İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Boğa burcu mart 2010

Boğa burcu mart ayı yorumu – Boğa burcu erkeği ve kadınını mart 2010 ayı boyunca aşk, iş, kariyer ve para konularında ne gibi değişiklikler bekliyor. Buyrun Boğa burcu mart 2010 aylık yorumu;

Aşk ve İlişkiler

7 Mart-31 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Venüs, geçtiği yaşam alanı nedeniyle sizlerin gerek sosyal hayatınız ve gerekse duygularınız açısından biraz geri planda kalarak içinde bulunduğunuz durumu gözden geçireceğinizi göstermekte. Bu süreçte talepkar davranışlar içinde olmanız mümkündür. Bir Boğa için daima güvenlik önemlidir. Yaşadığı her ne olursa olsun adını koymak ve sağlamlık içinde yaşamak ister. Tutkularına son derece bağlı olan bu burç mensubu için eğrilik, aldatmak, kandırmak ve gelir geçer türde aşk yaşamak doğum haritasında farklı görünümler olmadığı sürece imkansız gibi bir şeydir. O daima huzur, barış ve zengin bir ruh bütünlüğü içinde hareket etmekten yanadır. Fakat günümüz dünyasında yaşanan ilişkiler öylesine gelir geçer tarzda ve öylesine güvenilmez ki, bu keşmekeş içinde doğru kişiye rastlamak gün geçtikçe zorlaşmakta. Bu tarihler arasında, özellikle ilişkinizle ilgili konularda sevdiğiniz insana karşı kimi zaman merhametli davranarak, empati kurmaya çalışabilir, bazı günlerde ise tam tersine liderlik yapmak, onu doğru hizaya getirmek ve sağlam adımlar atması için baskıda bulunabilirsiniz. Herşeyin çok iyi farkında olduğunuz halde duygularınızı ifade etmek pek kolay olmayabilir. Bu yüzden de aranızdaki bağı güçlendirme konusunda etkili adımlar atamayabilirsiniz.

Bu yazdıklarım özellikle ilişkisinde sorun olanlar için çok daha geçerlidir. Bilirsiniz sizler daima kendi düşüncelerinizin doğru olduğu konusunda inatçı davranabilirsiniz. Benim tavsiyem bu dönemde biraz daha anlayışlı olmanızdır. Çünkü bunun ne ilişkinize ne de bazı sorunların üstesinden gelmek adına kimseye faydası yok. Ayrıca pasif-agresif denilen tarzda tepkilerde bulunmaya müsait olduğunuzdan, sorunlarınızı değil çözüme kavuşturmak karşı tarafın gözünde karmaşık ve tuhaf bir kişi olarak görülmeniz mümkündür. İlişkisi sağlam temelli olanlar için bu dönem, erotizmin doruklarında gezinmek, eşiniz veya sevgilinizle özel paylaşımlarda bulunmak anlamındadır. Sınırsızca yaşanan cinsellik her ikiniz için de dönemin oldukça renkli geçmesine neden olur. İlişkisi olmayanlar için bu sürecin anlamı, gizli bir ilişkiye duyulan özlemdir. Her Boğa aynı olayları yaşamayacağına göre, bu sürecin olabilecek yansımalarını birkaç maddeyle izah edebilirim.

1-Mevcut ilişkinizde sorunlar vardır. Bu sorunları biraz olsun unutmak amacıyla geçici bir süreliğine bir kaçamak yaşayabilirsiniz. 2- Her ikiniz veya ikinizden biri evlidir. Bu yüzden beraberliğin gözlerden uzak yaşanması gerekiyordur. 3- Tutkulu bir ilişkiniz vardır fakat bu aşk sizi fazlasıyla yaralamakta ve kimi zaman gerginleştirmektedir. Fakat bir türlü birbirinizden vazgeçmeniz mümkün değildir. Hani kangren tarzı bir aşk derler ya, aynen öyle. 4- Daha önce yaşadığınız ve bir sebeple ayrıldığınız bir ilişkinin hesaplarının hala yüreğinizde bitmemiş oluşudur. Bütün bunlara, Mars gezegeninin 10 Mart tarihinde bitecek geri hareketini de hesaba katarsak, Boğalar için Mart-Haziran dönemi geçtiğimiz Aralık ayından bu yana birikmiş enerjinin açığa çıkması demek olur ki, çok dikkatli olmanız gerektiğini söylemeliyim. Çünkü bir yandan ciddi ilişkinizle alakalı mevzularda kendi fikirlerinizi ve haklılığınızı savunacak diğer yandan size karşı duran partnerinizle mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Bunlar kolay olmasa gerek. Şunu belirteyim ki, bir Boğa için, yöneticiniz Venüsün Koç burcundaki seyir zamanları, iç dünyanızda kopan fırtınaların işareti olarak önemlidir. Bir Boğa huzur ve güvenlik arayışı içinde olan bir burçtur.

Oysaki Koç burcundaki Venüs süreci, bilinçaltınızda biriken bir öfkenin işareti olabilir. Pasif agresif denilen tarzda bir enerjidir. Duygularınızı tam olarak yüreğiniz veya kafanızın içinde oturtmanız kolay olmayabilir. Hala bazı durumlarla ilgili yüzleşmelerde bulunuyor olabilirsiniz. Kendi içinizde inandıklarınızla gerçek hayatta yaşadıklarınız arasındaki farklılıklar kafanızın içini meşgul ediyor olabilir. Yapılması gereken tabii ki beraberliğiniz hakkında gerçekçi düşünmek. Belki çok öfkelenecek veya ters tepkilerde bulunacak veyahut da uzun süredir içinizde birikmiş olanları dışarı boşaltmaya çalışacaksınız. Ancak şu var ki, kibirli davranmamak, egoist düşünmemek gerekiyor. Sizi rahatsız eden ne varsa şapkanızı önünüze koyarak düşünmelisiniz. Nerde hatalar yapıldı veya neden bu duruma gelindi. Bu soruları tarafsız bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Bunu ne kadar başarılı bir şekilde yapabilirseniz önümüzdeki 4 ayı o kadar olumlu yönde değerlendirirsiniz.

17 Mart-2 Nisan tarihleri arasında aşk evinizin yönetici gezegeni Merkür, Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu enerji, aşk hayatınızla ilgili mevzulardaki düşüncelerinizi, dış dünyada göstermek yerine içinize atabileceğinizi ve bu içe atmanın da doğal olarak öfkeyi, kızgınlıkları büyütebileceğini görüyoruz. Şöyle bir düşünürsek, Merkür gibi fikirlerinizi insanlarla paylaşımın işareti olan bir gezegeninin Koç gibi öncü ve ateşli bir burçta ilerlemesi hızlı, keskin ve güçlü bir şekilde isteklerinizi söylemeniz, ifade etmeniz demektir. Fakat bu süreçte bunları birileriyle paylaşmanızın önünde engeller oluştuğu için sıkıldığınız veya sizi tedirgin eden herşeyi kendi yüreğinizde, kafanızın içinde çözümlemek zorunda kalabilirisiniz. Yani ne kadar gergin olursanız olun düşüncelerinizi gizlemeye çalışabilir, sözcükleri seçerken kimi zaman çelişkili kimi zamansa kesin kararlı bir şekilde konuşabilirsiniz. Yeni birşeyler yapmak, yaşamak isterken bir takım engeller nedeniyle bunları kendi içinizde durdurmak zorunda kalabilirsiniz.

bir adım atabilmek için öncelikle geçmişte yaşananların hesabını kendi içinizde bitirmeniz gerekir. Önyargılı bir düşünce biçiminiz olabilir. Hatta olayları fazlasıyla abartabilirsiniz. Örneğin aşk konusunda bir çocuk gibi sabırsız olabilirsiniz. Bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışırken aslında kendi kendinizle kavga ediyor gibisinizdir. Bunu bir örnekle açıklayayım. Diyelim ki ilişkinizde sorunlar var. Bunları çözümlemek dururken siz kendi kendinize gerilir fakat dile getirmeye çalışırken asıl düşündüklerinizi söylemek yerine sadece kuru bir gürültü şeklinde saman alevi gibi çabucak sönersiniz. Bir başka örnek ise, aşkı şiddetle istiyorsunuzdur, yani yeni bir insan hayatınıza girsin ve tutkulu bir şeyler yaşansın. Fakat içinizde hala bitmemiş bir eski hesap varken, gelecek insana şans veremeyeceğinizi veya verseniz bile eski yaşanmışlıklar nedeniyle bu insanı üzebileceğinizi bilmelisiniz.yeniBu zorlu bir enerjidir. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda birçok şeyin gözden geçirilmesi lazımdır. Karar vermeye dönük düşünseniz bile beklemede kalmanız faydalıdır.

İş ve Kariyer

18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında, Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek Güneş gezegeni, kimlik duygunuzu en iyi şekilde ifade ettiğiniz alanın, arkadaşlık ilişkileriniz ve oluşturduğunuz grup içi faaliyetleriniz olabileceğini göstermekte. Ortak bir amaç çerçevesinde yeni arkadaşlıklar kurabilir ve girişimlerde bulunabilirsiniz. Siz, sahip olduğunuz herşeyi fazlasıyla önemsediğiniz için, dikkat ettiğiniz en önemli şey, en başından güvenilir ve sağlam adımlar atmak, verdiğiniz mücadeleye değecek faaliyetlerde bulunmaktır. Çünkü herhangi bir şeyi elde etmenin kolay olmadığını ve bu yüzden de risk almamak gerektiğini en iyi bilen kişi sizsiniz. Ve siz bu tarihe kadar, birlik ve beraberlik adına, rahatınızdan ve zamanınızdan fedakarlık ederek, elinizden geleni yapmaktan kaçınmazsınız. Çünkü dost eli uzattığınız kişilerin bir gün sizin için de bu yardıma koşacaklarının bilincindesiniz. Ayrıca, yapınızda bulunan üretkenliği çevrenizdeki insanların görmesi size haz duygusu yaşatabilir. Bu dönemde hedeflerinizin üstüne sabırla yürümeli, yılmadan yorulmadan çalışmalısınız. Size ilerde desteği olabilecek insanlarla tanışmak ve yakın görüşmelerde bulunmak, bir yardımlaşma ağı kurmak daha sonra size artı faydalar olarak geri dönebilir. Sosyal hayatınızla bütünleşmek, sevgi, şefkat ve merhamet duyguları altında diğer insanları kucaklamak ihtiyacı duyabilirsiniz. Balık süreci genel olarak kendini aşmakla alakalı olacağından, kendinizdeki eksikleri, sınırları aşarak yeni düzenlemelerde bulunmanız gerekebilir. Dostlarınız, güçlü pozisyonda bulunan insanlar, sizinle ortak amacı paylaşan önemli kişilerle nazik, düşünceli, özverili ve mütevazi şekilde anlaşma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu süreçte ilişkilerinizde hassas davranmak, yaşamınızda olan bitene seyirci kalmak, sanki hiçbir şeyi umursamıyormuş gibi bir izlenim yaratmak kesinlikle yanlış olabilir. Net bir kimlik duygusu geliştirmeli, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi bilmelisiniz.

Şimdi gelelim bu seyir esnasında dikkat etmeniz gerekenlere. Öncelikle böyle bir enerji altında hayalci yaklaşımlar ve ütopik fikirlere bolca rastlamaktayız. Burada durup mutlaka mantıklı bir şekilde düşünmeniz lazım. Amaçlarınız konusunda ne kadar kararlısınız. Yani gerçekten değişimden yana mısınız yoksa birilerinin gelip sizi kurtarmasını mı bekliyorsunuz? Bu çok önemli. Yoksa kolayca dağılır, hedefinizden uzaklaşırsınız. Oysaki kararlı olmak ve ben bu yolda şu şekilde ilerlemeye söz verdim demeniz gerekiyor. Böylece Güneşin enerjisini doğru manada kullanmış olursunuz. Hangi yönde ilerlediğinizi, kimlerle çalıştığınızı, ne gibi değişimler uygulamak istediğinizi kafanızın içinde, çok iyi belirlemek gerekiyor. Bunu yaptığınız zaman ona göre bilinçli hareket edebilir, hayal kırıklığı yaşamadan yolunuzda ilerleyebilirsiniz. Kısaca sahte hedeflerden ve yaldızlı projelerden ziyade, ham gerçeklerle ilerlemelisiniz.

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında, kişisel kararlarınızı uygulama veya kafanızın içinde düşündüklerinizi yürürlüğe koyma konularında eylemsel olmaktan ziyade geri planda kalmayı tercih edebilirsiniz. Bu durum sizin gibi sağlam adımlar atmayı seven kişiler için zorlu bir süreç olmaktan ziyade, kendinizi yeniden düzenlediğiniz, yapacaklarınızı kafanızda kurgulayacağınız bir dönem olarak geçebilir. Çünkü siz herhangi bir şeye adım atmadan önce uzun uzun düşünmeyi her zaman benimsemiş bir insansınız. Bu dönemde düşündüğünüz işlerde, daha önce başarılı olmuş kişilerle ilgili araştırmalar yaparak onların hangi yöntemleri izlediklerini öğrenebilirsiniz. Güneşin Koç burcunda ilerlediği bu tarihler, aileniz, yuvanızla alakalı konularda gizlilik içinde ancak aktif olarak hareket edebileceğinizin göstergesidir. Bunun anlamını açarsak, ev içi aktivitelerinin fazlalaşması, fakat bunların dış dünyada pek görülmesini istememeniz anlamına gelebilir. Yalnızlığı tercih edeceğiniz bu süreçte aslında kendinizi gözden geçirerek neler yapabileceğinizi tasarlıyor olabilirsiniz. Yani sizin bir takım planlarınız vardır ve siz bunların bilinmesini istemediğiniz için paylaşmaktan yana olmazsınız. Bu içine kapanık bir dönemmiş gibi gözükse de, aslında hiç öyle değildir. Sadece projeler üzerinde çalışılması gereken bir aylık bir süreci gösterebilir. Dış dünyada kişi sessiz ve sakin gibi gözükse de, iç aleminizde müthiş bir aydınlanma ve güç kazanımı söz konusudur.

Çünkü Güneş Koç burcunda son derece güçlüdür. Bir Boğa bu güçlü enerjinin etkisi altında bocalayabilir. Enerjinin bir şekilde boşaltılması gerekmektedir fakat bu oldukça zordur. İşte bu nedenle gerilim yaşamak bu dönemin yansımaları arasında yer alabilir. Ne yapılması gerekir, tabii ki sakin olmak, bilinçli ve mantıklı bir şekilde hareket etmek, ruhsal yönden inancınızı sürekli ayakta tutmak ve yaşamınızla alakalı yüzleşmelerde muhakkak bulunmaktır. Gizli ve bilinmeyen bazı düşmanlıklarla karşılaşmak olasıdır. Bütün bunların farkında olarak çevrenizde bulunan insanlara dikkat etmeli, özel ilişkiniz dahil olmak üzere size ait önemli şeyleri güvenmediğiniz insanlarla paylaşmamalısınız. Sizi tedirgin eden veya kafanızın içini kurcalayan konularda lütfen hoşgörülü ve ılımlı davranmaya çalışınız. İçsel öfkelerin sizi esir almasına izin vermeyin. Bu enerjiyi hedeflerinizle alakalı konularda araştırmalar yaparak, çalışarak, kendinizi gözden geçirerek kullanırsanız Nisan ortası yapacağınız atılımlarda çok daha başarılı olabilirsiniz. Bu enerji altında, şaşırtıcı yeniliklerden ziyade klasik bir yol izlemek gerektiğine karar verebilirsiniz. Sizin için anlamını çoktan yitirmiş bazı kişi veya olguları devre dışında bırakabilirsiniz. Derinliklerinize çekilerek kendinizi yeniden gözden geçirebilir eksik kaldığınız durumlar için kendinizce önlem alabilirsiniz. Kendinizi aşma anlamında alternatif yollar arayabilir, nasıl daha başarılı olabileceğinizi yine bu süreçte belirmeye başlayabilirsiniz. Ne kadar çok şeye sahip olursanız o kadar güç sahibi olacağınızı düşünebilir, maddi durumunuzu güçlendirmek adına strateji geliştirebilirsiniz. Bundaki amacınız prestij sağlamaktır. Bazı burç mensupları damak zevkleri ve yemek alışkanlıkları nedeniyle bu dönemde aşırı bir kilo alabilir ve verebilmek için tıbbı bir kontrolden geçebilirsiniz.

Parasal Konular

17 Mart-2 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerlemesini sürdürecek parasal kazanç evinizin yönetici gezegeni Merkür gerek Koç burcunda seyredecek oluşu gerekse astrolojik olarak zorlu bir yaşam evinden geçmesi sebebiyle anlıyoruz ki, bu tarihler arasında maddi konularda dikkatli hareket etmek gerekiyor. Mademki durum temkinli olmayı gerektiriyor, o zaman gelin bu dönemin olabilecek etkileri hakkında sizi bilgilendireyim ki, neden bu dönemde tam bir verimlilik elde edemeyeceğiniz hakkında bilginiz olsun. Bir kere Merkür dış dünya ile iletişimde bulunmamızı sağlayan astrolojik bir güç. Fakat Koç burcunda ilerlerken çevremizle olan ilişkilerimizde esneklik göstermemiz zor oluyor. Yani yerine ve zeminine göre hareket edemiyoruz. Herşeyden önce heves dolu ve isteklerinin peşinden giden bir enerji. Bu yanıyla iyi gibi gelebilir fakat sabırsız bir enerji ve keyfi düşünmeye açık. Kavgacı ve tartışmadan yana. Ayrıca görüşlerinizi alaycı bir şekilde açıklamanıza yol açacak kadar rahat. Ayrıca geçtiği yaşam evi nedeniyle bütün bunları dış dünyada ifade edemeyecek kadar hayalci bir özelliğe sahip oluyor. Sizin de kolayca anlayacağınız gibi böyle bir Merkür enerjisi altında girişimde bulunmak epeyce zor ve bir Boğa için bu enerji içsel öfkeye ve kendiyle karmaşaya düşmesine neden olacağından epeyce yorucu. Bu durumda verilecek kararlar pek sağlıklı değil. Bu durum arenaya çıkmış bir boganın durumuna benziyor. Müthiş bir güç var ama sadece belirli bir alanda kendinizi göstermek zorunda. oysaki dışarı çıkabilse yeri göğü inletecek gibi. Demek oluyor ki, tam anlamıyla parasal kazanç sağlamak için beklemek gerekiyor ama beklerken de durumunuzu gözden geçirmeniz ve Merkürün bir sonraki transitine hazırlanmanız gerekmekte.

Mart Ayı Astrolojik Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-9-10-14-15-19-20-23-24-27-28

Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-13-25-26

Parasal Açıdan Kısmetli Günler :21-22

Aşkta Şanslı Günler :1-27-28

Yeniay :19-20

(Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :4-5

(Ay gezegeninin Akrep burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekmektedir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Mutlu, başarılı, şanslı, huzurlu ve bereket dolu bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle..

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

Bir yorum

  1. selin 19 Şubat 2012

    çok benim burcuma benzemiyor çünkü ben zeki ve aşık deyilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir