Koç burcu şubat 2010

Şubat ayına girdiğimiz şu günlerde Şubat 2010 ayı için Koç burcu erkeği ve koç burcu kadını astroloji ve burç yorumlarını bu sayfamızda bulabilirsiniz. Koç burcunda olanları şubat ayında neler bekliyor hep beraber inceleyelim;

Aşk ve İlişkiler

Mars geri hareketine dikkat!

20 Aralık-10 Mart 2010 tarihleri arasında devam edecek Mars geri hareketinden son üç aydır sürekli bahsetmekteyim. Bu önemli oluşum, aşk anlamında kendinizi ortaya koyabilme gücünüz üzerinde yavaşlık anlamına geliyordu. Bu durum hareketlerinizin kısıtlanması ve enerjinizin içe yönelmesi demekti. Yani bir şeyler yapmak, eylemde bulunmak yerine içinde bulunduğunuz durumu gözden geçirmekti. Mars astrolojik olarak isteklerimizi elde etmek adına savaşma gücümüzdür. Geri hareket dönemlerinde bu güç azalır ve içe yönelir. Bu bir içsel yüzleşmedir. Eğer kızgınlık ve öfke şeklinde dışa sunulursa tabii ki yanlış ve gayet sıkıcıdır. Ancak tam tersine kendi kendinize sorular sorarak durumunuzu tespit etme ve bu tespite göre yapacaklarınızı şekillendirme tarzında olursa son derece olumludur. Mars gezegeninin geri hareketi her burçta aynı anlama gelmez. Aslan burcunda geri gittiği dönemlerde özellikle aşk hayatınızla ilgili mevzular ön plana gelmeye başlar. Kendinizi ifade gücünüzden tutun da yaşadığınız ilişkiye kadar her şey değerlendirme altına alınır.

Bu enerji altında özellikle dikkat etmeniz gereken konu, yeni bir ilişki konusunda temkinli olmanız, karşınızdaki kişiyi her anlamıyla gözden geçirmeniz, tutkularınızın esiri olmadan önce bu aşka belli bir süre tanımanızdır. Çünkü geri hareket dönemlerinde acil kararlar almak sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Geri hareket dönemleri iki yılda bir tekrarlandığı için son derece önemlidir. Planlarımız üzerinde birebir etkili olduğundan, aşk hayatınızla ilgili konularda yenilikte bulunmak zor ve gayet sakıncalıdır. Bu dönemde yapılması gereken yaşadığınız ilişkiyi gözden geçirmek veya aşka bakış açınızı ele almak, eski kararlarınızı gözden geçirmek, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek için eksikleriniz, yanlışlarınız veya hatalarınız konusunda etraflıca düşünmektir. Sabırsızlık dönemin en zorlayıcı yanlarından birisidir. Ancak eylemde bulunmak yerine içimize atarak biriktirmek gibi bir durum da söz konusudur. Hatta birikenlerin geri hareket sonrası açığa çıkarılması haline sıkça rahatlayabiliriz. Bu dönemde nelere izin var derseniz, sadece ve sadece eski anlaşmazlıkları çözmeye çalışabilir ve uzun süredir planlananları yürürlüğe koyabilirsiniz şeklinde özetleyebilirim. Dönem içinde karşınıza çıkabilecek yenilikler içinse beklemeniz yararlıdır.

10 Şubat tarihine kadar, Kova burcunda ilerlemesini sürdürecek, ciddi ilişkiler ve evlilik evinizin yönetici gezegeni Venüs gezegeninin seyri sizler açısından hoş bir etki olarak göze çarpmakta. Venüs bu burçta sosyalleşmenin işaretidir. Arkadaşça paylaşımlar ön plandadır. Bir Koç burcu için bu dönemin ifadesi ne olabilir? Birlikte gözden geçirelim. Öncelikle Venüs denilince akla ilk gelen özel bir insanla bağ kurabilmek, bütünleşebilmek, ortak bir payda oluşturabilmek demektir. Kova burcunda ilerleyen Venüs dönemlerinde ise, kişi bağımsızlığını daha fazla ön planda tutabilir. O yüzden de, belirli bir mesafe koymayı tercih edebilir. Çünkü aşk konusunda asi bir çocuk gibi hareket etmekten yanadır. Bu doğal olarak isteklerini elde etmekten hoşlanan siz Koçlar için daha çok kişiyle tanışabilmek, ciddi ilişki anlamında değil sadece belirli bir noktaya kadar paylaşımda bulunacağınız, arkadaşlıklar kurabilmek, sadece kendi dar çevrenizde değil tüm dünyayı kucaklayacak kadar sosyalleşmek arzusu duyarsınız. Denemek, hissetmek, ele geçirmek ve çabucak sıkılmak gibi doğal özelliklere sahip olduğunuz için(doğum haritanızdaki etkilere göre değişir) bu durum sizin için kaygı yaratmaz.

İlişkisi sağlam temele oturmuş, sevgi birliği sağlam olan Koçlar bu dönemde, partnerleriyle arkadaşlık olgusunu ön planda tutarak birlikte aktivitelerde bulunabilir, ortak zevklerinin tadını beraberce çıkarabilirler. Sosyal hayatın içinde, dostlarıyla birlikte paylaşımda bulunmak onlar için vazgeçilmez bir zevktir. İlişkisi olmayan Koçlar ise, bu dönemde ortak arkadaşları vasıtasıyla yeni bir kişiyle tanışabilir veya bir grup içinde ortak bir gayede buluştukları sırada birbirlerine karşı çekim hissedebilirler. Sürpriz aşklar genelde bu enerji altında sıkça görülür. Ortak olarak iş yaptığınız bir kişiyle özel bir yakınlık yaşamanız mümkündür. Kurulan özel arkadaşlıklarda, duygulardan ziyade mantık ön plandadır. Şöyle bir toparlarsak, zevkli arkadaşlıklar, grup faaliyetleri vasıtasıyla tanışımlar, partnerinizle birlikte aynı hedef doğrultusunda ortak girişimlerde bulunmak, birbirinize yardımcı olmak, beklenmedik sürpriz bir beraberliğin yeniden başlaması veya daha önceden birlikte olduğunuz bir kişinin yeniden karşınıza çıkması ani ve oldukça hoş karşılaşmalar yaşanabilir. Genel olarak bu enerjinin yaşatabileceği gelişmeler bu yöndedir.

İlişkilerde Test Zamanı:

Şubat ayının, ilk on günü boyunca etkili olacak enerjileri şöyle bir gözden geçirdiğimde, ilişki evinizde geri hareket yapmakta olan Satürn gezegeninin zorlayıcı görünümünün sizleri epeyce yorabileceğini düşünüyorum. Nedeni şudur. Bir yandan yukarıda açıkladığım gibi Venüsün Kova burcundaki ilerleyişi sayesinde sosyalleşmeye, özgürce hareket etmeye, arkadaşça paylaşıma açık olan sizler, diğer yandan biraz önce sözünü ettiğim görünüm nedeniyle, hayatınıza çeki düzen vermekte, ilişkinizi köklendirmekte kısaca dönüşümde bulunmakta engellerle karşılaşabilirsiniz. Diğer yandan Aralık ayının sonlarından beri aşk evinizde devam eden Mars geri hareketini de hesaba katarsak Şubat ayı oldukça heyecanlı, tutkulu ve ne yönde gitmeniz gerektiğini tam olarak bilemediğiniz bir ay olarak hafızalarınıza kazınabilir. Şimdi gelin ay ortasına kadar yaşanabilecek gelişmeleri ilişki tiplerine göre beraberce gözden geçirelim.

Özellikle evli veya uzun süredir birlikte yaşayan Koçlar açısından bu süreç son derece önemli. Hatta diyebilirim ki, 2010 yılının ilk ciddi ilişki sınavından geçiyorsunuz. O nedenle öncelikle beraberliğinizin bir dirençle karşılaşacağını ve bu direncin ancak ve ancak temeli sağlam ilişkilerde sorunsuz atlatılacağını söylemek isterim. Şunu da hemen belirteyim. Şubat ayının ortasına kadar etkisi devam eden bu enerji, önümüzdeki yaz aylarında bir kez daha sizleri yoklayacak. Yani şimdiden partnerinize, evliliğinize veya ciddi ilişkinize odaklanarak derinlikli bir düşünün. Birlikte yol almaya devam mı edeceksiniz, yoksa ayrı bir yol mu çizeceksiniz. Bu enerji ilişkisi sorunlu olan çiftler açısından bir yandan mesleki diğer yandan beraberlik anlamında yaşanan baskıların işaretidir. Eğer aranızdaki sevgi birliği çoktan çatırdamışsa ve bir arada yaşamak için gönlünüz yoksa veya taraflardan biri ayrılmak istiyorsa doğal olarak Şubat ayı zorlayıcı geçebilir. İşte bu zorlamayı atlatabilmek için yapılması gereken öncelikle gerçekçi düşünmektir. Tarafsız bir bakış açısıyla durumunuzu gözden geçirmelisiniz. Eğer birbiriniz için bu ilişki ileriye yönelik bir anlam taşımıyorsa sürdürmenin gereği yok. Eğer dışarıdan gelen etkiler nedeniyle zorlu bir süreç yaşıyorsanız o zaman birlikte çözüm bulmayı ve bu dönemi atlatmayı bilmelisiniz. Kararınız, birlikteliğinizin niteliğine göre değişebilir. Ancak Şubat ayının ilk haftaları son derece önemlidir.

İlişkisi olmayanlar açısından bu önemli enerjinin anlamı, hem mesleki hem de yeni bir ilişki yaşama konusunda kendi kendinizle mücadele etmeniz anlamına gelmektedir. Kimileriniz bu dönemde doğum haritanızdaki etkiler nispetinde geçmişe dönerek yaşadığınız beraberlikleri veya beraberliği tekrar gözden geçirerek bundan sonrası adına ne yapılması gerektiğine karar verebilirsiniz. Bazılarınız ise, tümüyle geçmişi geçmişte bırakarak mesleki kariyerine ağırlık vermeyi düşünebilirler. Tabii ki yalnızlık Allaha mahsustur. Ancak şunu da unutmayalım ki, herkes yaşadığı acıyı en iyi kendisi bilir. O nedenle mantıklı düşünmek ve hayatınızı düzgün bir şekilde planlamak son derece önemlidir. Ayrıca unutmayalım ki, hayat sürprizler doludur. Umudumuzu kaybetmemek ve güven duygumuzu ön planda tutarak önümüze bakmak gayet faydalıdır. İlişkisi yeni başlayanlar açısından durumu incelediğimizde, isteklerinizi gerçekleştirmeniz zor olduğunu ancak arkadaşça paylaşımın ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Karşınıza çıkabilecek kişi veya bizzat siz buna özen gösterdiğiniz takdirde gayet güzel paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Yani ilişkinize akışa bırakmak, ciddi kararları vermeden önce karşınızdaki kişiyi iyi tanımak zorunda olduğunuzu biliniz.

Gizemli aşklar, romantizmin dayanılmaz cazibesi

11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemeye başlayacak ciddi ilişkiler evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin olumlu veya olumsuz etkilerini ve nasıl kullanılması gerektiğini birlikte inceleyelim. Bir koç için fetih son derece önemlidir. Bu hangi olguda olursa olsun koç hedefine doğru yönlenir, kilitlenir ve ele geçirir. Daha doğrusu böyle olduğu zaman kendini keyifli hisseder. Fakat bir o kadar da çabuk sıkılır, denetim ve sorumluluk almadan aşkı dibine kadar yaşamayı sever, baştan tavrını koyduğu için sıkıldığı anda hesap vermek zorunluluğu hissetmeden bitirir. Venüs Balık burcunda olduğu süreçte ise Koçlar için göz önünde bir aşk yaşamak yerine gizlilik ön plana gelir. Keşif arzusunun dibinde elde etmekte zorlanacağı aşklar ön plana gelir. Belki normal zamanlarda olsa uğraşmaz böyle şeylerle ama, bu süreçte gizemli tipler oldukça dikkatini çeker. Bir yandan aşkın büyüsüne kapılmak ister diğer yandan romantizmin doruklarında dolaşır.

Bu süreçte ilişkisi olan Koçlar için de aynı durum söz konusudur. Partnerinin ara sıra kaçışları veya onu merakta bırakması, kolayca görüşülemiyor oluşu her ne kadar koç için sıkıntılar doğursa da, dipten dibe bu imkansız halden zevk alabilir. O nedenle koçlarla ilişkisi olanlara benim tavsiyem bu süreçte merak duygusu uyandırmalarıdır. Böylelikle ilişkinizde ilginç deneyimler yaşamanız ve koç insanını etkilemeniz mümkündür. İlişkisi olmayanlar için bu süreç platonik tarzda gelişen beraberliklere ortam hazırlayabilir. Evet beğenilen biri vardır ama peşinden koşmak yerine onu uzaktan izlemek ve takip etmek Koç için oldukça hoş bir durumdur. Ancak Satürn ve Pluto arasındaki zorlu görümü gözardı etmeden düşünmek ve Şubat ayını mantıklı bir şekilde geçirmek son derece önemlidir.

İş ve Kariyer

Satürn geri hareketinin sadece ilişkinizle alakalı konularda değil, mesleki konularda da son derece önemli olduğunu söylemeliyim. Özellikle iş ortaklığınızla ilgili meselelerde veya sözleşmelerinizle ilgili mevzularda sorunlar yaşanabileceği bu ay, yenilenmek ve dönüşümde bulunmak güç olabilir. Yerleşik kurallar ve henüz yerine oturmamış durumlar tam olarak önünüzü görmekte zorlanmanıza neden olabilir. Durumunuz gerçekçi bir şekilde ele almanız, içinde bulunduğunuz sisteme göre ayarlamalar yapmanız en doğrusudur. İşinizde sorunlarınız varsa, bu tarih itibariyle girişimlerde bulunarak veya görüşmeler yaparak kendinize yeni bir düzen kurmaya çalışabilirsiniz. Çalıştığınız sektördeki gelişmeler sizi direkt olarak ilgilendirebilir. Otorite konumundaki kişiler veya yaşamınız üzerinde söz sahibi olduğunu düşünen kişiler tarafından engellenebilirsiniz. Söz gelimi iş ortaklığınızda problemler yaşanmaya başlar veya eşiniz iş konusunda size baskı uygulayabilir. Hangi çeşit engel olursa olsun, gelişiminizin önünde duvar oluşturabilir. Bir yandan sorumluluklarınız diğer yandan dış baskılar sizi oldukça rahatsız edebilir. Yapılması gereken tekrar herşeyi gözden geçirmek ve düzeltilmesi gerekenleri tespit etmektir. Yaratıcı faaliyetler bu dönemde olumludur. Değişik insanlarla tanışabilir, çeşitli gruplarla temasa geçebilirsiniz. Fakat sözleşme ve iş akdi gibi konularda dikkatli olmak gerekir. Şimdi iş hayatı açısından sizleri rahatlatabilecek diğer kısa seyirleri beraberce gözden geçirelim.

Yenilikçi düşünmek gerekiyor!

10 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında Kova burcunda ilerlemesini sürdürecek iş evinizin yöneticisi Merkür, bir önceki paragraftaki zorlu etki devam ederken, dış dünya ile irtibatta bulunabilmeniz açısından destekleyicidir. Merkür gezegeni biliyorsunuz iletişimin astrolojik temsilcisi. Kova burcunda ilerlediği tarihlerde, geleneksel düşüncenin dışında kendimize özgü bir biçimde düşünmemiz sağlıyor. Sizler zaten daima kendiniz gibi olmaktan yana bir burcun mensubu olduğunuz için, Merkürün bu seyir günlerindeki enerji oldukça işinize yarar. Söz gelimi ekip çalışmaları kendinizi gösterebileceğiniz alanların başında yer alır. Gruplarla temas etmeniz ve bu gruplar içinde kendinizi güçlü insanlara gösterebilmeniz kolaylaşır. Eğer iş sorunlarınız varsa ve atılımda bulunmak istiyorsanız bu enerjiden yararlanmanızı tavsiye edebilirim. Çünkü düşünceleriniz ve sözel ifadenizdeki hızlılık, orijinallik ve sıradışılık size plan ve projelerinizi açıklamanızda yardımcıdır. İş başvurularında bulunurken, ne kadar özel yetenekleriniz olduğunu ifade edebilir veya tecrübelerinizi akıllıca sunabilmeyi başarırsınız.

doğru seçimlerde bulunabilmenizde joker kartı gibidir. 14 Şubat tarihinde Kova burcunda oluşacak Yeniayı da hesaba kattığımızda benim size öncelikle tavsiyem ileriye dönük olarak düşünmeniz ve iş anlamında ne yapmak istiyorsanız bunu açık ve net bir şekilde ortaya koymanızdır. Engellerle veya geçmiş sorunlarla mücadele edebilmeniz için aklımızın karışık olmaması son derece önemlidir. İşte Merkür bu tarihlerde mantıklı şekilde kararlar vermenizi sağlayan bir güçtür. 28 Şubat tarihinde çalışma evinizde meydana gelecek Dolunay(Bu dolunay tüm burçlar için geçerlidir) iş hayatınızla ilgili konularda düzenli ve sistemli bir şekilde ilerlemeye çalışmanın önemini göstermektedir. Şubat ayındaki enerjileri iş anlamında şöyle bir toparlarsak, Satürn-Pluto karesinin bize ne söylemeye çalıştığını iyi anlamamız, Merkür Kova burcu enerjisi sayesinde, gerekli kişilerle irtibata geçmemiz, Dolunay zamanında iletişim ve ilişkilerimizi güçlü tutmamız yararımıza olacak. Böylece Mars gezegeninin geri hareketini de olumlu yönde değerlendirmiş olacağız.enerjisiAyrıca bu enerji döneminde algılama yüksek ve mantıklı düşünmek gayet ön plandadır. Duygularınızdan arınarak sadece geleceğinizi düşünerek nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini kafanızın içinde oturtabilmeniz kolay olur. Zorlayıcı enerjilerle başetmeye Merkür Kova burcu

Parasal Durum

18 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında etkili olacak kazanç evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin seyri, aşk hayatınızla alakalı konularda olduğu gibi parasal açıdan da önem taşıyor. Bu süreçte para konusunda hayal kırıklığı yaşamamak için herşeyden önce gerçekçi davranmak gerekiyor. Çünkü bu dönemde, gerçeklerden ziyade görmek istediğimiz şekilde olayları ele alabiliriz. Yani kafanızın içinde belli bir gelir düşüncesi oluşabilir fakat bunların dış hayatta oluşması veya oluşma ihtimalinin içinde bulunduğunuz durumun hakikatleri doğrultusunda ele alınması lazımdır. İnancınız bu dönemde güçlüdür. Yani kötümser bir ruh hali etkili değildir. Fakat dediğim gibi bunun gerçeklerle örtüşmesi lazımdır. Maddi konularda kendinizi aşma arzunuz yine bu dönemde yükselebilir. Bunun söylememdeki maksadım kazanımlar konusunda herhangi bir sınırlanmadan hoşlanmayacağınız yönündedir. Yani gönlünüzce hareket etmek isteyebilirsiniz. Fakat bu mantıklı düşünmekten sizi alıkoyabilir, dikkatli olmak gerekebilir. Çünkü kimi zaman paranızı tutmanız gerektiğini düşünürken kimi zaman hayırseverliğiniz veya başka nedenlerle döküp saçmanız da mümkündür.

Parasal konularda bu dönemde esnek düşünebilirsiniz. Bu bakış açısı ise, temkinli olmanız gereken durumlarda, nasılsa halledilir bakış açısı içinde hareket etmeniz anlamına gelir ki, bu durum sorunlara neden olabilir. Öncelikle parasal kazanımlarınızla alakalı konularda bu süreçte elinizin açıklığını her anlamda kontrol altına almalı, pratik hareket etmeye çalışmalı, duygusal davranmaktan ziyade gerçekçi olmalı. Bildiğiniz gibi bu enerji her yıl farklı tarihlerde siz Koçlar açısından önem arzediyor. Yani insanoğlunun şansı her zaman yüksek. Ancak doğru kullanmayı bilmek gerekiyor. Yoksa aynı hataları yineleyip dururuz. Sonra geriye baktığımızda aynı noktada kaldığımızı anlarız. Benim tavsiyem yukarıdaki noktalara önem vererek yapılması gerekenleri kafanızın içinde mutlaka planlamanızdır.

Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler :7-8-12-13-14-17-18-22-23
Zayıf Enerjili Günler :3-4-9-10-11-24
Aşkta En Şanslı Günler :26-27
Parada bereketli günler :19-20-21
Yeniay :17-18
(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :3-4

(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Şubat ayının sizlere güzellik, şans, bereket ve mutluluk getirmesini diliyorum. Yıldızların yaşam yolunuzu aydınlatması dileğimle,

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı