Oğlak burcu mart 2010

Reklamlar

Oğlak burcu mart ayı yorumu – Oğlak burcu erkeği ve oğlak burcu kadınını mart ayı boyunca ne gibi değişiklik bekliyor. Buyrun oğlak burcu mart 2010 aylık yorumları;

Aşk ve İlişkiler

7 Mart-31 Mart tarihleri arasında Koç burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni, gerek ilişki kurma tarzınız gerekse aşk konusunda kimi zaman kontrol dışı tepkilerde bulunabileceğinizi gösteriyor. Bunun en önemli nedeni, iç dünyanızda hakimiyeti elinizde tutma arzunuzdur. Egonuz gereği kimsenin üzerinizde hakimiyet kurmasından hoşlanmazsınız. Bu ister eşiniz ister sevgiliniz isterse çocuğunuz olsun farketmez genel hatlarıyla bu şekildedir. Aşka bakış açınız ilişkinizdeki tutkunun derecesine göre kimi Oğlaklar bu tarih başladığında, yuvasını koruma iç güdüsüyle hareket ettiğinden her türlü tedbiri almak isteyebilir. Özellikle genç kardeşlerimizin bu dönemde, aşk hayatlarıyla alakalı olarak aileleriyle çatıştıklarına sıkça şahit olmaktayız. Kimi Oğlaklarda ise durum daha farklı gelişebilir. Aşk konusunda baskın bir rol oynayarak, karşısındaki kişinin olabilecek zararlarına karşı korunmayı tercih edebilirler. Çünkü bir Oğlak için güvenliği son derece önemlidir. Partnerinin yanlış bir tutumu, sadakatsizliği karşısında oldukça yaralanabilir bunu gurur meselesi yapabilir. Venüs Koç burcu dönemlerinde genel olarak yeniliklerde bulunmak, ilerlemek öncülük ederek ilişkilerindeki değişimi sağlamak önemlidir. İşte bu nedenle bazı Oğlaklar, partnerlerini harekete geçirmek için önder tavırlar sergileyebilirler. Bunu böyle yapmalısın veya şu işi şöyle yapmalısın tarzında konuşabilirler. İlişkisi yeni başlayanlar ise, geçmişte yaşadıkları tecrübeleri göz önüne alarak daha dikkatli davranabilirler.

Peki bu enerji altında bir Oğlak ilişkisinde nelere dikkat etmelidir. Öncelikle sakinliğini, ciddiyetini ve nezaketini korumalıdır. Şartlar istediği gibi gitmese de, bunun kendisi için hayırlı olduğunun bilinciyle hareket etmelidir. Sorunları mantık çerçevesi içinde çözmeye çalışmalıdır. Böylece dönemi sorunsuz geçirebilir. Aslında şöyle bir düşünürsek bu dönemin ana konusunda, dürüstlüğün ve samimiyetin sizin hayatınızda ne kadar önemli olduğunun altı çizilmektedir. O nedenle, birlikte olduğunuz kişinin, size ve beraberliğinize verdiği önemi davranışları, sözleri ve kararlılığıyla göstermesi gerekecektir. Eğer bu konuda yanlış bir tutumu olursa duruma gayet keskin bir şekilde olaya el koyabilir ve ona yaptığı yanlışlığı telafi etmesi gerektiğini belirtebilirsiniz. Venüs Koç burcu seyirlerinde bütün bunlar gayet doğaldır. Aşkı ifade ediş tarzınız her ne kadar sertlik içerse de, eğer birlikte olduğunuz kişi sizi rahatlatabilecek kadar sabırlı ve düzgün bir kişiyse onu yüreğinizde şahlandırmanız hatta kanatlarınızın altına almanız mümkündür.

Aşk bile olsa, doğru, düzgün ve sistemli yaşanmalıdır. İlişkinin süresi bir Oğlak için gayet değerlidir. Çünkü güvensiz bir yapıda uzun süre nefes alması mümkün olmadığı için, eğer beraberlik senelere dayanan bir ortaklık ise, bu ilişkinin temeli de güçlü atılmış veya kadersel olmuş diye düşünülebilir. Oğlak beraberliği adına her zaman sabır göstermeye ve partnerini yüceltmeye sevdalıdır. Oğlakla yaşamak ilerlemek anlamında olduğundan, yıllarca birlikte olduğu partnerinde en ufak bir gelişme göremediğinde bunu diğer burç mensuplarına göre daha hazin bir şekilde değerlendirebilir.

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında devam edecek edecek Güneş gezegeninin Koç burcu seyri, Oğlaklar açısından zorlayıcıdır. Bu süreçte partnerinin yuvadaki huzuru, güvenliği ve bütünlüğü sağlaması, sorumluluklarını yerine getirmesi ve anlayışlı olması gerekecektir. Peki partner buna yanaşacak durumda mı ? zor gibi. İyi de bu durumda tartışmak ve huzuru bozmak mı gerekiyor. Hayır. O zaman yapılması gereken yaşadığınız ilişkinin özü, süresi, niteliği ve karşınızdaki kişinin sizin yaşamınızdaki yerini iyi belirlemeniz lazım. Eğer bu noktaya gelene kadar türlü badirelerden geçmiş, bir temel oluşturmuş ve yüreğinizdeki sevgiyle yol almış iseniz elbirliğiyle bu süreci gayet güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bunun tam tersi durumda, kendi yapısı gereği zaten pasif biri ise, o zaman kızmaya hakkınız yok. Zaten en başından beri kişiliği bu diyerek olgunlukla karşılamak gerekiyor. Aslında süreci nasıl geçireceğiniz, tamamen aranızdaki paylaşımın niteliğine bağlı olarak şekillenecektir. Kimi çiftlerde sorun bile yaratmaz, bazılarında çatışmalar yaşanabilir, bir kısmında tek taraflı anlayışla geçiştirilir. Ancak çoktan beri sorunlu olanlar ve artık beraberliklerini devam ettirmek istemeyenler için bir final anlamı taşıyabilir. Yapılması gereken, karşınızdaki kişinin ne anlam ifade ettiğini iyi bilmek ve ona göre tavır almak. Bu tespitin yapılması için tabii ki gerçekçi ve tarafsız bir şekilde düşünmek gerekiyor.

İş ve Kariyer

18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında etkili olacak Güneş gezegeninin Balık burcu seyri iletişim, girişim, iş yapma beceriniz, hangi yolda ilerlemeniz gerektiği konularında kendinizi aşabilmek ve farkındalık yaratabilmek açısından destekleyicidir. Bu tarihler arasında esnek düşünmeniz, bulunduğunuz ortama ve duruma göre uyum sağlamanız, hedefinize erişmek için hayal dünyasında kaybolmadan ilerlemeniz gerektiğini anlarsınız. Ancak bu enerji altında en önemli nokta, mantıklı düşünmektir. Çünkü iş hayatıyla ilgili konularda yaşanabilecek zorluklar, rehavet duygusu kimi zaman sizi girişimci olmaktan alıkoyabilir. Ancak 15 Mart tarihinde bu alanda meydana gelecek Balık burcu yeniayı size yardımcıdır. Böylece ilahi bir yardımla çerçevelenebilir, toparlanabilirsiniz. Ayrıca Jüpiterin desteği altında gerçekleşen bu yeniay ummadığınız yerlerden yardım görmeniz anlamına da gelir. O zaman hemen Mart ayının başından itibaren kendinizi sıkı bir çalışmaya, ümidinizi kaybetmeden kendinize güvenmeye alıştırın. Yeniayın güçlü titreşimlerinden yararlanarak ideallerinizi gerçekleştirmek için var gücünüzle hedefinize kitlenin. Çünkü bu enerji olumlu yönüyle kullanıldığında kişinin yaratıcılık gücünü açığa çıkarır ve vizyonunu yükseltir.

1 Mart-17 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyredecek Merkür gezegeninin seyri esnasında mantıklı düşünmek kimi zaman zor olabilir. Görmek ve duymak istediklerimize, gerçeklerden daha fazla önem verebiliriz. Yani sorunlar ele alınarak çözülecek yerde tam tersine kaçış göstermek mümkündür. Öğrenme, iletişim, algılama konularında yanılmalar yaşanabilir. Bizim umduklarımız ile ortadaki gerçekler arasında farklılıklar oluşabilir. Böyle bir durumda kendimizi ayarlamamız şarttır. Bu ayarlamada sezgileriniz ve çevrenizle olan güçlü ilişkileriniz, inancınız büyük rol oynar. Etrafınızdaki insanlardan destek görmeniz ve işinizle alakalı mevzularda size yardımcı olmaları mümkündür. İş hayatında beraber çalıştığınız kişilere destek olabilir, fikirlerinizi hoş bir şekilde açıklayabilir ve onlarla iyi geçinmeye çalışabilirsiniz. Bu süreçte, tarafsız ve objektif davranmaya çalışmanız faydalıdır. Çünkü bu sizi, hem iş hayatında yanılmaktan hem de ileri adımlar atarken, başkaları tarafından etkilenmekten koruyabilir. Birlikte aynı iş yerinde çalıştığınız kişilerle iletişiminizi mutlaka güçlü tutmaya çalışın. Mesleği sanat, mistizm, yazarlık, oyunculuk olanlar için bu dönem verimli geçebilir. 1 Mart sonrası iş evinizin yöneticisi Merkür, ev içindeki hareketliliğin göstergesi olduğundan faaliyetlerinizi bu tarihten itibaren evinizden de sürdürebilirsiniz. Bildiğiniz gibi, son yıllarda kadınlarımız yaratıcılıklarını gerek kendi yeteneklerini hayata geçirerek gerekse dışarıdan edindikleri ürünlerin satışlarını bizzat kendileri yaparak evlerine ek bir katkıda bulunuyorlar.

El işçiliği, güzellik ürünleri v.b gibi. Bu enerji altında düşüncelerin hayallerle süslenmesi ve bu süslemenin ortaya eser olarak çıkması mümkün olduğundan, eğer amacınız aile bütçenize katkı ise, Merkür Balık sürecinde bu işleri size önerebilirim. Hatırlarsanız aşk ve ilişkiler bölümünde size, Venüs gezegeninin Koç burcunda geri hareketinde, güçlü bir ilişki kurma biçiminiz olur demiştim. İşte o enerjiyi böyle alanlarda kullanırsanız çevrenizle daha güçlü irtibatta bulunabilirsiniz. Çalıştıkları halde geçim derdinde olanlar da yine yukarıdaki tarzda işler yaparak ek kazanç elde edebilirler. Genel olarak bu seyir altında önem vermenizi istediğim en önemli husus, şartlarınızı göz önüne alarak düzenlemelerde bulunmanızdır. Yani sizi yanıltabilecek, aklınızı çelebilecek kişilerden uzak durmakta fayda var. Siz sadece kendi gerçeğinize kitlenmek için çaba sarfediniz. Birilerinin sizin kaderinizi şekillendirmesini değil, sizin bizzat kendi yaratıcılığınızı ortaya koyarak ekmeğinizi kazanmanız gerektiğini bilin. Bu son derece önemli. Duygusal düşünmekten ziyade mantığınızı hep devrede tutunuz. Hayata küsmek yerine dört elle sarılınız. Hayatın mucizelerle dolu olduğunu unutmayınız. Çevrenizle aranıza duvarlar örmeyiniz, bilakis çevrenizle yakın temasta bulununuz. Çünkü bu size kazanç getirebilir, rahatlatmanızı sağlayabilir. İş hayatınızda sorunlar varsa, bunları yetkili kişilerle mutlaka ele alın. Kendinizden fedakarlık edercesine çalışmayın, sağlığınızı mutlaka düşünün ama sorumluluklarınızın da farkında olun. 25 Mart itibariyle Merkür Koç burcunda ilerlemeye başladığında, kendinizi çok daha iyi ifade edebilirsiniz.

7 Mart-31 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek meslek evinizin yöneticisi Venüs gezegeni hayatın güzellikleri ve keyifli yanlarından yararlanmak için çok çalışmanız, girişimci olmanız gerektiğini biliniz Bu enerjiyi bu bakış çerçevesi içinde değerlendirdiğiniz zaman kendinize yakıt eyleyebilirsiniz. Oğlaklar önlerini göremedikleri çalışmaların, güvenmedikleri projenin, sonuçta hayal kırıklığı yaşayabilecekleri işlerin peşinden koşmazlar. O yüzden diğer Toprak grubu Boğalar gibi sağlamcıdırlar. O nedenle başarıya geç yaşlarda ve adım adım ulaşırlar. Evet belki risk almamak çoğu zaman doğrudur. Ancak bazen cesur olmayı da bilmek gerekir. Tabii ki zamanı ve zemini iyi kollayarak. Mart ayındaki enerjilere şöyle bir baktığımızda kariyer evinizin yöneticisi Venüs ile çalışma ve hizmet evinizin yöneticisi Merkür Koç burcu sürecinde kendilerini sınırlamak zorunda kalmadan enerjik bir şekilde öne fırlayabilirler. Bu şekilde kullanırsanız bu zorlu enerjiyi güce dönüştürmüş olursunuz. Yalnız iş ilişkilerinde dikkatli olmanız gerekebilir. Rekabet ortamı kızışabilir, daha fazla başarılı olmak için diğer kişilerle yarışmanız gerekebilir. Eğer işiniz yoksa iş bulabilmek adına çaba sarfetmeniz gerekebilir. böyle bir durumda agresif bir görünüm çizmek yerine, sıcak ve samimi ilişkiler kurabilir, girişimci olursanız iş bulmanız çok daha kolay olabilir. Ayrıca düşündüğünüz projeleri, planları yürürlüğe koymanız kolaylaşır. Çünkü Mars gezegeni, gerek Venüs ve Güneşi gerekse Merkürü bu dönemde dispozite edecektir. Yani güçlendirecektir. Bizlere düşen kendimizi düzgün bir şekilde lanse etmek ve atak davranmaktır. Eğer elinizdeki işe, kendinize güveniyorsanız neden geri planda kalasınız ki?

Para Konuları

18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında başkaları destekli para evinizin yöneticisi olan Güneş gezegeninin Balık burcu döneminde, maddi konulardaki kazançlar mesleğinizin niteliğine göre değişkenlik arzedebilir. Yukarıdaki iş ve kariyer bölümünde sizlere bazı meslek dallarından söz etmiştim. Bu türlü aktivitelerin parasal açıdan yararını bir kez daha tekrarlamak isterim. Güneş astrolojik açıdan kendimizi ifade etme gücümüz olduğu kadar siz Oğlakların, başkaları kaynaklı gelir evinizin de yöneticisi olduğu için seyirleri son derece önemlidir. Güneş bu tarihler arasında finansal konularda yakın çevrenizle olan her türlü ilişkinizin önemini göstermektedir. Yani kazancımızın bir kısmını iletişim, eğitim hayatı, girişimler, yolculuklar, bağlantılar yoluyla elde etmeniz mümkün olduğu gibi kardeşleriniz, aileniz de geçici olsa da yardımcı olabilir. Yalnız bu etki altında dikkat edilecek husus, maddi konularda tarafsız hareket etmeye çalışmak ve herşeyi gerçekçi bir bakış açısıyla gözlemlemektir. Çünkü iyimser yaklaşımların yanıltıcı olması mümkündür. Bu durumu gözardı etmememiz gerekir.

Biz temkinli olalım da gerisi kolay diyorum. Evet dediğim gibi size parasal açıdan yanaşan ve destek olacağını söyleyen veyahut herhangi bir teklifte bulunup hallederiz diyen insanlara dikkat edin. Bu kişiler sözlerinde ne kadar durabilirler. Bu son derece önemli. Karşınıza çıkabilecek işler veya bizzat başvurularınızda parasal konuları en başında konuşmak mantıklıdır. İşinizle ilgili sıkıntılarınızda ise, işinizi sağlama almadan ani kararlar vermeyiniz. Ayrıca paranızı dikkatli kullanmanız son derece önemli. İş ve kariyer bölümünde bahsi geçen meslekler maddi kazanç bakımından hakikaten etkili gözüküyor. Tabi ki tüm Oğlakların bu meslek grubunda olması veya bunla uğraşması diye bir şey söz konusu olamaz. Ayrıca bunlardan gelecek gelirin düzenli olması için uzun zaman sabır gösterilmesi ve üzerinde uğraşılması gerekir. Bu tarihler arasında para konusunda inişli çıkışlı durumların oluşması mümkün. Bu ise paramızı idareli kullanmamız ve bütçemizi iyi düzenlememiz gerektiğini gösteriyor. 20 Mart-20 Nisan arasında Güneş gezegeninin Koç burcu seyir zamanlarında ise, evin ihtiyaçları veya evle alakalı konularda paraya ihtiyaç duyabilir veya yenilikte bulunacakların dışarıdan kaynak arayışına geçmeleri mümkündür. Bir aile büyüğünüzün desteğini görebilirsiniz veya eviniz sınırları içinde yapacağınız yeni uğraşılardan para kazanabilirsiniz.

Mart Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-9-10-14-15-19-20-27-28

Zayıf Enerjili Günler : 2-3-16-17-18-23-24-29-30-31

Parasal Açıdan Kısmetli Günler :11-12-13

Aşkta Şanslı Günler :19-20

Yeniay :9-10

(Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :23-24

(Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Mutlu, başarılı, şanslı, huzurlu ve bereket dolu bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.