınızı ortaya koyarken beğenen insanlar olduğu gibi, sizin çalışma şeklinizi veya ortaya koyduklarınızı onaylamayan insanlarla da karşılaşabilirsiniz. Eğer gittiğiniz yol doğru ve yönteminizde haklı iseniz pes etmeyeceksiniz ancak nerde ne yapmanız gerektiğini bilmek için usta manevralarda bulunacaksınız. Hani bir söz vardır, bir tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır diye. İşte bu dönemde gerekli kişilerle gerektiği zamanlarda iyi geçinmeyi bileceksiniz. Böylece enerjileri doğru bir şekilde kullanarak amacınıza ulaşabileceksiniz.

Para Konuları

18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında etkili olacak para evinizin yöneticisi Güneş gezegeninin Balık burcu seyri, sizler için ruhsal açıdan hakikaten rahatlatıcı bir etki yaratabilir. İnancınızı, içinizde sapasağlam tuttuğunuz sürece, yaşamınızla ilgili konularda çok daha ılımlı ve rahat düşünmeye başlayabilirsiniz. Oldukça uzun süren geri hareketli gezegen enerjileri sizi yormuş olmalı. O zaman bu tarih itibariyle rahatlayacağınızı söyleyerek size biraz olsun moral kazandırmış olayım. Bu enerji sizi sadece ilişki anlamında desteklemekle kalmaz, yüksek eğitiminizle ilgili konularda, hayal kırıklığı yaşadığınız olgularda, seyahat, yurtdışı bağlantılı işlerinizde de size hoş bir rahatlık duygusu verebilir. Daha pozitif düşünmeye çalışabilir, daha olgun bir ifade içinde hareket edebilir, hayatın sadece para, şöhret, aşk, başarı olmadığını, insanın içindeki en önemli duygunun birlik ve beraberlik içinde huzurlu, sağlıklı yaşamaktan geçtiğini anlayabilirsiniz. Siz böyle düşündüğünüz zaman, daha sakin hareket edebilir, gerilimlerin yada güvensizliklerin daha rahat bir şekilde üstesinden gelebilir, kendinizle barışık olabilirsiniz. Ben bu etkinin sizleri son derece rahat ettireceğini söyleyebilirim. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir iki noktayı da söylemek istiyorum. Lütfen olur olmaz fikirlere saplanmayın, illa mutlu olmak için birilerinin sizi sevmesini beklemeyin. Siz kendinize inanın, güvenin, göreceksiniz ki hayatta başaramayacağınız hiç bir şey yoktur.

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek olan Güneş gezegeni kariyerinizle ilgili gelişmelerde sizi destekleyici ve kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizi sağlayıcıdır. Sizler bu enerjiyi parasal konulardaki girişimlerinizde aktif bir güç olarak kullanabilirsiniz. Girişimde bulunarak iş alanında kendinizi gösterdiğinizde doğal olarak maddi kazanımlarınızda o denli artış gösterecektir. Kimileriniz bu süreçte artı işler yapabilirler. Bir yandan meslek hayatınızı sürdürürken diğer yandan başka işlerle uğraşarak, girişimlerde bulunarak ek gelir kaynakları elde edebilirsiniz. Burada önemli olan kendi yeteneklerinize ve gücünüze sahip çıkmaktır. Doğuştan sizde olan fakat bugüne dek ortaya çıkmamış kimi zaman hobi olarak yaptığınız işleri bir düşünün. Bunları iyi bir şekilde pazarlamanız veya belirli kişilerle görüşerek anlattığınızda satabilmeniz mümkün olduğu gibi size artı bir gelir getirmesi de mümkün olabilir. Ayrıca bu süreçte para evinizin yönetici gezegeni Güneş koç burcunda olacağından parasal konularda agresif tepkilerde bulunmaktan, savurganlıktan ve etrafınızdaki insanlarla çatışmaktan uzak durmanız faydalıdır.

Mart Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler :1-4-5-14-15-19-20-23-24-27-28

Zayıf Enerjili Günler :2-3-9-10-16-17-18-29-30-31

Parasal Açıdan Kısmetli Günler :25-26

Aşkta Şanslı Günler :4-5

Yeniay : 23-24

(Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :9-10

(Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Mutlu, başarılı, şanslı, huzurlu ve bereket dolu bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.