Aslan burcu şubat 2010

Aslan burcunda olanlar için 2010 şubat ayında aslan burcu erkeği ve aslan burcu kadınını neler bekliyor hep beraber inceleyelim. Buyrun aslan burcu şubat 2010;

Aşk ve İlişkiler

Sadece biraz daha sabır

20 Aralık 2009-10 Mart 2010 tarihleri arasında gerek dış dünyadaki girişimleriniz gerekse ilişkiler konusunda dikkatli olmanızı gerektiren Mars gezegeninin geri hareketinden son aylarda sürekli bahsetmekteyiz. Etki süresi devam ettiği için yorumunuza geçtiğimiz Ocak ayında olduğu gibi yine aynı enerjiyle başlıyorum. Ancak şu var ki, bir sonraki paragrafta ele alacağım Venüs gezegeninin Balık burcu seyri sizler açısından en azından ilişkinizde ortaklaşa hareket edebileceğiniz bir enerji olarak olumlu gözükmekte. Bu açıdan rahatlamanızı istiyorum. Ancak tabii ki geri hareketin burcunuz üzerindeki etkisini devredışı bırakmamız mümkün değil. Bilinçli düşüneceğiz, yeri geldiğinde de güzelliklerden istifade edeceğiz. Hayat böyle bir şey işte. Evet gelelim tekrar o satırları hatırlamaya. Mars gezegeni bir çoğunuz bildiği gibi isteklerimizi elde etme gücümüz üzerinde son derece önemli olan astrolojik fenomendir. Mars eğer doğum haritamızda güçsüz bir pozisyonda ise herhangi bir konuda mücadele etmek, hedefi tutturmak, savaşarak elde etmek oldukça zordur. Kişi pasif bir halde yaşamaya mahkum gibidir. Tabii ki haritanız tam anlamıyla incelenmeden bunun size olan etkisini bilebilmemiz pek mümkün değil.

İşte geri hareket dönemleri bu nedenle zorlayıcı ancak doğru anlamda değerlendirilmesi halinde olumlu şekilde değerlendirebilecek zaman aralığıdır. Bu geri hareketin ilişkiler bakımından ne gibi güçlükler yaşatacağını bilirsek ona göre önlemler alabiliriz. Bu dönemin en belirgin özeliği kişinin yeni bir ilişki kurma aşamasında kendi kendini kısıtlamasıdır. Doğal olarak bunu ilişkisi sorunlu kişiler açısından ele alırsak, problemlerinizi konuşmaktan zevk almayışınız, bunları çözmek istemeyişiniz, kendi iç derinliklerinizle başbaşa kalma arzunuz kısaca hayatı olabildiğince sakin geçirmek isteyişiniz olarak özetleyebiliriz. Tabii ki bu sakinlik gayet doğal gibi durabilir. Ancak içe yönelen enerji geri hareketin bitiminden sonra patlamalar şeklinde dışa atılacaksa sorun var demektir. Halbuki bu geri hareket döneminde eksikler, yanlışlar, problemlere yol açan konular gözden geçirilse, oturup bunlar üzerinde ılımlı şekilde konuşulsa çok daha yararlı olacaktır.

İlahi yardım

11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Balık burcunda ilerlemesini sürdürecek aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeni sizler açısından Mars engeline karşın Şubat ayını duygusal ve ruhsal güvenlik açısından rahatça geçirmenizi sağlayan güçlü bir titreşimdir. Hatta buna halk dilinde Hızır yetişti derler ya aynen öyle. Önce yaşanabilecek olasılıkları gözden geçirelim ardından dikkat edilmesi gereken minik noktalar üzerinde duralım. Öncelikle şunu söylemek isterim ki, yıllık yorumlarınızda Jüpiterin Balık burcu seyrinin ortak, eş, sevgili veya bir başka yolla maddi açıdan desteklerle karşılaşabileceğiniz bir yıl olduğundan söz etmiştim. Evet bu doğrudur. Jüpiter hangi alanda ilerlerse ilerlesin yapabileceği en büyük zorluk abartılı hareket etmenizden başka bir şey değildir. Yani siz eğer mütevazı bir şekilde hareket eder, sınırlarınızı aşmamaya ve deyim yerindeyse şımarmamaya çalışırsanız bu enerjinin size katacağı yüksek moral gücüyle her sorunun altından kalkarsınız. 17 Şubat tarihinde Venüs gezegeninin Jüpiterle kavuşumu kısa ancak hakikaten etkili bir yardımdır. Öncelikle kuşku ve kuruntularınızdan sizi kurtarır ardından maddi anlamda destekler ve peşinden yüzünüzü gülümsetir. Aşk ilişkinizde eşinizle ortak uyum ve güzellikler içinde buluşmanızı sağlar. Birbirinize her yönden sarılmanızı sağlar. Sorunlar yok mudur, olmaz olur mu tabii ki var. Ancak bu enerji, onları geri plana çekerek, size mola ver ve hayatın biraz olsun keyfini sür diyen bir iç sesidir. Sağlıklı, spondan ve akıcı bir cinsellik yaşamanızı sağlar. Bu cinsellikte tutku vardır, aşk vardır ve romantizm vardır. Gayet özeldir ve manevi bir haz duygusuyla bezelidir. Bunlar az şeyler değil. Çünkü Şubat ayı 2010 Astroloji Günlüğünüzde de kısaca özetlediğim gibi aslında dikkatli olunması gereken bir aydır. Ancak bu enerjinin sizi rahatlatacağını söyleyebilirim. O zaman gelin, Venüsün Jüpiterle yapacağı bu el sıkışmanın her alanda işinize yarayabilecek kısa ancak harika bir enerji olacağının bilinci içinde rahatlayın. Umarım tüm dilekleriniz gerçek olur.

Dengelemeyi bilmek

18 Ocak-10 Şubat tarihleri arasında partner evinizde ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni, karşıt burcunuz Kovada olacağından, doğal olarak partnerinizin ilişki kurma biçimiyle, sizin hayata bakış açınız arasında belli bir gerilim oluşturabilir. Venüs Kova burcunda özgün, özgür ve oldukça arkadaşça bir paylaşımın işaretidir. Bu süreçte birbirinizle arkadaş olmayı başarmanız son derece önemlidir. Çünkü bu enerji altında partneriniz için sizin dostluğunuz ve sevgili olmaktan ziyade ona bu şekilde yaklaşmanız gönlünü fethetmenizde etkili olabilir. Zaten bu süreçte onun da arzusu bu yönde olduğundan, paylaşımınızın güçlenmesi için bu noktaya dikkat etmeniz faydalıdır. Yine bu enerji süresince, birbirinizin özgürlüklerine saygı duymayı ve birbiriniz üzerinde baskı kurmamayı muhakkak başarmalısınız. Çünkü bunun tam tersi bir durumun ilişkiniz açısından sakınca oluşturması mümkündür. İlişkisi olmayanlar için bu enerjinin anlamı, karşınıza çıkabilecek kişinin, özgür yaklaşımlara sahip, sosyal ilişkilere yatkın, gayet kültürlü, sıradışı özelliklere sahip bir kişi olabileceğini görmekteyiz. Bu kişi sizin, onun üzerinde baskı kurmanızdan hoşlanmayacağı için, daha geniş düşünmeniz ve hareket etmeniz, üzerine düşmemeniz önemlidir.

Bu enerji altında en önemli nokta, sevimli, çekici ve oldukça sıradışı bu insanı anlamaya ve tanımaya çalışmanızdır. Kimi zaman oldukça mesafeli, kimi zaman dostça bazen de sıcacık davranabileceğini, sahiplenme güdüsü içinde hareket etmekten ziyade, sizin fikirlerinizi ve düşüncelerinizi almaktan hoşlanacağını söyleyebiliriz. Burada sizin gibi egosu yüksek bir kişinin, kendisinden oldukça farklı bu insanla ortak noktalar bulmaya çalışması, ilişkinin daha uzun süreli yaşanmasını sağlayabilir. Ruhsal ve kültürel paylaşımı önemsemeli, özgür iradenizle aldığı kararlara saygı duymalı, üzerine fazla düşmemeli ve onu anlamaya çalışmalısınız. Aslında düşünecek olursanız, bu süreçte karşınıza çıkacak kişinin size benzer bir çok yönleri olduğunu farkedebilirsiniz. O da sizin gibi özgürlüğüne düşkün ve sizin gibi sosyal hayatın içinde yer almaktan hoşlanan bir kişidir. O nedenle, ortak ilgi alanlarınızı saptayarak birlikte neler yapabilirsiniz, nasıl vakit geçirebilirsiniz bunu tespit ederseniz, kurulan ilişkinin bundan sonrasında daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Bu beraberliğin arkadaşlık ilişkisinden doğabileceğini düşünürsek, bu olguyu sürekli ayakta tutmanın, daha iyi anlaşmanın koşulu olduğunu farkedebilirsiniz. Birbirinizden ne kadar etkilenecek olursanız olun, Mars gezegeninin geri hareketinin farkında olarak bilinçli şekilde hareket etmeye çalışınız.

İş ve Kariyer

Kırmızı Işıkta beklemeye devam

20 Aralık-10 Mart 2010 tarihleri arasında Aslan burcunda geri harekette olacak Mars gezegeni kendinizi ortaya koyma gücünüz, dünyaya yaklaşım tarzınız, kişisel girişimleriniz ve cesaretiniz sağlığınız, girişim kabiliyetiniz, yeni girişimleriniz, kararlılık gücünüz, imajınız, yaşam enerjiniz, insanlara yaklaşım biçiminiz konularında etkili olup dikkatli olmanızı gerektiricidir. Baskın tavırlarınız, dediğim dedik tarzı davranışlarınız diğer insanlar tarafından yanlış anlaşıldığı gibi ilerlemenizin önünde de set oluşturur. Bazı gecikmeler veya amacınız dışı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda güven duygunuzu yitirmek kadar tersine pasif hale gelmek de yanlıştır. Diyeceksiniz ki bunları söylemek kolay. Evet ama dönemi olumlu geçirmenin yöntemlerinden de söz etmeye çalışıyorum.

Öncelikle dengeli davranmak ve içinde bulunduğunuz duruma esneklik göstermek. Olabilecek ters durumların bilincinde olursanız bunları düze çevirebilmek de elinizdedir. Söz gelimi geri hareket döneminde, iş konusunda başkalarının onayına ihtiyaç duymak. Diyelim ki bulamadınız. O zaman yapılması gereken kendi kendinizi motive etmeyi bilmek. Hareketleriniz kısıtlanabilir diyoruz. Bu demektir ki, tam anlamıyla ilerlemek kolay olmayabilir. Böyle durumlarda neden atılımda bulunamıyorum diyerek gerilim yaşamak yerine eksikleriniz var mı diyerek kendinizi kontrol etmek faydalıdır. Tek başınıza kaldığınız hissedebilirsiniz diyoruz. Böyle bir ruh hali içinde pes etmek yerine, ben bu süreçte iş hayatımla ilgili konularda kendimi yalnız hissedecekmişim. O zaman bunun beni etkilemesine izin vermeyip çalışmalarımı sürdüreyim diyebilirsiniz. Sinirli tepkiler gösterebilirsiniz diyoruz. Evet doğrudur. İnsan istediği şeyin istediği anda gerçekleşmediğini görünce gerilimli olabilir.

Böyle bir durum hissettiğinizde elinizden geldiğince sakin davranmanız hoş olmaz mı? Olayları gereğinden fazla abartabileceğinizden söz ediyoruz. Minicik sorunların devleşebileceğinden. Peki böyle bir durumda ne yapmalıyız. Zamanın olgunlaşmasını bekleyecek, geri hareket sürecinde enerjimizi boş yere harcamadan hedefimizden vazgeçmeden olayları kendi akışında değerlendireceğiz. Eğer kendimizden eminsek, yaptığımız iş veya yapacaklarımız anlamında her şey doğru ve düzgünse, bugüne dek emek sarfedip sorumluluklarımızın bilincinde isek, geri hareket dönemleri olsa olsa sadece yavaşlamadır. Tam tersine sorumsuz yaşıyor, sadece başkalarına dayalı bir hayat sürüyorsak, nasılsa birileri bana yardım eder diyerek yan gelip yatıyorsak, çevremizle iletişiminizde bencilce yaklaşımlar içindeysek, geri hareket döneminin böyle kişiler açısından rahat geçeceğini söylemek ne yazık ki mümkün değil.

Beklemesini bilen kazanır

10 Şubat tarihine kadar devam edecek kariyer evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin Kova burcu seyri bir Aslan için daima yeniliğin ayak sesidir. Ancak bu yenilik karşıt evinizde oluştuğu için ortaklaşa düşünmeyi de gerektirir. Venüs astrolojik olarak zaten bir başka insanla, olguyla, durumla bütünleşebilmenin simgesidir. Kova burcu ise diğerlerinin özgürlüklerine, farklılıklarına saygı duyarak akıllıca uzlaşmanın simgesidir. Bu Aslan gibi sadece kendi olmaktan yana bir burç için tabii ki zorlayıcıdır. Ancak şu var ki bir yol üzerinde giderken karşımızdaki kişiye, duruma uymamız gerekiyorsa o zaman sabit fikirli düşünmenin bir alemi var mıdır? Bu enerji özgür, orijinal düşünerek, yeniliklere açık, kendinizden taviz vermeden ilerleyerek bir çok işin üstesinden gelebilmeniz demektir. Ortaklık evinde oluşan bu enerji, bir köprünün üstünde dengeyi sağlamak için elbirliğinde bulunan iki kişiye benzer. Yani bir yandan istekleriniz diğer tarafta başkaları. Bir yanda hadi diyen iç sesiniz diğer yandan birilerine uyma zorunluluğunuz. Ancak bunu halletmek kolay. Nasıl? işbirliği yaparak. Geçtiğimiz Aralık ayından beri burcunuz üzerinde geri hareketini sürdürmekte olan Mars gezegeni durup düşünmemize, arzularımızın peşinden gitmek isterken yavaşlamamıza neden olmuyor muydu? Bir de buna, Satürn ve Pluto gezegenlerinin kendi aralarındaki gerilimi eklersek sanki çıkış yok gibi gözüküyor.

Ancak Venüs gezegeni ortaklık evinde gayet güçlü bir enerjidir. Kovada ilerliyor oluşu her ne kadar can sıksa da, bize şunu söylemektedir. Onlara kulak ver, akıllıca ilerlemek istiyorsan dengeni iyi kur, sabırlı ol ve beklemesini bil. Orijinal düşün, ilerisini hedefle, günübirlik düşünme, eğer sabırlı olursan karşında duran gerçekle el sıkışırsan bil ki başarırsın. Girişimlerde özellikle bazı durumların dengeye tam olarak oturması için iş hayatınızla ilgili mevzularda daha esnek düşünmek şart. İçten içe devam eden yeni oluşumlar henüz rayına oturmadığından doğal olarak sabırsızlık göstermektesiniz. Yanlış anlaşıldığınızı veya maddesel alanda karşılaştığınız zorlukların güvenliğinizi tehdit ettiğini düşünebilirsiniz. Yetersizlik korkusuna yenilmek yerine, günlük hayatın deneyimlerini anlamak, hayatı algılamak yönünde mantıklı hareket edebilirseniz kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. İletişim konularında özellikle dikkatli olmalısınız. Otoriteler veya gücü elinde bulunduran kişilerle iyi ilişkilerinizi sürdürünüz. İş anlamındaki girişimlerde ise sabırlı olmaya çalışınız. Maddi konularda yakın ilişkiler ve ortaklıklarınızla olan ilişkileriniz gayet önemli. Hesapçı ve çıkarlarınızı ön planda tutacak şekilde hareket etmemek gerekiyor. Bu kişilerle iyi geçinmeniz maddi anlamda rahatlatıcı olabilir. Hızlılık ve sözel ifadeniz, mantıklı bakış açınız, sabit fikirli davranmak yerine yeniliklere açık oluşunuz size faydalar getirebilir. Nitekim 14 Şubatta karşı evinizde oluşacak Yeniay ortaklarınız, elbirliğinde bulunduğunuz kişilerle anlaşabilmeniz adına destekleyicidir. Ancak belirttiğim gibi akılla düşünmek işin sırrı.

Parasal Durumunuz

İşin sırrı ortak düşünmekte yatıyor.

11 Şubat-6 Mart tarihleri arasında ortak kazançlar evinizde seyrini sürdürecek Venüs gezegeni olumlu gelişmelerin simgesi olarak destekleyicisidir. Maddi konularda yakın ilişkiler ve ortaklıklarınızla olan ilişkilerinizin son derece önemli olduğunu belirtmek isterim. Dışarıdan kaynak bulmakta kolaylıklar sağlayabilirsiniz. Başkaları aracılığıyla maddi durumunuzu iyileştirmeye çalışabilirsiniz. Özellikle sanatsal, mistik, hesaplama, geri planda yapılan işler veya diğer yollarla konulardan gelir elde etmek de mümkündür. Ancak kısa süreli bir enerji olduğu için doğal olarak iyi değerlendirmek gerekir. Sözgelimi eşiniz veya iş ortağınızdan, birlikte iş yaptığınız kişilerden gelebilecek bu faydalar merhem gibidir. Belki tüm sorunlarınızı halletmez ancak şu var ki minik yaralarınızı kapatır, şifalandırır. Bankalarla alakalı işlerinizde maddi anlamda sizi rahatlatır. Uzun zamandır beklediğiniz bir paranın gelmesi anlamındadır. Bir başvuru, kredi onayıdır. Ancak burada durmak zorundayım. Lütfen abartılı bir borcun altına imza atmayınız. Biraz bekleyin araştırın.

Maddi konularda Venüs ve Jüpiter gezegeninin 17 Şubat tarihinde yapacağı harikulade kavuşum hem yukarıdaki faydaları sağlar hem de duygusal ve ruhsal açıdan kendinizi iyi hissetmenizde ilaç gibidir. Ben buna şifalı bir elin üzerinizde dolaşması sırtınızı sıvazlaması olarak görüyorum. Şubat ayı gördüğünüz gibi aşk, iş, para anlamında rahatlamanın başkalarıyla işbirliğinden geçtiğini gösteriyor. Yani öyle pek özgür değilsiniz. Ben bunu istiyorum, yaparım bana ne diyebileceğiniz bir zaman olarak gözükmüyor. İşin sırrı, bütünleşmeden geçiyor. Bu bütünleşme ister eşinizle, ister iş ortağınızla ister patronlarınızla, ailenizle olsun farketmez.

Şubat Ayı Astrolojik Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler :3-4-7-8-17-18-22-23-26-27
Zayıf Enerjili Günler :5-6-19-20-21
Aşkta En Şanslı Günler :7-8
Parada Şanslı Günler : 1-2
Yeniay :26-27
(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :12-13-14
(Ay gezegeninin Kova burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Şubat ayının sizlere güzellik, şans, bereket ve mutluluk getirmesini diliyorum. Yıldızların yaşam yolunuzu aydınlatması dileğimle

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı