Çocuklar ve bebekler hakkında bilmedikleriniz

Çocuklar ve bebekler hakkında bilmedikleriniz

Bu yazımızı okuyunca onlar hakkında ne kadar az şeyi bildiğinize şaşıracaksınız. Hadi biraz bilgilenelim hanımlar…

Bebekleriniz ve çocuklarınız hakkında çok şey bildiğinizi zannetmeyin. Aslında onlar tam bir kapalı kutudur. Sizlerin keşfetmenizi beklediği bir hazine gibidir onlar. Bu konuda çok hassas olmak zorundasınız. Onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini iyi ölçüp biçmelisiniz. İşte bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için yalnızca on dakikanızı ayırıp bunlara bir göz atmanız gerekmektedir. İşte onlar:

Bebek sahibi olmaya dair kimsenin size söylemediği şeyler.Her şey tehlikeli görünür.
Dünya hiçbir zaman güvenli bir yer olmadı ancak çocuk sahibi olduğunuzda her şey size tehlikeli gelmeye aşlar. BPA’lı şişeler, egzoz, diş oyuncakları, eviniz artık formula bir yarışlarından bile daha tehlikelidir.

Odak noktası değişecek

9 aylık gebelikte star sizdiniz, bu dönemiz bittikten sonra perde arkasına geçersiniz. Artık çocuğunuz sahnededir ve tüm öncelikler ona yöneliktir.

Vücudunuz eskisi gibi olmayacak
Heidi Klum’un 12. bebeğinden sonra bile nasıl harika göründüğünün bir önemi yok. Sizin hala gebelik çatlaklarınız ve sarkmalarınız olacak. Kendinizi kandırmayın ve kıyafetlerinizi buna göre seçin.

Delirmek üzere olduğunuzu hissedebilirsiniz
Bazı zamanlar çıldırmak üzere olduğunuzu düşüneceksiniz. Nerede, ne durumda olduğunuzu unutacaksınız. Sürekli emzirip, gaz çıkartıp, altını değiştiriyor olacaksınız.

Mükemmel anneler sizin için bir sır olacak
Bir arkadaşınızın çocuğu oldukça uslu ve asla ağlamıyor. Gebelikten önce bu tür bir eğitim mi aldılar acaba? En soz çocuğunuzla dışarı çıktığınızda eve zor dönmüştünüz. Mükemmel anneler bunu nasıl başarıyor derseniz aslında öyle bir anne yok. O gün size rastlamadıysa başka zamanlar mutlaka farklı sorunlar yaşamıştır.

Emzirmek sonradan kazanılan bir yetenek
Emzirmek size göre sonradan kazanılmak zorunda olan bir yetenek ve siz asla başaramayabilirsiniz. Emzirmek istemenize rağmen çocuğunuz emmek istemiyor olabilir. Siz emziren anneleri gördüğünüzde kendinizi kötü hissedebilirsiniz. Ancak malesef bazı anneler hiç emzirme fırsatı bulamayabilir. Bu sizin iyi bir anne olmadığınızı göstermez.

Ondan ayrılmak tam gün çalışmaktan daha zordur
Anne olmadan önce bebeğinizi bir yabancıya tüm gün emanet etmeyi anlamıyor olabilirsiniz. Ancak işinizyarım güne uygun bir iş değilse ve çalışmak zorundaysanız katlanmak zorunda kalabilirsiniz. O günleri görmeden ön yargılı ve kesin konuşmak doğru değil. Ne istediğiniz konusunda kendinize ve patronunuza karşı dürüst olun

Seçmekte zorlanacaksınız
Bebeğinizle ilgili yiyecek ve bakım konusundaki dağ gibi seçeneklerden hangisinin daha iyi olduğunu anlamakta zorlanacaksınız. Bu konuda çocuk sahibi olanların tecrübelerine kulak verin.

Küçük şeylere kızacaksınız.
Çocuğunuz yaptığı seçimleri onaylamadığınız durumda zaman zaman sizi çileden çıkartacak derecede kızdırabilir. Uyku saati huysuzlukları sizin uyku saatinizle kesişmiş olabilir.

Asla dediğiniz saatte evden çıkamayacaksınız.
bebeğiniz dünyaya geldikten bir süre sonra onunla normal bir hayata devam edeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İşleriniz asla bitmeyecek ve uzun süre hazırlanmanıza rağmen evde hep bir şeyler unutacaksınız.

Yardım teklifine evet diyeceksiniz.
İnsanlar size yardım teklif ettiklerinde hep evet cevabını vereceksiniz. Arkadaşlarınızın, aile üyelerinin yardım çağrılarına asla ‘hayır’ demeyecek, bunları nefes almak için fırsat bileceksiniz.
Çocuğunuzu yarıştıracaksınız
Yarışçı bir tip olmadığınız halde, çocuklarla ilgili karşılaştırmalardan ister istemez etkileneceksiniz. Bu tür yarışçı annelerleyken karşılaştırmalı sohbetlerden uzak durun. Çocuğunuzun bazı şeyleri ne kadar iyi yaptığınıı, yaşına uygun hareket ettiğini hatırlayın. Bu sohbetlerde odadan tuvalete gitme bahanesiyle ayrılın.

Yalnız kalmak dünyanın en harika şeyi olacak.

Bebeğinizi ve eşinizi çok seviyorsunuz. Onlar hayatınızda olduğu için çok şanslı hissediyorsunuz. Ancak zaman zaman kısa bir duş almak, yürüyüş yapmak ya da kitap okumak için yalnızlığı tercih edin. Arkadaşınızla yalnız buluşun. Bu size en iyi masajdan bile daha dinlendirici gelecek. Bıkkınlık yaratmayacak, sizi canlandıracak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir