İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Boğa burcu şubat 2010

Boğa burcu erkeği ve boğa burcu kadınını 2010 şubat ayında neler bekliyor öğrenmek için buyrun;

Aşk ve İlişkiler

İlişkinizi derinlemesine gözden geçirin

20 Aralık-10 Mart 2010 tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak Mars etkisinden son üç aydır söz etmekteyim. Çünkü etkisi hala devam etmekte. Bu geri hareket uzun süredir birlikte yaşayan veya evli olanlar çiftler açısından son derece önemli bir zaman dilimidir. Tabii ki ilişkinizin niteliği ve aranızdaki sevgi birliğinin gücüne bağlı olarak geri hareket zamanlarının anlamı değişse de, değişmeyen tek gerçek, bu süreci olabildiğince sakin ve mantıklı geçirmeniz gerektiğidir. Bu etki altında neler yaşanabileceğine olasılıklar dahilinde bir bakalım. Öncelikle durup, ilişkinizi şöyle derinlemesine bir gözden geçirmeniz gerekir. Bu gözden geçirme geçmişte yaşanılanların özümsenmesi anlamında son derece önemlidir. Bunu sadece siz değil, partnerinizin de mutlaka yapması gerekiyor. Dikkat edeceğiniz husus, benlik duygunuzun bu ilişkideki yeri ve önemini tespit etmektir. Eğer siz bir birey olarak, bu beraberlikte kendinizi yabancılaşmış hissediyorsanız doğal olarak bir sorun var demektir. O zaman iki yol vardır. Ya bu ilişki yüreğinizin içinde bitmiştir veyahut geçici bir süreliğine yalnız kalıp düşünmek istiyorsunuzdur. Bu hissedişlerin gayet normal olduğunu bilmenizi isterim.

İşte Mars geri hareketi süresince bu tespiti yapabilmek zor ancak bir o kadar kolaydır. Zorluğu, birbiriniz üzerinde hakimiyet kurarak dönemi kırgınlık, öfkeyle geçirmeniz olur ki, bu yanlıştır. Anlayış, dürüst yüzleşmeler, baskı uygulamadan aklı başında hareket etmek size çok şey kazandırabilir. Bilirsiniz gündelik koşuşturma içinde gördüklerimiz, yaptıklarımız, yaşadıklarımızla öylesine iç içeyiz ki, kimi zaman beraberliğimiz hakkındaki gerçeklerin farkında olmayız. Ortada bir beraberlik vardır ve her iki taraf da bir arada olmanın kimi zaman zorluğu kimi zaman mutluluğunu yaşarak hayatlarını sürdürürler. Eğer arada sevgi birliği sağlamsa tabii ki bu dönem kolayca atlatılır. Ancak tam tersi durumda hakikatler, hasıraltı edilenler, geçmişte yaşanılanlar, ilişkinin her ikiniz açısından önemi üzerinde düşünülmeye başlar. Öyle durumlar yaşanır ki ister istemez ben ne yapıyorum sorusunu sormaya başlarsınız. Gerçekten güvende miyim, bu ilişkide mutlu muyum, bir arada yaşamamızın bize ne faydası var? Mars geri hareketi esnasında ne kadar gerçekçi düşünmeye çalışırsak çalışalım durumları kendi bakış açımızla görmeye çalışırız. Yani önemli olan bizizdir. Oysaki bu doğru değildir.

Çünkü ilişki, iki kişilik bir bütündür. O bütününün bir tarafında sorun varsa beraberliğin sürdürülmesi mümkün değildir. Geri hareket esnasında yapmanız gereken bugüne dek yaşananları gözden geçirmek, aranızdaki problemleri beraberce ele almak, hayatınızın bundan sonrasını birlikte geçirmeyi sürdürecekseniz oturup iyice düşünmektir. Bunu yaparken, bilinçaltınızdaki korkularınızın, arzularınızın tümüyle farkında olmanız şarttır. Yani siz kendi içinizde bir savaş halindeyseniz, beraberlikte mutlu olmanız mümkün değildir. Esnek düşünmeye çalışmalı ve birlikte bir dünya kurmanın veya o dünyayı sürdürmenin zorluk veya güzelliklerini kabullenerek yola devam etmelisiniz. Benim tavsiyem geri hareket boyunca olgun, hoşgörülü ve hakikatlerin ışığı altında her şeyi beraberce ele alarak en doğru kararı vermenizdir.

18 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında yönetici gezegeniniz Venüsün Kova burcunda ilerlemesi hakkında hatırlarsanız geçtiğimiz ay size bilgi vermiştim. Aşk hayatınızla ilgili konularda orijinal, zeka sahibi, bireyselleşmeye önem veren, bağımsız ve akılcı düşünebilen ve bu yönde ilişki kurmaya açık bir sevgi alışverişinin simgesidir. Boğalar için alışkanlıkları ve düşünceleri son derece önemlidir. Öyle kolay kolay esnemezler ve taviz vermeye yanaşmazlar. Venüs gezegeninin bu süreçte bir başka sabit nitelikte olan Kova burcunda yer alışı, Boğanın biraz önce yazdığım özelliklerini iki misli katlar. Bu durumda özellikle sorunları olan çiftlerin daha dikkatli hareket etmeleri gerekir. Çünkü bir yandan Mars gezegeninin geri hareketi diğer yandan Venüs gezegeninin burcunuzla oluşturduğu zorlu görünüm ilişkinizle ilgili konularda benlik duygunuzun ön plana gelmesi anlamı taşıdığından aranızdaki köprüleri yıkıcı bir durum oluşturabilir. Böyle durumda partnerinizle aranızda özgürlük ve sadakat arasındaki ince çizginin sık sık sorgulanması mümkündür. Bu sorgulanma doğal olarak herşeyi kendi bildiği şekilde halletmek isteyen Boğanın partneri üzerinde baskın gelmeye çalışması anlamı taşır ki, dikkatli olunması lazımdır. İlişkisi olmayanlar açısından bu enerji yüzeysel bir ilişkinin işareti olup, genel olarak iş çevresinde tanışabileceğiniz, ileriye dönük olmaktan ziyade arkadaşlık merkezli ilişkilerin simgesidir.

Aşkta özverinin, şefkatin yükselişi

11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında etkili olacak Venüs gezegeninin Balık burcu etkinliği siz Boğalar açısından gayet olumlu bir devre anlamı taşıyabilir. Yardımseverliğin göstergesidir. Bu yönde yapılan girişimlerin göstergesi olabilir. Klüp, organize faaliyetlerde genelde gizlilik içinde yapılacak yardımlarda bulunmak, maddi ve manevi açıdan yardıma ihtiyacı olan kişilere destek vermek size haz duygusu yaşatabilir. Birlikte olduğunuz insana karşı bağımlılığınızın arttığı bir dönemdir. Sanki büyülenmiş gibi, onun her yaptığını maruz görebilir ve gözünüzün önünde bir hata bile işlese, kendinizce mazeretler bulabilirsiniz. İlişkisi olmayanların bu süreçte, sosyal ilişkiler veya arkadaşlarıyla aracılığıyla tanışacakları bir kişiden etkilenmeleri kolaydır ve gördüğünüz kişi aslında sizin düşündüğünüzden farklı olması da mümkündür. O nedenle bu devrede başlanan bir ilişki temeli güçlü gibi dursa da, fazla göz boyayıcı olabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Evli bir boğa iseniz, bu devrede eşinize karşı her zamankinden çok daha fazla bağımlılık duyabilir, sağlığıyla yakından ilgilenir, sevginizi dile getirmekten hoşlanabilirsiniz. İlişkinizi güzelleştirmek için kendi payınıza ne düşerse yapmaya razı olabilirsiniz.

Romantizm duygunuz çok yüksektir fakat bunu dizginlemeyi başarmanız da mümkündür. Etrafınızdaki dünyada, size ihtiyaç duyan insanları daha kolay fark edebilirsiniz. Bir boğa için bu enerji ilişkisini düzene koyabilmesi adına son derece olumlu olabilir. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta geçici çözümlerden ziyade kalıcı yönde hareket etmek gerekliliğidir. Şefkat duygunuzun gözünüzü boyamasına izin vermeden, hayale kapılmadan karşınızdaki insanı net bir şekilde görmeye çalışmanız gerekebilir. Böyle olursa, beraberliğinizi karşılıklı sevgi birliği içinde sürdürmeniz mümkün hale gelebilir. Yine bu etkiler altında sanatsal aktiviteler gayet etkilidir. Eserlerinizi dış dünyada sergileyeceğiniz imkanlar bulabilirsiniz, sanat çevrelerinde kendinizi ifade etmeniz kolaylaşır. Aşık olmak, aşkı sınırsızca yaşamak güdünüz yine bu sürecin yansımalarıdır. Herhangi bir ortamda birdenbire gördüğünüz biri oldukça fazla dikkatinizi çekebilir. Arkadaşlık bağı altında başlayan ve sonra aşka dönüşecek ve birbirinize karşı ruhsal anlamda bağlanacağınız bir ilişki yaşamanız mümkündür. Yalnız bu enerjinin bir özelliği ilişkilerin şefkat hisleriyle örülü olması ve uzun sürmesinin mümkün olması için her iki kişinin de aşkı yaratıcılık duygularıyla süslemeleri ve sürdürmeye kararlı olmaları gerekir. Çünkü Balık burcunda yaşanan aşk gelir geçer bir tarzdadır, aldanmak kolaydır. Aşk derken illaki karşı cinse beslenen arzudan söz etmiyorum, bu varsa çocuklarınızla olan ilişkinizi gösterdiği gibi sizde coşkunluk uyandıran hoşlandığınız bir arkadaşınız veya yapmaktan mutluluk duyduğunuz bir aktivite de olabilir.
Ne istediğinizi bir düşünün!

28 Şubat tarihinde aşk evinizde meydana gelecek Dolunay tabii ki son derece önemli. Beraberliğinizde sorunlar varsa, kendinizi mutsuz hissediyorsanız, bu güçlü yansıma altında ilişkinizin kalitesi ve geleceği konusunda tepkisel düşünmeniz, eleştirel yönde hareket etmeniz mümkündür. Dolunay günlerinde gerilim yüksektir. İnsanın bilinçaltındaki bastırılmış olanlar yüzeye çıkarak rahatsızlık vermeye başlar. İşte tam bu noktada bardağın dolu tarafından ziyade boş olan tarafı önemsenir. Bir yanda özverili davranmak diğer yandan aradığınızı bulamadığınızı düşünmek zorlayıcıdır. Tabii ki dolunayın ne gibi reaksiyonlara sebep olduğu, öncelikle ilişkinizin niteliğiyle birebir alakalıdır. Bu yansımayı aşk hayatınızla ilgili konulara çevrilmiş bir projektör olarak kabul ediniz. Bu ışık birçok güzelliğin veya olumsuzluğun net olarak görülmesi açısından gayet yararlıdır. Gerçekten tatmin olmak ve huzura kavuşmak istiyorsanız karmaşık durumların mutlaka çözüme kavuşması gerektiğini biliniz. Yani birilerini mutlu etmek için kendinizden ödün vermeyiniz veya tam tersine yanlış yapan siz iseniz buna bir son veriniz. Aşk zulüm çekmek değildir. Aşk duyguların lisanını iyi konuşabilmek ve bir başka insanla elele yürümek demektir. Eğer bunu başarmaya gönlünüz varsa dolunay kendinize gelebilmeniz açısından destekçinizdir. İlişkisi olmayanlar açısından bu Dolunay, aşk hakkındaki görüşlerinizi titizleştirici, ince eleyip sık dokurken kendinizi garanti altına alma ihtiyacınızı yükseltici bir oluşumdur. Ne istediğinizi iyi düşünün. Çünkü Dolunay bir sayfanın kapanıp diğerinin açılması anlamına gelir.

İş ve Kariyer

Uzun vadeli düşünün!

18 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında kariyer hayatınızla ilgili konularda etkili olacak, iş evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin Kova burcu seyriyle ilgili geçtiğimiz Ocak aylık yorumunuzda geniş bir bilgi vermiştim. Şubat ayının ilk on gününde etkili olacağından size o paragrafı tekrar hatırlatmak istiyorum. Geleceğe yönelik konular üzerinde yenilikçi tarzda düşünmeniz ve ilişkiler kurabilmeniz açısından bu enerji gayet önemliydi. Belki uzun süre etkili bir enerji değildir ancak şu var ki doğru manada değerlendirilmesi halinde size çok şeyler kazandırabilir demiştim. Bilirsiniz yeniliklere pek açık değilsinizdir. Güvendiğiniz ortamlarda ve güvendiğiniz insanlarla çalışmaktan hoşlanırsınız. Ancak şu var ki, bu tarihler arasında başkalarıyla olan düşünce alışverişleriniz, farklılıklara açık olmanız gayet faydalıdır. Ne gibi avantajlarınız olur? Uzun vadeli düşünmeniz kolaylaşır. Başkalarına karşı daha net ve açık davranabilirsiniz. Değişimlere açık olursunuz. Hayata geniş açıdan bakabilirsiniz. Akılcı yaklaşımlarınız sayesinde çevrenizdeki kişilerle güçlü bağlar kurabilirsiniz. Enteresan kişilerle tanışırsınız ve bu kişiler size farklı dünyaların kapılarını açabilir. Arkadaşlarınızdan yardım görebilirsiniz. Ortaklaşa projeler içinde yer alabilirsiniz. Peki zayıflıklarınız ne olabilir. Bunları bilirseniz önlem almanız kolay olur kanaatindeyim. Kendinizi sadece işe odakladığınız için özel hayatınızla ilgili paylaşımlarda duygusuz ve mesafeli bir tutum içinde olursunuz. Doğal olarak ilişkinizde sorunlar oluşur. Bilirsiniz özel hayatımızda ne zaman kendimizi rahatsız hissetsek verimli çalışmamız zorlaşır. Evinizle işiniz arasındaki dengeyi iyi korumanız halinde kafanızı başka bir yere takmadan işlerinizi kolayca görebilirsiniz. Bu etki altında kurallar, yönetmelikler bazı kişilere zorlayıcı olabilir. Ancak sizin işinize ne kadar düşkün olduğunuzu bildiğimden bu durumun büyük bir sorun yaratacağını sanmıyorum. Fakat bir noktaya dikkatinizi çekmek isterim. Eğer çevrenizdeki bazı kişilerle iş ilişkisi içindeyseniz ve belli bir esneklik içinde hareket etmeniz gerekiyorsa, ben buna uyamam veya benim dediğim olacak tarzında hareket etmeniz sakıncalı olabilir. Venüs Kova burcu süreci madem gelişim ve yenilikler açısından etkili neden inatlaşarak dönemin olumlu gelişmelerinden uzak kalalım ki? Yeri geldiğinde tamam demeyi bilmemiz gerekir. O zaman bu dönemi dar bir alana değil, geniş görüşlere ve düşüncelere açık bir şekilde geçirelim ve işlerimize odaklanalım.

Akıllıca Hareket Etmeyi Bilmek, değişimden korkmamak gerekiyor

Şubat ayının tüm burçlar açısından bana göre en etkili enerjisi, çalışma evinizde geri hareketini sürdürmekte olan Satürn gezegeninin zorlayıcı görünümüdür. Bu durumun kısaca özeti mücadele kelimesiyle özetlenebilir. Kişiyi zorlar ve o alandaki meseleleri çözümlemesi için uyarır. Tüm burçları farklı yönlerde etkisi altına altında tutan bu görünümün sizler açısından anlamını ve bu enerjiyi nasıl güce dönüştürebileceğinizi birlikte gözden geçirelim. Geri hareketi devam Satürn gezegeninin etkisi altında, değişime karşı direnmeniz ve alışkanlıklarınızdan kolayca vazgeçememeniz mümkündür. Oysaki, bu süreçte asıl yapılması gereken, iş hayatınız veya sağlığınızla ilgili konularda yaşamınız adına değiştirmeniz gereken durumlar varsa bunları gayet bilinçli bir şekilde ele almak ve gereken konularda alışkanlıklarınızı yeniden düzene sokmak gerekir. Ayrıca bu etki altında yaşamın güzelliklerini hissetme duygunuzu engelleyen sorumluluklar gündeme gelebilir. Aslında bütün bunlar sizin olgunlaşmanız adına gerekli olan derslerdir. Bu durumda yapmanız gereken ne olursa olsun kendinizi iş yaşamınız açısından yeniden düzenleyerek bundan sonrası adına olumlu adımlar atmaya hazır hale getirmek olmalıdır. Oluşan sorunlar karşısında kesinlikle yılmamalı, kendinizden kuşku duymamalı ve yeteneklerinizden de şüphe etmemelisiniz. Otorite konumundaki kişilerle veyahut birebir iş ilişkisinde olacağınız insanlarla sorun yaşamamak için elbirliği içinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunmaya çalışırsanız bu sürecin bitiminde bu davranışlarınızın karşılığını gayet olumlu bir şekilde alabilirsiniz.
Yine bu dönemde iş yaşamınızla ilgili geçmişte yaşanan bazı durumlar tekrar gündeme gelebilir. İşte tam bu noktada yapılması gereken geçmişe takılıp kalarak umutsuzluğa düşmek yerine bütün bunları bir tecrübe olarak görmek ve şimdiki yaşamınızı düzenlemek olmalıdır. Bu dönemde, olumsuz düşünmek ve iş konusundaki aksaklıklar karşısında ani tepkiler vermek veya tam tersi tepkisiz kalmak gibi psikolojik durumlar meydana gelebilir. Bu nedenle sizler şimdiden bu enerjinin bilincinde olarak bu süreci genel anlamda gündelik iş temponuz ve sağlığınızla ilgili konularda tekrar düşünmeli, kendinizi gözlem altına alarak geliştirmek adına hevesli olmalısınız. Kesinlikle hoşgörülü davranmalı ve işinizin sorumluluklarını gönüllü bir şekilde kabul etmelisiniz. İşte Sevgili Koçlar, Satürn ve Pluto arasındaki zorlayıcı görünüm dikkatli bir şekilde ele alındığında gayet kolaylıkla güce dönüştürebilecek bir enerjidir. Şimdi sizler, kendinizi yeniden gözden geçirerek iş hayatınızla ilgili konular üzerinde şöyle derinlemesine bir düşünün. Böylece kendinizi düzenlemeniz ve bundan sonrası adına yapacaklarınızı belirlemeniz kolay olabilir. Ayrıca mesleki kariyer evinizde başlayan Pluto Oğlak enerjisinin dönüşüm ve yenilenme gücüne de doğru bir yanıt vermiş ve uzun yıllar sürecek deviminizi gerçekleştirmeye başlamış olursunuz. Bundan sonrası, siz Koçlar için uzun yıllar boyu, iş hayatınız, sağlığınız, kariyerinizle ilgili konularda etkili olup, toplum içindeki yerinizi, iş yaşamınız çerçevesi içinde düzenlemeniz adına etkili olacaktır. Bu yolda siz Koçların başarılı seçimler yapmanızı ve en yüksek noktalara gelmenizi diliyorum.

Para Konuları

10 Şubat-28 Şubat tarihleri arasında etkili olacak maddi kazanımlar evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin Kova burcundaki seyri, parasal konularda geleneksel düşünmekten ziyade özgün bir şekilde kendinizi ifade etmenizi, atak davranmanızı teşvik edicidir. Girişim konusunda, yatırım gibi durumlarda karşınıza çıkabilecek fırsatları iyi değerlendirmek için öncelikle aktif olmak en önemli koşul. Siz de bilirsiniz ki her zaman para konusunda temkinli hareket etmekten hoşlanırsınız. Öyle kolay kolay girişken davranmaz herşeyi iyice tartarsınız. Bu genelde doğru bir harekettir fakat eğer karşınıza çıkan fırsat bu kadar düşünmeyi gerektirmiyorsa ve gerçekten olumluysa burada erken harekete geçmek size çok şey kazandırabilir.

Bu enerjinin etkisi altında, parasal konularda bulunduğunuz alana orijinallik katabilmek, sosyal organizasyonlarda tanıtım faaliyetlerinde bulunarak ekip çalışmasını önemsemek, geniş bir çerçeve çizerek kişilerle irtibat içinde olmak, internet üzerinden kendinizi ve işinizi tanımlamak gayet faydalıdır. Sosyal ilişkiler ağı içinde kendinize bir yön tayin etmek ve modern teknolojiden yararlanmak hakikaten faydalı olabilir. İşinizi yeniden düzenleyerek, yeniliklerde bulunarak, modern araç ve gereçlerle donatarak işinizi geliştirdiğiniz takdirde, buna bağlı olarak parasal gelir kaynaklarınızda artışlar olduğu gibi, mesleki açıdan kendinizi tanıtmış olabilirsiniz. Parasal konularda tarafsız objektif ve yaratıcı düşünmeli, orijinal çözümler bulmalı ve ek gelir kaynakları yaratmaya çalışılmalıdır. Mesleki açıdan daha iyi bir gelir elde etmek istiyorsanız, gelebilecek yeni teklifleri mercek altına almalısınız.

Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-9-10-11-15-16-19-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler :5-6-12-13-14-26-27
Aşkta En Şanslı Günler :1-2
Parada bereketli günler :22-23
Yeniay :19-20-21
(Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :5-6
(Ay gezegeninin Akrep burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Şubat ayının sizlere güzellik, şans, bereket ve mutluluk getirmesini diliyorum. Yıldızların yaşam yolunuzu aydınlatması dileğimle,

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir