Akrep burcu mart 2010

Akrep burcu mart ayı yorumu – Akrep burcu erkeği ve kadınını mart 2010 ayı boyunca aşk, ilişkiler, iş, kariyer ve para konularında ne gibi değişiklikler bekliyor. Buyrun akrep burcu mart 2010 aylık yorumu;

Aşk ve İlişkiler

18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında yaratıcılık ifademiz, canlılığımız, bireysel kimliğimizin astrolojik temsilcisi Güneş gezegeni aşk evimizde seyrine başladığında, başta sanatsal konular olmak üzere, çocuklarınız, eğlence hayatınız, spor faaliyetleriniz ve yaratıcılık enerjiniz açısından etkili bir dönemi başlatmıştı. Ancak Güneşin bu burçta ilerlediği süreçte, her ne kadar burcunuzla uyumlu bir açı oluştursa da, dikkatli olunmadığı takdirde kişiyi yanılgılara kolaylıkla sürükleyebilecek ve gerçeklerden uzaklaştırabilecek bir enerjidir. Eğer siz, bu dönemi olumlu olarak değerlendirmek istiyorsanız lütfen gerçekçi olunuz. Görmek istediklerinizi değil, gerçeği saptamaya çalışınız. Sanatsal yönde bir mesleğe sahipseniz bu dönem gayet yararlı geçebilir. Yeteneklerinizi ve potansiyel gücünüzü gösterebilme fırsatı bulabilirsiniz. Aşk hayatınız açısından güçlü bir romantizm, fantezi yaşamanızı destekleyebilir. Sevdiğiniz kişilere karşı daha merhametli, yardımsever davranmanızı sağlayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, karşınıza çıkabilecek fırsatlar veya bazı gelişen olayların sizi hedeflerinizden uzaklaştırmamasıdır. Gözünüz boyanabilir veya hiç olmadık kararlar alabilirsiniz. Hızla gelişen olaylar karşısında asıl gitmeniz gereken yönden uzaklaşabilirsiniz. Bu enerjinin bu yönlerinin farkında olarak tutarlı bir yol izlerseniz bu dönemde adım attığınız her konu başarıyla sonuçlanabilir.

1 Mart-17 Mart tarihleri arasında Güneşin Balık burcu seyrinin ardından, aylık yorumunuzun yayına konduğu gün, Merkür Balık burcunda transitine başlamış olacak. Yalnız her zaman söylediğim gibi, iletişimin öncüsü ve hayatımızda gerekli olan gereksizleri akıllı bir şekilde ayırmamızı sağlayan Merkür bu burçta, tarafsızlık özelliğini kaybeder ve gerçekleri olduğu gibi değil olmasını istediği tarzda ele almanıza neden olur. Eve belki geçtiği yaşam alanı son derece uğurludur fakat yaşanan veya yaşanacak ilişkiyi olumlu olarak değerlendirmeden önce iyi düşünmenizi gerektirir. Bu süreçte aşk ilişkinizde iletişim şairane tarzdadır. Tanışmalar kimi zaman romantik bir iletişimle başlar ve öylece sürüp gidebilir. Günümüz dünyasında sizin de bildiğiniz gibi internet yoluyla birçok insanla karşılaşma şansı elde edilebiliyor. Üye olduğunuz bir arkadaşlık sitesinde veya sanatsal bir aktivitede birdenbire biriyle karşılaşmanız ve aşık olmanız mümkündür. Devam eden ilişkinizde güzel bir dönemdir. Her iki kişi de birbirini mutlu edecek sözler sarfedebilir. Bu enerjinin desteği altında, rüyalar ve sezgiler o denli güçlenir ki, ileride karşınıza çıkacak kısmetinizi rüyanızda görmeniz mümkündür. Hatta bunu daha sonra bir araya geldiğinizde siz veya o dile getirebilirsiniz.

edin.dikkatYaşanan aşkın bu dünyanın kirliliklerinden uzak hatta içinde bulunduğunuz zorlukların bile ilacı olması mümkündür. Düşünceler, hayallerden özlemlerden kolaylıkla etkilenebilir, karşınızdaki insanı incelemek, neyin nesi kimin nesidir diye düşünmek bile istemezsiniz. Ayrıca yaşadığınız aşkı idealize ederek, görmek istediğiniz şekilde yorumlayabilirsiniz. Çünkü yüreğinizin bir yerinde böylesi güzel bir şeyi kaybetmek korkusu vardır. Bazı şeyleri sezinlersiniz ancak üzerinde durmaz, dibini kurcalamak istemezsiniz. Oysaki böyle dönemler gizli ve yasak ilişkiler yaşama açısından da etkili bir dönemdir. Yine bu dönemi aşkın meyvesi çocuklar açısından ele alırsak aralarında sorun olan çiftler bu süreçte bir çocuk sahibi olarak ilişkilerindeki pürüzleri düzelteceklerini düşünebilirler. Yaşanan ilişkide eğer sorunlar varsa bu dönemin olumlu enerjisinden yararlanarak muhakkak çözmeli, kısa süren bu transitten yararlanarak gönül birlikteliğinizi yeniden kurmaya çalışmalısınız. Bu süreçte ben yine de size dikkatli olmanızı söylemek isterim. İlişkiniz eğer sağlam temelli ise, birbirinizi yıllardır tanıyorsanız bu sürecin romantizmi inanılmaz güzeldir ama yeni bir aşk ise lütfen dikkatli olunuz. Verilen sözlerin sağlamlığına, bunu söyleyen insana ve geleceğe dair düşünürken dikkatli olmaya çalışınız. Çünkü karşınızdaki insan ne kadar iyi niyetli olsa da, daha sonra elinde olmayan sebeplerle yapmak istediklerini hayata geçirmesi zor olabilir. O nedenle siz kısa sürecek bu güzelliğin tadını çıkarmayı bilin ama gerçek hayattan uzaklaşmamaya

İş ve Kariyer

18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında etkili olacak kariyer evinizin yöneticisi Güneş gezegeninin Balık burcu seyri sinema, tiyatro, dizi oyunculuğu, müzik, dans, ritmik sanat icraatları açısından etkili bir dönemdir. Bu süreçte yaratıcılık ifadesi güçlenir ve duygular herhangi bir alanda teatral bir biçimde sergilenmeye çalışılabilir. Bu süreçte bu türden aktivitelerle hayatınızı kazanmak bir kariyer sahibi olmaya çalışmak isteği vardır ama tam olarak oturması için en azından Satürn geri hareketinin sona ereceği Temmuz sonuna kadar dikkatli olmakta fazla bel bağlamamakta, geleceğinizi sağlam temellerle inşa etmeye çalışmakta fayda vardır. Bu süreçte kendinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek, kimsenin üzerinizde baskı yaratmasına izin vermeden gerçek seçimlerinizi yapınız. Bu baskı ister ailenizden gelsin, ister iş hayatınızdan isterseniz sevdiğiniz kişiden, öncelikle ileriyi görmeye çalışın. Önünüzdeki güzelliklere değil, çok uzak bir ufku görebilecek kadar keskin olun. Sabit fikirli davranmayın, Mars Aslan burcu enerjisinden yararlanarak girişimci olmaya gayret edin. Karmaşık, çözülemez, kuşku yaratan ve yaşamınızı sıradanlaştıracak seçimlerde bulunmayın, farklı ufuklar keşfetmek isterken gerçeklerden uzaklaşmayın.

10 Mart-6 Haziran tarihleri arasında geri hareketi sona eren ve kariyer evinizde düz olarak seyrini sürdürecek Mars gezegenini olumlu anlamda kullanabilmek için öncelikle Aralık 2009 tarihinden bu yana planladıklarınızı, projelerinizi ve yenilik anlamında düşündüğünüz tüm işlerinizi kafanızın içinde şöyle bir toparlamanız faydalıdır. Bu enerjinin olabilecek yansımalarını size tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum. Çünkü kariyer evinizden bir dahaki geçişi iki yılı bulacak. O nedenle iyi değerlendirmekte fayda var. Öncelikle yapılması gereken, gerçek kimliğinizi dış dünyadan gizlemeden cesaretli bir şekilde tutarlı, düzgün ve geleceği olan planlamalarda bulunmalısınız. Başkalarını değiştirmek için uğraşmamalı, herkesin sizin gibi düşünmesini beklememeli, stratejik bazı uygulamalarda bulunarak insanları yönetmeye kalkmamalısınız. Öncelikle kendinizi inceleme altına alarak eksiklerinizi net olarak saptamalı ve bunları tamamlamaya çalışmalısınız. Yaratıcı enerjilerinizi devreye sokarak, yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz alanları tercih etmeli, projelerinizi hayata geçirirken özgüveninizi ılımlı ve hoşgörülü tarzda davranacak şekilde ayarlamalı, egonuzu devre dışı bırakmalısınız. Çünkü bu dönemde hem Akrep burcu oluşunuz hem de Mars Aslan pozisyonu kendinizi ön planda tutmaya çalışacağınızın göstergesidir. Fakat bunun sınırını bilemezseniz herşeyin alt üst olması da mümkündür.

Bu dönemde liderlik yanınız öyle baskındır ki, karşınızdaki kim olursa olsun, ister patron ister iş yaptığınız insanlar isterse hayatın bizzat kendisi hiç fark etmez, hep siz haklısınızdır, hem siz doğrusunuzdur ve hep siz güçlüsünüzdür. Peki ama bunu kabul etmeyen olursa ne olacak? İşte zaten en önemli soru da budur. Bunun cevabını yaşanan süreç çeşitli olaylar ve kişiler aracılığıyla tatmanızı sağlar. Öyle bir dönemdir ki bu, birileri benim dediğimi yapacaksın der, siz hayır benim isteğim gibi olsun dersiniz. Bazı olaylar sizi aşar, ama siz olayı aşmaya çalışırsınız. Liderlik etmek istersiniz, ama çevrenizde o kadar çok lider vardır ki, siz arka planda kalmaya gönülsüz olduğunuzdan isyan eder üste geçmeye çalışırsınız. Benim ilk paragrafta belirtmeye çalıştığım noktalar göz önüne alınırsa, mesleki açıdan size başarılı çalışmalarda bulunmanız adına büyük bir kuvvet ve anlam kazandırabilir. Mütevaziliği elden bırakmayın, zekanızla, yeteneklerinizi olgun bir şekilde ifade edin ve ne olursa olsun sorumluluklarınızın farkında olun.

Para Konuları

1 Mart-17 Mart tarihleri arasında, başkaları destekli kazanç evinizin yöneticisi olan Merkürün Balık burcunda başlayacak seyri ve kendi kazanımlarınız konusunda sizi destekleyici olan Jüpiter gezegeninin etkisini de hesaba katarsak şansımız oldukça yüksek gibi görünmekte. Ancak ben bu konuda temkinli düşünmenizden yanayım. Nitekim sizlerden aldığım maillerde görüyorum ki çoğunluk olarak hala belirsizlikler yaşayanlarınız var. O nedenle hem dikkatli olalım hem de şansımızı iyi kullanmak için bazı noktalara önem verelim. Güzel bir şeyler olursa zaten sorun yok, tadını çıkarırız. Şimdi gelin bu noktaları beraberce odaklanalım. Öncelikle dışarıdan elde etmeyi düşündüğünüz gelirlerle alakalı olarak tarafsız ve objektif düşünmek gerektiğini gösteriyor. Çünkü bu konuyu ne kadar az ciddiye alırsanız o denli sıkılmanız mümkün. Yani çıkarlarınızı iyi kollamak son derece önemli. Bu tarihlerde detayları asla gözden kaçırmamak lazım. Parasal konularda söylenenlere veya size söz verilenlere göre değil, elinizdeki miktara göre düşünmek gerekiyor. Hayali projeler, planlardan ziyade gerçekçi kazanımların peşinden gitmek gerekiyor. Yani adımınızı attığınız bir konuda, şu anki duruma değil, ilerisine bakarak hareket etmek faydalı.

Yine bu etki altında hayaller çok zengin. Yani şuradan şu gelir, buradan da bu gelirse tarzı geniş zamanlı ve tam olarak belli olmayan ama umut edilen kazançlar ön planda. Kendinizi ifade ederken konuşmalarınız yani parasal mevzularda genel olarak belli bir iyimserlik söz konusu. Sorunları görmezden gelmek veya olabilecek zorlukları düşünmek dahi istemeyebilirsiniz. Tabi ki pozitif düşünmek gayet iyidir. Kaldı ki Jüpiter gezegeninin Balık burcu seyri bize bu konuda destektir. Fakat yorumun başında da söylediğim gibi ben deyim yerindeyse, dereyi görmeden paçaları sıvamanızdan yana değilim. Benim önerim öncelikle size ne teklif sunuluyorsa sunulsun veya önünüze ne fırsat çıkıyorsa çıksın bunu belli bir ciddiyete dökmeniz. Yani lafla peynir gemisi yürümeyeceğini veya bu bakış açısıyla herhangi bir girişimde bulunmanın mümkün olmayacağını anlamanız. Herşeyi garanti altına almaya çalışmanız, kazancınızın sürekliliği açısından önemli gözüküyor. Hayal kırıklığına uğramamak için her türlü önleminizi alın, olur da bir şey gerçekleşmezse en azından tahmin etmiştim diyebilirsiniz. Belirttiğim noktaları dikkat edilerek yüründüğü zaman, doğal olarak Jüpiter gezegenini size sunacağı fırsatları abartısız, bilinçli bir şekilde kullanmış olursunuz.

17 Mart-2 Nisan tarihleri arasında ise, Merkür yani kazanç evinizin yönetici gezegeninin Koç burcu seyri, maddi konularda direkt yaklaşımlar içinde olmanız, hakkınız olanı alabilmek için hırsla başla çalışmanızın önemini işaret etmekte. İletişimde ne denli sakin, akıllıca hareket edebilirseniz emin olunuz ki, bunun sonucu menfaatinizedir. Yepyeni fikirlerle ve değişik projelerle otoritelerinizin karşısına çıkmak için bu süreci iyi değerlendirmeye bakın. Bol bol çalışın ve mesleki konularda bulunduğunuz alanda söz sahibi olmaya bakın. Bu geliriniz açısından son derece faydalı olabilir. Değişik ve ilginç öneriler için hazırlıklar yapın. Çevrenizdeki insanlarla işbirliği halinde olmayı unutmayın. Ayrıca bu seyir altında, partnerinize de destek olmaya çalışın ve onun yapmayı düşündüğü yeniliklerde yanında olun. Çünkü onunla alakalı bir gelişme sizi de yakından ilgilendirebilir. Ortaklaşa düşünmek üzerinizdeki yükü hafiflettiği gibi, size de farklı ufuklar kazandırabilir. Gördüğünüz gibi Mart ayı finansal alanda gerçekçi olmanın ve girişimde bulunmadan önce akıllıca düşünmenin, agresif ve bencil hareket etmemenin zamanı olarak önem taşıyor.

Mart Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-9-10-14-15-23-24-27-28

Zayıf Enerjili Günler : 11-12-13-19-2025-26

Parasal Açıdan Kısmetli Günler :6-7-8

Aşkta Şanslı Günler :14-15

Yeniay : 4-5

(Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz :19-20

(Ay gezegeninin Boğa burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Mutlu, başarılı, şanslı, huzurlu ve bereket dolu bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle

Bu yazı Mynet Astroloji danışmanı İREMSU’nun Mynet sitesinde şu yazısından alınmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.