Oğlak burcu şubat 2010

Oğlak burcu 2010 şubat – Oğlak burcunda doğan oğlak burcu erkeği ve oğlak burcu kadınını 2010 şubat ayında ne gibi değişiklikler bekliyor. Buyrun;

Aşk ve İlişkiler

Aşkla büyüyebilir, aşkla gelişebilirsiniz

10 Şubat tarihine kadar Kova burcunda ilerlemesini sürdürecek aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeni, her yıl olduğu gibi yine bizleri desteğiyle sıradışı düşünmeye ve kabuğumuzdan çıkmaya teşvik ediyor. birlikte olduğunuz kişiyle aranızdaki arkadaşça paylaşımın işareti olarak son derece etkilidir. Burada önemli olan sadece duygusal anlamda değil, maddi değerler konusunda da birbirinize vereceğiniz destektir. İlişkisi sağlam temellere dayalı çiftler açısından bu enerji bir çok olasılığı içinde barındıran güçlü bir etkidir. Şimdi biz olabilecek yansımaları birlikte gözden geçirelim. Örneğin birlikte aktivitelerde bulunduğunuz, hayatın keyifli yanlarının tadına vardığınız partnerinizle yaşadığınız aşkı çoğaltmak ,üretmek adına ortak hareket etmenizdir. Bu dönemde partnerinizin size olan maddi desteği, bir başka yansıma olarak kimi Oğlaklarda ortaya çıkabilir. Kimilerinizde bu enerjinin anlamı, duygusallıktan ziyade, arkadaşlık olgusu içinde paylaşımda bulunmanız ve kafaca anlaşmayı daha fazla tercih etmenizdir. Aslında birbirinize karşı fazlasıyla tutkulusunuzdur ama bu durumu sözle ifade etmekten ziyade, size verdiği destekle algılarsınız. Kimi Oğlaklarda ise, sizin partnerinize olan maddi desteğinizin göstergesi olabilir. Aslında bu süreçte aşkı ifade edişiniz ve aşktan anladığınız, öncelikle birbirinizin güçlüklerinde yanında olmak şeklindedir. İlişkisi olmayanlar için bu enerjinin anlamı, sosyal hayatın içinde birebir arkadaşlık ilişkisinde bulunduğunuz bir kişinin ilginizi çekebilecek oluşudur. Ortak ilgi alanlarınız veya birlikte yaptığınız faaliyetler size hem maddi hem de daha fazla yakınlaşmanızda etki eden bir olgu olabilir. Parasal konularda da etkili olacak bu enerji altında, tüm sınırlamalardan uzak bir şekilde gönlünüzce bütçenizi derleyip toparlamayı düşünebilirsiniz. Dikkatli harcamalarda bulunmak ve ne olursa olsun belli bir bütçe yapmak ve ona uymak faydalıdır. İletişim, teknoloji, gruplarla birebir temas, zihinsel hünerler, ruhsal danışmanlık, mistik öğretiler, buluşlar, modern sanatlar, ilginç meslekler, elektrik elektronik, arkadaşlarla yapılan faaliyetler veya ortaklıklar, toplum hizmetleri gibi alanlardan para kazanmak olasıdır.

11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemeye başlayacak aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeni oldukça güçlü bir etkiyle insanoğlunu kucaklayacak bu enerjidir. sizler için, gerek inancınızı yükseltici gerekse çevrenizle kucaklaşmanızı sağlayıcı ve sizi maddi dünyanın zorlukları karşısında destekleyici bir etkiyle saracaktır. Bir oğlak için hayat her zaman zorludur, çetindir ve sınavlarla doludur. Çünkü o bu dünyanın temel taşıdır, bel kemiğidir ve bütün ağırlığı çektiği halde dayanabilen güçlü yanıdır. Eğer siz olmasaydınız, belki de temel atmak, sağlamlaştırmak ve sabretmek gibi olgular yaşamımızda yer almazdı. İşte bu nedenle Venüs Balık sürecine ne kadar ihtiyacınız olduğu aşikar. Her Oğlak burcu mensubunun hayatı bir değil. Ancak çoğunluğumuz hala daha kazanmak adına öyle mücadeleler veriyoruz ki, sorunlarla boğuşan ve oldukça yorulan bedeniniz Venüsün bu hoş esintiyle biraz olsun kendimize gelebiliriz. Bu etki altında çevrenizdeki her insanın özel, nefes aldığınız her günün ne kadar güzel olduğunu hissedebilirsiniz. Yüreğinizin içindeki inancı yükselten Venüs Balık sürecinde hayatı daha farklı bir pencereden görebilir, herşeyin bir şekilde düzene gireceğini ve rahatlayacağınızı düşünebilirsiniz.

Venüs gezegeninin 17 Şubat tarihinde aşk evinizde güçlü Jüpiterle kavuşumu tüm burçlar üzerinde olduğu gibi sizin açınızdan da gayet olumludur. Aşkla büyümemizi, aşkla gelişmemizi sağlar. Çevremizdeki insanların ve bilhassa birlikte olduğumuz kişinin, karşımıza çıkacak yeni bir insanın bize merhametle yanaşmasını, bizi bizden daha çok düşünmesini sağlar. Bunca yıldır çekilen sancıların geçici bir süre olsa da dinmesini, bir hevesle hayatı kucaklamamızı destekler. Sizlere bu enerjiyle ilgili uyarıda bulunmak istemem. Çünkü biliyorum ki, bu enerjiyi siz yine denetimli bir şekilde gerekli yerlerde kullanabilirsiniz. Sinema, sahne sanatları, iletişim, haberleşme, sanatsal, tasarım, işleri, kısa yolculuklar kanalıyla değişik insanlarla tanışabilir, farklı yönlerinizle kendi vizyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Zihinsel açıdan kendinizi dinlendirebilir, becerilerinizi geliştirebilir, hayatı daha farklı bir şekilde hissedebilirsiniz. Ruhunuzdaki güzellikleri insanlarla paylaşabilir, aslında ne kadar duygusal bir insan olduğunuzu gösterebilir, bunu yazıya, söze dökerek sunabilirsiniz. İlham gücünüzün artışı, sezgilerinizin yükselmesi özellikle sanatsal konularda da sizi destekleyebilir.

İş ve Kariyer

Zirvelere gözünüzü dikin.

Mesleki konularda gerek Venüs gerekse Merkür gezegenlerinin her seyri, siz Oğlaklar açısından son derece önemlidir. Ancak bunlar kısa süreli etkiler oldukları için doğal olarak yerinde ve hızlı bir biçimde kullanılmalıdırlar. Zaten günlük yorumlarınızda ve aylıklarınızda bunların tarih aralıklarını sizlere bildiriyorum. Ancak şunu unutmayalım ki, ağır seyreden gezegen etkilerini anlamak için çok daha geniş bir süreyi merkez alarak düşünmeniz gerekir. Bu süreler örneğin yöneticiniz Satürn gezegeninin seyri 2.5 yıl sürer. Özellikle geri hareket zamanları aylarca devam eder ve son derece önemlidir. Kimi yıllarda ise, iki ağır gezegen birbiriyle zorlu bir görünüm yapar. İşte bu sürelerde dikkat iki misli yoğunlaşmalıdır. Şubat ayı bu açıdan önemli bir enerjiye ev sahipliği yapmakta. Terazi burcunda ilerleyen yöneticiniz Satürn, burcunuzda ilerlemekte olan Pluto ile mücadeleci bir görünüm içinde. Mücadele sözcüğüne neredeyse doğduğumuzdan bu yana yabancı değiliz. Sanki üç adım gidip bir adım geriye dönmek bir yazgı gibi. Ancak şu da var ki, Satürn sizin yöneticiniz. Yani sizin için en doğru olanı düşünen bir öğretmen, bir anne veya babanız gibi.

Şubat ayındaki bu zorlayıcı görünüm size ne söylemekte. Şimdi beraberce bunu inceleyelim. Öncelikle mesleki konular üzerinde etkili olduğunu bilmenizi isterim. Geri hareket başladığından bu yana, otorite konumunda bulunan kişiler veya hayatın bizzat kendi tarafından durdurulmuş, yönünü saptamaya çalışan ancak kafası karışmış bir Oğlaksanız yazdıklarımı daha iyi anlayacağınız kuşkusuzdur. Bu görünüm benim öngörüme göre, oldukça yavaş ancak muhteşem bir dönüşümdür. Bu yavaşlama can sıkıcı olabilir. Size hak veriyorum. Ancak söyler misiniz hangi büyük gelişme kısa sürede tamamlanmıştır. Bundan yedi yıl önceki yaşamınızla, şimdiki haliniz bir mi? olgunlaştınız. Bir çoğunuz evlat sahibi oldu, bazılarınız kariyer, kimileriniz evlendi, bir kısmınız ev yaşamını tercih etti. Demek oluyor ki, en gelenekçi düşünenleriniz bile aynı kalmadı.

İşte bu zorlayıcı görünüm siz farkına varmasanız da içten içe sizi kabuğunuzdan çıkarıyor. Bu değişim öylesine ihtişamlı ki, bunları okurken beni böyle şeyler bulmaz diyenlerinizi yıllar sonra görmeyi ne kadar isterim. Şöyle bir düşünün. Burcunuzda ilerleyen Pluto 2024 yılına kadar etkili. Satürn ise Terazi burcunda 2.5 yıl kalacak. Bu iki gezegen birbiriyle bakış açısı içindeyken, baharda Uranüs tarafından birkaç ay görünüme tabi tutulacak. Bu üçlü gezegen oluşumu sizi önce mesleki alanda ardından kimliğiniz konusunda sonrasında ailevi konularında değişime uğratacak. Bunu nasıl yapacak, İş hayatında yükselmeniz için baskıda bulunarak. Oğlaklar kariyer anlamında üst noktalara gelebilmek adına kıyasıya mücadele edecekler. Otoritelerle işbirliği içinde olmayı öğrenecekler. Ben de varım diyebilmek için başkalarıyla elbirliğinde bulunmanın önemini kavrayacaklar. Pluto ise sizi yavaş ama gayet derin bir şekilde hayatınızı şekillendirmeniz için arındıracak, fazlalıklarınızı temizleyecek, güçlü ve kontrol sahibi bir kişi haline getirmek için yardımcı olacak. Uranüs ise, kendinize özgü varoluşunuzu gerçekleştirmeniz, farklı yönlerinizi ortaya koyabilmeniz, özgür bir şekilde hayatınızı şekillendirmeniz için sizi ateşiyle ödüllendirecek.

Sevgili Dostlarım bunları yazmamdaki maksadım, ne sizi sıkmak ne de kendimi yormak. Ancak Şubat ayını bir başlangıç olarak kabul ederek, bundan sonrası adına ciddi bir hedef belirlemeniz gerektiğini söylemek istiyorum. Bu hedef kendi karakter yapınıza, yaşam biçiminize, ilişkilerinize, çevrenize veya hayata bakış açınıza göre farklı şekillerde olsa da, kendinize bir zirve tayin etmeniz çok önemli. Benim hedefim şu. Bu hedefimi bu kadar sürede ve bu şekilde gerçekleştireceğim diyebilmelisiniz. İşte bunu diyebilecek kadar kendine güvenenler, bu ay içindeki Satürn Pluto zorlu görünümünün yaratabileceği baskılara rağmen ayakta durabilir ve ilerleyebilirler. Hayır diyenler ise, baskılar altında çökebilir, hayata küsebilir, arabesk tarzı bir hayatın yolcusu olarak yaşayabilirler. Bu yolda güven önemli, ancak bir önemli konu da, Akıllı Olmak. İşinizi bilmek. İşbirliğini reddetmeden, çıkarlarınızın bilinci içinde uyumlu davranmak, yeri geldiğinde esnemeyi bilerek yol almayı kabul etmektir. Bir söz vardır. Damlaya damlaya göl olur diye. İşte sizler de yavaş yavaş ama emin adımlarla sadece göl değil, derya olmayı öğreneceksiniz. Karşınıza engeller çıkabilir, yollar uzayabilir, engeller ve dik yokuşlar çıkabilir. Bazılarına susulabilir, hatta içinizden haykırmak gelse de baş eğilebilir. Ancak o belirlenen zirveye sonunda varılır. Tercih sizin dostlarım. Yeter ki zirveniz buna değecek kadar yüksek olsun

Para Durumunuz

Zorlamalar devam ediyor ancak bir umudumuz var.

10 Şubat tarihine kadar para evinizde ilerleyecek Venüs gezegeninin enerjisini doğru bir şekilde kullanmak için, öncelikle yeteneklerinizi hayata geçirerek maddi açıdan güçlenmeyi kendinize hedef edinmeniz lazım. Bu dönemde iş sorunları olan Oğlakların özellikle ekip halindeki çalışmalar içinde yer almaları, otorite konumunda bulunan kişilerle ılımlı şekilde anlaşmaları ve herşeyden önemlisi yenilikçi düşünmeleri gerekiyor. Değerlerinize sahip çıkarak ve sizin gibi idealleri olan diğer kişilere ulaşarak ortaklaşa hareket etmek gayet akıllıca. Bunu yapmanız halinde parasal yönden rahatlayabilirsiniz. Birlik bilinci içinde hareket ederek, yatırımlarınızı iyi bir yönde kanalize etmeyi başarmalısınız. Sadece kendiniz adına değil, herkesin yararlanabileceği şekilde düşünmeli, gerçekçi planlar yapmalısınız. Bu enerji size özgü olan yeteneklerinizi ifade edebilmeniz kendinizi tanıtabilmeniz açısından gayet etkilidir. Her ne kadar yönetici gezegeniniz Satürn geri harekette olsa da, siz yukarıdaki şekilde düşünmeyi, inat etmek yerine işbirliğini kabul ettiğiniz zaman geleceğinizi güvence altına alabilecek duruma gelebilirsiniz. Maddi konular, kariyeriniz mevzularında oldukça sıra dışı gelişmeler yaşanabilir. İş yaptığınız insanlar ne düşüncede olursa olsunlar siz uyumlu davranmaya devam ediniz. Kötümser düşünmek yerine her güzel günün bir umut taşıdığını yüreğinizde hissedebilirseniz başarılı olmamanız için bir neden yoktur. Venüs enerjisi sizi sosyal yönden birçok insanla irtibat kurmanız ve bu yolla para kazanmanız açısından destekleyicidir.

11 Şubat tarihinde Balık burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeninin, 17 Şubat tarihinde Jüpiterle kavuşumları maddi konularda bana göre son derece etkili bir enerjidir. Yakın çevrenizden destek görebilir, mesleğinizi sözel veya kültürel anlamında, öğretim, iletişim, haberleşme, yolculuklar kanalıyla ifade ederek para kazanabilirsiniz. Kısa süreli bir etkidir. Ancak bir umut olması açısından ferahlandırıcıdır. Sadece dikkat etmeniz gereken konu, parayı çarçur etmemeniz ve en iyi şekilde değerlendirmenizdir.

Aralık ayından bu yana sürekli olarak, Mars gezegeninin geri hareketinden söz ediyorum. Çünkü para evleriniz Kova ve Aslan burç aksı üzerine kurulu. Durum böyle olunca Kova ve Aslan burcunda ilerleyen veya geri hareket yapan gezegenlerin transitleri fazlasıyla önem taşıyor. Bu nedenle Mars gezegeninin geri hareketini bir daha hatırlamamız gerekiyor. Mars geri hareketi Hangi alanlarda etkili ve nelere dikkat edilmesi gerekiyor şimdi beraberce gözden geçirelim. Bankalarla alakalı kredi girişimleri veya borçlarınız başta olmak üzere tüm hesaplarınız, ortak kazançlarınız, evlilikle kanalıyla edinilen maddi gelirleriniz, başkalarıyla olan finansal ilişkileriniz, vergiler, mirasla ilgili yasal davalarınız. Gördüğünüz gibi geniş bir alanda dikkatli olmak gerekiyor. Ne gibi etkiler söz konusudur. Daha doğrusu bu dönemde Oğlaklar finansal açıdan ne gibi durumlarla karşılaşabilirler. Başkalarının onayına ihtiyaç duyabilirsiniz. Hareketleriniz kısıtlanabilir.Tek başına kaldığınızı hissedebilir, daha fazla mücadele etmek zorunda kalırsınız. Sinirli tepkiler gösterebilirsiniz.Kendinizden şüphe edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılamakta zorluk çekebilirsiniz. Yukarıdaki konularla aşırı ilgilenebilir veya tümüyle vazgeçmeye kalkışabilirsiniz. Kendi içinize dönerek olayları gereğinden fazla abartabilirsiniz. Mücadeleden kaçabilirsiniz. Peki bütün bunlarla başedebilmek için ne yapmalıyız

Geri hareket boyunca mali konularda eksiklerinizi gözden geçirmeli, yenilik anlamında herhangi bir karara varmamalı, beklemede kalmalı, ölçüp tartmalı. Sabırsız olmamalı, bildiğinizi okumamalı.
Gücünüzü yanlış kullanmamalı. Enerjinizin düşük olacağından kendinize fazlasıyla dikkat etmeli, özen göstermeli.Tartışmalardan kaçınmalı, durumunuzu bilinçli bir şekilde ele almalı.Bu dönemde ertelenmeler, gecikmeler veya tümüyle durmalar söz konusu olabilir. Sakin olmalı. Meydana gelen gelişmelere, değişen koşullara temkinli yaklaşmalı ve sabırlı olunmalı.Kendinize olan güven duygunuzu kaybetmemeli, bekleme süresince olayları kendi akışında değerlendirmelisiniz. Ayrıca, boşanmış çiftler nafaka konusunda, iş ortakları maddi paylaşımlarda, evli olanlar bütçe dengelemesi hususunda düzenlemede bulunmaları gerekmektedir. Miras, yasal davalar veya sigorta gelirleri gibi konularda mantıklı bir şekilde düşünülmesi gerekiyor. Sorunlar ılımlı bir şekilde konuşulmalı, agresif tepkilerden uzak durulmalıdır.

Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler :1-2-5-6-9-10-11-15-16-19-20-21-28
Zayıf Enerjili Günler :3-4-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler :19-20-21
Parada bereketli günler :12-13-14
Yeniay :9-10-11
(Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :24-25
(Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Şubat ayının sizlere güzellik, şans, bereket ve mutluluk getirmesini diliyorum. Yıldızların yaşam yolunuzu aydınlatması dileğimle

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.