Ütopya yarışması Tv 8 kanalında başladı

Reklamlar

Acun Ilıcalı’nın sunumu ile yep yeni bir yarışma daha hayatımıza bugün itibari ile girdi diyebiliriz. Aslında yarışmanın gerçek versiyonu Hollanda da çekiliyordu fakat Türkiye içinde yarışmayı Acun Ilıcalı titiz bir çalışma ile başlattı ve bugün start verildi.

utopya-yarismasiÜtopya internet üzerinden de 24 saat canlı izlenebilecek ve yarışmacılara puanlarda sanırım verilebiliyor. Biraz yarışmanın ayrıntılarından bahsedelim sizlere dostlar. Ütopyanın kendi sitesindeki açıklama ile sizleri baş başa bırakalım.

Ütopya, Hollanda formatından uyarlanmış bir yarışmadır. 15 yarışmacı bildikleri hayatlarını terk edecekler ve sıfırdan yepyeni bir toplum kuracaklar. Farklı geçmişleri ve sınırlı kaynaklarıyla banyosu bile olmayan bir alanda düzen kurmaya çalışacaklar. Verecekleri her karar çalışmalarını ve yaşamlarını etkileyecek. Demokrasiyi mi seçecekler, diktatörlüğü mü? Kapitalizmi mi seçecekler, sosyalizmi mi? Yapılanları cezalandıracaklar mı yoksa bağışlayacaklar mı? Birbirlerinin sırlarını saklayacaklar mı yoksa paylaşacaklar mı?

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.