Koç burcu mart 2010

Koç burcu mart ayı yorumu – Koç burcu erkeği ve kadınını mart ayı boyunca aşk iş kariyer ve para konularında ne gibi gelişmeler bekliyor. Buyrun koç burcu mart 2010 aylık yorumu;

Aşk ve İlişkiler

18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek aşk evinizin yönetici gezegeni Güneşin Balık burcu seyri her yıl olduğu gibi, çocuklarınız ve aşk hayatınızla alakalı mevzularda da rahatlamak, biraz daha kendinizi sakinleştirmek veya sessizlik, dinginlik içinde yaşamak isteğinizi yükseltebilir. Günümüz dünyasının stresi ve mücadelesi derken her burç gibi sizin de biraz yüklerinizi atmaya ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Bu süreç yaşam savaşının öncüsü olan sizler için gerilimli tüm durumlar karşısında içinizdeki inancın artışı söz konusu olabilir. Kimileriniz ilişkiniz, kimileriniz çocuklarınız kimileriniz ise yeniden toparlanmak, güç kazanmak isteğiyle biraz köşeye çekilerek rahatlamak, sıkıntılardan uzak kalmak isteyebilirsiniz. Tabii ki gerçekler her an yanıbaşımızda. O nedenle bu pasifize halin sizi esir almasına izin vermemek gerekiyor. Evet rahatlayınız, yüklerinizi atınız ama bu arada hedeflerinizden de vazgeçmeyiniz. Bu enerjinin en önemli faydası, kendi içinizdeki özü ortaya çıkarması ve nelere sahip olduğunuzu göstermesidir. Bu süreçte yapmanız gereken, hem yaşamın güzelliklerinin keyfini çıkarmak hem de tüm benliğinizle hedeflerinizi gerçekleştirmek adına hazırlık yapmaktır. İçinde bulunduğunuz durumu gözden geçirmek, eksik kalan noktaları saptamak, neler yapmanız gerektiğini düşünmek için gayet iyi bir dönem diyebiliriz. Bu seyir devam ederken, birazdan açıklayacağım Venüsün burcunuzda başlayacak transiti arzularınızı yoğunlaştırıcıdır. Yani bir yanınız(Güneş-Balık) şefkat ilgi ve romantizm ihtiyacınızı gösterirken, ilişki kurma biçiminiz (Venüs-Koç) oldukça ateşli, tutkulu ve aşkta hakimiyeti ele geçirmekten yanadır. Birbiriyle pek alakalı durmayabilir. Ancak bir Koçun nerde ne yapacağını zaten kestirmek oldukça zordur. Ancak şu var ki Güneşin Balık burcu seyri sizler açısından aslında son derece rahatlatıcıdır. Şimdi gelelim Venüsün ateşli enerjisini açıklamaya.

7 Mart-31 Mart tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak Venüs bir önceki paragrafta ele aldığımız Güneş Balık seyrine nazaran, ilişki anlamında baharın coşkusunu içinde hissedeceğiniz, kısacası aşkta çiçek açacağınız bir dönem olarak gayet hızlı ve aktiftir. Venüs Koç burcu süreçleri diğer burçlar üzerinde zorlu bir enerji sunmasına rağmen, sizler için gayet keyifli bir dönem anlamı taşımaktadır. Bu enerjinin sizler için anlamı öncelikle hayata yaklaşım tarzındaki açık sözlülük başta olmak üzere aşkta liderlik yapmak ve isteklerinizi elde etmek yönünde olacaktır. Bir Koç her zaman belirttiğim gibi dilediğini yapmak, uzanıp almak niyetindedir. Onun için beklemek, sabretmek veya uzun süre sürdürmek gibi kavramlar doğası gereği zordur. O nedenle istediğini istediği anda ele geçirmek ister. İşte bu tarihler arasında da sosyal hayatın içinde birebir girişkenlik enerjisiyle donatılacak Venüs kendinizi ilişkinizle alakalı olduğu gibi çevrenizle olan her temasınızda da güçlü bir şekilde yansıtma kuvvetini bulmanız adına destekleyecektir. Güzelliklere karşı hevesli olacağınız bu süreçte yoğun tutkulu tavırlar göstererek biraz da sert bir şekilde karşı cins üzerindeki hakimiyetinizi kurmaya başlayabilirsiniz.

Son derece açık, dürüst ve yalın bir şekilde davranacağınız için, karşınızdaki kişinin sizin bu rahat hallerinizi ve güvenli duruşunuzu beğenmemesi mümkün olmayabilir. Fakat bu transit oldukça kısa süreli olduğundan başladığınız bir ilişkinin uzun ömürlü olması için herşeyden önce sabır gösterilmesi gerekecektir. Sizin ise duracak zamanınız pek yok gibidir. Bu dönemde eğer hali hazırda bir ilişkiniz varsa ve uzun yıllardır devam ediyorsa, oldukça renkli, birbirinizle tutku dolu bir zaman geçirmeniz mümkündür. Dürtüsel isteklerinizi sosyal çekiliğinizle birleştirerek hem sevdiğiniz üzerinde etkili olmaya devam edebilir hem de başka gözleri üzerinizde hissedebilirsiniz. Çünkü bu dönem Venüs gezegeninin cinselliğe dönük ve tatmin üstüne kurulu olan titreşimleri bir radar işlevi görebilir. Siz arzularsanız sizi elde ederseniz siz isterseniz ve siz elde edebilirsiniz. Bunu yaparken de kimseye hesap vermek zorunluluğu duymazsınız. Bu süreç erkek Koçlarda çapkınlığın üst seviyeye çıkması bayan Koçlarda ise çekiciliğin artması nedeniyle oldukça renkli geçebilir. Venüs gezegeni siz Koçların ciddi ilişkiler yaşam evinizin yöneticisi olduğundan, partnerinizle olan ilişkiniz açısından çok daha anlamlıdır. Siz bu dönemde kendi isteklerinizle pek meşgul olacağınız için sorunlarla uğraşmak yerine beraberliğin keyifli durumlarıyla çok daha meşgul olabilirsiniz. Bu durumda partnerinizin ses çıkarması veya sizi eleştirmeye kalkması sizin açınızdan kaçış için bir bahane anlamına gelebilir.

Etrafınızdaki seçeneklerin artması sonucu pek naz niyazla uğraşmak gibi bir niyetiniz yoktur. Açıkçası birlikte olduğunuz kişinin oldukça anlayışlı davranması gerekecektir. Genel anlamda Venüs burcunuzdan geçtiği sürelerde erotizm gücünüz oldukça yüksektir. Mars denetimindeki Venüs tutkularını doyurmaktan yana olduğu için, duygusal olmaktan ziyade baştan çıkarmak ve etki altına alarak doyuma ulaşmaktan yanadır. Bu durum doğal olarak bağ kurmak konusunda pek istekli olmadığınızın göstergesidir. Tanı ve tat, dokun ve kaç tarzı durumlar ön plandadır ve bu sizin bu süreçteki eğilimlerinizin de genel adıdır. Bu süreçte dikkatli olunması gereken en önemli husus var olan ilişkinizle alakalıdır. Birbirinize karşı, özellikle siz partnerinize karşı özenli, ilgili ve sevgi dolu davranmak ve karşılıklı olarak dengenin sağlanması adına gönüllü olmak gerekebilir. Çünkü sizin ilişki kurma tarzınızla onun kimliği arasındaki farklılık bu süreçte daha yoğun bir şekilde belirlenebilir.

10 Mart-6 Haziran tarihleri arasında geri hareketi sona ermiş ve aşk evinizde düz olarak seyrine devam edecek Mars gezegeninin enerjisi, geçtiğimiz Aralık ayından bu pasifleşen aktif gücünüzün açığa çıkması anlamı taşır ki, bu arada Venüsün de burcunuzda seyrediyor oluşu aşk hayatınızla ilgili konulardaki hızlılığın, tutkunun, elde etme arzusunun yoğunluğu anlamına gelir. Şimdi gelin beraberce Mars gezegeninin Aslan burcundaki etkinliğinin sizler açısından ne gibi yansımalar yaratacağından söz edelim. Mars istek gücümüz ve mücadele hırsımızdır. Aslan burcunda karşı cins üzerinde etkili olmak ve ne kadar kuvvetli dürtülere sahip olduğunuzu gösterebilmeniz adına size istek ve yaratıcılık enerjisi sunacaktır. Aşk hayatınız açısından son derece önemli olan bu enerji, güdüsel olarak hareket etmenizi ve gösterişe son derece önem vereceğinizin de işaretidir. Karşınızdaki insanın veya yaşadığınız beraberliğin sorumluluğunu almak yerine sadece kendi isteklerinizi elde etmek adına hareket edeceğiniz için, doğal olarak devam eden ilişkinizde sorunlar yaşanması mümkündür. Hayatın güzel yanlarını ve keyifli olan kısımlarını tadabilmek, zorluklarından olabildiğince uzak durmak isteğiniz yoğundur.

Son derece güçlü bir yaşam enerjisine sahip olacağınız için sizi birilerinin yönlendirmesi, yönetmesi mümkün olmadığı gibi, gittiğiniz yolun yanlışları veya hatalı kısımları hakkındaki uyarılara da pek değer vermeniz neredeyse mümkün değildir. İçinizdeki çocuk o denli doyurulmaya aç ve davranışlarınız o denli saftır ki, sizin bu halinizden etkilenmemek mümkün değildir. Karşı cinsle temas etmek isteğiniz bu dönemde oldukça yoğundur. Aşkta yaratıcılık enerjiniz yüksektir, ateşliliğiniz bilinçli isteklerinizle uyum içindedir ve güçlü seks dürtüleriniz doyurulmayı beklemektedir. Bu seyir devam ederken, Venüsün Koç burcunda oluşu bütün bu durumların iki misli artışı demektir. Eğer beraberliğinizde hakikaten çözümlenmesi mümkün olmayan durumlar varsa, o zaman bu enerjiler altında gerçekçi bir şekilde kararlar almaya çalışmalı, karşılıklı olarak konuşmalı, aksayan durumlar mercek altına alınmalı ve neler yapılması gerektiği saptanmalıdır. Fakat bunu yaparken sert tavırlar içinde olmak, kendinizi ve fikirlerinizi inatçı bir şekilde kabul ettirmeye çalışmak yanlış olduğu gibi, sadece tutkularınızı doyurmak amaçlı hareket etmek de o denli yanlıştır. Yani aranızdaki çekim gücü gerçeklerin örtbas edilmesi anlamında kullanılmamalıdır. Ayrıca kendi değerinizi sahip olduklarınızla eş görmemeli, karşınızdaki kişinin de kimlik özelliklerine saygı göstermeli, başka arayışlara girmek için, ilişkinizin sorunlarını bahane etmemelisiniz.

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Güneş burcunuzda ilerlemeye başladığında, Venüs, Mars ve Merkür gezegenlerinin kuvvetli etkisini ardından, dördüncü bir gücün daha emrinize amade olduğunu görmekteyiz. Böylece aşk hayatınızla ilgili konularda hem kendini kimliğinizi karşınızdaki kişi üzerinde bütünüyle etkili kılma hem de kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenin lezzetini çıkarabilirsiniz. Güneşin her yıl burcunuzdan geçtiği bu süreler hakikaten sizler için girişim açısından gayet olumlu bir enerjidir. Hem enerjik ve hem de hevesli olacağınız bu süreçte sizi durdurmak neredeyse imkansız hale gelebilir. Tükenmez bir iyimserlikle, geniş yüreklilik ve cesaretle ilerleyeceğiniz bu süreçte flört türü maceraya yönelik birliktelikler sınırsız yaşandığı gibi arkasında hiçbir iz bırakmadan sadece süreç içinde geçerli bir tarz içerebilir. Aşk derken sadece karşı cins üzerinde düşünmemek gerekir. Kimi Koçlar için bu süreç aşklarının meyvesi olan çocukları için de değerlidir. Bu devrede onlarla yakından ilgilenmeniz, sıcak ve dürüst bir şekilde iletişim kurmanız hatta bizzat onlar adına girişimde bulunmanız, desteklemeniz mümkündür.

Gördüğünüz gibi Koçlar için 7 Mart tarihinde Venüsle yükselişe geçen aşk olgusu, neredeyse ayın sonuna kadar etkinliğini sürdürmekte. Bu enerjilerin kişinin ister istemez coşkunluk altında sadece ve sadece kendisini düşünmesi anlamına gelir ki, ilişkisinde sorun olanların bu Mart ayında dikkatli olmasını öneriyorum. Hani bir söz vardır. Kontrolsüz güç, güç değildir diye. Kontrol altına alınması zor olan bu dörtlü bonusu lütfen gereğinden abartılı bir şekilde kullanmayınız. Çünkü ne olursa olsun bunlar kısa süreli etkiler olduklarından, dönemin size sağladığı bu güzellikler bittiğinde bazı pişmanlıklar duymanız mümkündür. Süreci, evrenin size sunduğu güzel, heyecanlı ve aktif bir zaman dilimi olarak tadında geçirmeli, ancak sınırlarınızın da farkında olmalısınız.

İş ve Kariyer

17 Mart-2 Nisan tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak çalışma evinizin yöneticisi ve iletişim ve haberleşmenin astrolojik simgesi olan Merkür, gerek sözel ve gerekse zihinsel anlamda, açık ve direkt olarak düşünmekten yana olacağınızın işaretçisidir. Ayrıca büyük bir heveslilikle, kararlı ve kendinizden emin bir şekilde fikirlerinizi öne sürebilmenizi sağlar. Bu enerjinin desteği altında, neyi isteyip neyi istemediğinizi saptayabilir ve müdahalede bulunabilirsiniz. Olayları kimi zaman abartılı bir şekilde ele almanız mümkün olduğundan çevrenizle olan iletişiminizde dikkatli ve yerinde görüş alışverişlerde bulunursanız büyük bir sorun çıkmayacaktır. Yine bu etki altında, bağımsız düşünme ön plandadır. Yani kimsenin etkisi altında kalmadan bildiğiniz şekilde işlerinizi yapmak. Tabii ki bireysel girişimlerde bu gayet faydalıdır. Fakat konu çalışma hayatı olunca, siz de takdir edersiniz ki paylaşımda bulunmak ve ekip halinde düşünmek lazımdır. Yani burada dikkat edeceğimiz husus, enerjinin olumlu yönlerini iş hayatınızla alakalı konularda girişim ve başarı adına kullanmak, zararlı olabilecek yönlerinin de farkında olarak ilişkilerinizde dikkatli olmak. Bu enerji sayesinde, dış dünyada kendinizi ve fikirlerinizi güçlü bir şekilde ifade ederek olumlu kararlar alabilir, ilerleme kaydedebilirsiniz veya tam tersine insanlarla çatışarak, işbirliğinden uzak sadece kendinize dönük yaşayabilir, sabırsızlık göstererek, tartışmaya her an hazır bir insan haline gelebilirsiniz. Astroloji, enerjilerimizi doğru yer, doğru zaman kavramı içinde değerlendirebilmemiz anlamına geliyorsa, o zaman size önerim bu süreci aktif ve olumlu bir şekilde değerlendirmenizdir.

20 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak Güneş sizler için yaşam gücünüz, kendinizi dış dünyada ifade etmeniz ve kişisel meseleler için yoğun bir enerjiye sahip olmanız açısından son derece destekleyicidir. Kim olduğunuzu dış dünyada ifade etme arzunuz yükselir. Kendinize olan güven duygunuz sağlamlaşmaya başlar, daha özgür kararlar almanız mümkün olur. Güneş kişinin yaşam gücünün de simgesi olduğundan burcunuzda ilerlemeye başlamasıyla fiziksel açıdan çok daha kuvvetlenir, kendinizi zinde ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Hayatınızın tüm iplerini ele alma arzunuzun yoğun olduğu bu enerji altında serbest, direkt, çalışkan, bağımsız oldukça kendinizden emin bir şekilde, Ben buradayım imajı yaratabilirsiniz. İlgi odağı olma isteğiniz artacağı bu süreçte, yönetici pozisyonuna yükselmek veya bu pozisyonda iseniz, ekibiniz içinde liderliğiniz gösterebilmek, kabul ettirmek çok daha kolaydır. Aktif ve girişimci yanlarınızın fazlasıyla ön planda olması, size yeni hedefler kazandıracağı gibi, kafanızın içindekileri cesaretle ön plana çıkarabilmeniz de destekleyici olacaktır. Tabii ki bu zaman içinde kendinizi daha fazla ön planda tutmanız mümkündür. Kimi zaman bencilce hareket etmeniz çevrenizdeki insanlar tarafından hakkınızda yanlış düşünülmesine yol açabilir. Bu konuda kendinizi ayarlayabilirseniz, yeri geldiğinde dengeyi sağlamak adına ılımlı davranmaya çalışırsanız herhangi büyük bir sorun çıkmadan yolunuzda ilerlemeniz mümkündür.

Para Konuları

7 Mart-31 Mart tarihleri arasıda burcunuzda ilerlemesini sürdürecek para evinizin yöneticisi Venüsün seyri, girişimcilik gücünüzün ön plana gelmesi anlamı taşıdığından, para kazanma konusunda itekleyici bir faktör olarak etkili gözüküyor. Ancak bu enerjinin bir de dikkat edilmesi gereken bir özelliği var. Harcamalar. Evet, farkında olmadan bütçenizin sınırlarını aşabileceğinizden söz ediyorum. Çünkü bu enerji diğer konularda olduğu gibi maddi açıdan da özgürce hareket etmek arzusu içinde, kendinize sınır koymakta zorlandığınıza çoğu kere şahit oluyoruz. Koç astrolojik olarak zodyaktaki afacan çocuksu yanlarımızın simgesidir. Doğum haritasında Koç burcu hangi yaşam alanında konumlanmışsa orada özgürlük var demektir. Siz bir Koç olarak doğal yapınız gereği zaten kısıtlanmaktan pek hoşlanmazsınız. Eliniz açıktır. Dostunuza, can bildiğiniz insanlara, sevdiklerinize maddi ve manevi anlamda destek olursunuz. Ancak dikkat ederseniz ne zaman sıkışsanız yanınızda çok az insan bulursunuz. O nedenle ben para evinizin yöneticisi Venüsün burcunuzda ilerleyeceği bu süreci, kazancınızı arttırmak amaçlı faaliyetlerde bulunmanız, ancak savurganlıktan uzak bir şekilde geçirmeniz şeklinde değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.

Bir de önemli bir konu daha var. Mars biliyorsunuz uzun aylardır Aslan burcunda geri hareketteydi. Yani eğlence, lüks, kendinizi ifade evinde pasif bir halde beklemekteydi. 10 Mart tarihinde düz seyrine başlıyor. Böylece birikmiş enerji açığa çıkarak hayatın lezzetli yanlarının tadına varma arzunuzu tetiklemeye başlıyor. Böylece hem Venüsün burcunuzdaki ateşli ifadesi hem de Mars gezegeninin size sağlayacağı içgüdüselliği toplarsak, finansal açıdan kendinizi frenlemeniz epeyce zor olabilir. Bu durumda düşünmeden hareket edebilir, kelimenin tam anlamıyla har vurup harman savurabilirsiniz. Benim tavsiyem bu tarih itibariyle kazanımlarınız konusunda daha dikkatli hareket etmeniz ve ne olursa olsun risk taşıyan girişimlerde bulunmadan önce durup iki kez düşünmenizdir. Yani geleceğinizi düşünerek hareket etmeniz son derece faydalıdır.

Mart Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-8-11-12-13-16-17-18-21-22-25-26

Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-23-24-29-30-31

Parasal Açıdan Kısmetli Günler :19-20

Aşkta Şanslı Günler :25-26

Yeniay :16-17-18

(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :2-3-29-30-31

(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekmektedir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Mutlu, başarılı, şanslı, huzurlu ve bereket dolu bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı