Şefkat Tepe Dizi Setinde Patlama Oldu

Reklamlar

Şevkat Tepe Dizi Setinde Patlama Oldu

Dizilerin uzun ve bir hafta içinde çekilmek zorunda olması yüzünden böyle kazalar oluyor arkadaşlar. Bir çok dizi de buna benzer kazalar meydana geldi ve hatta ölümler ölümden dönmeler bile oldu bildiğim kadarıyla.

Şefkat Tepe dizisinde de buna benzer bir olay yaşandı ve dikkatsizlik yüzünden patlama meydana gelmiş ama çok şükür can kaybı olmamış. İşte ayrıntılar:

patlamaPATLAMA SAHNESİ GERÇEK OLDU
Olay, saat 19.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Hocacihan Saray Mahallesi Saray Caddesi üzerinde kullanılmayan evde meydana geldi. İddiaya göre özel bir televizyon kanalında yayınlanan ’Şevkat Tepe’ dizisinin çekimleri için yapımcı tarafından ev kiralandı. Senaryo gereği dekore edilen ev sahne için hazır hale getirildi. Çekimler sırasında patlayıcı maddenin miktarı ayarlanamayınca evde yangın çıktı. Duvarlarda da yıkılmalar oldu. Bunun üzerine olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. Ekipler yaklaşık 1 saatlik çalışma sonrası yangını söndürdü. Kullanılamaz hale gelen ev olay yerine çağırılan kepçeyle yıkıldı.

EV SAHİBİ KALP KRİZİ GEÇİRDİ
Evinde yangın çıktığını ve yıkıldığını öğrenen Abdullah Karabakla hemen evine bakmaya geldi. Geldiğinde evinin yandığını gören Karabakla dizi ekibiyle tartışma yaşadı. Tartışma sırasında Karabakla kalbinden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Alevlere müdahale eden itfaiye görevlisi Ramazan Yıldırım (37) da sağ gözünden yaralandı.

“ÇOCUKLARIM KORKUDAN AĞLIYOR”
Patlamanın meydana geldiği evin hemen yanında oturdan İbrahim Benzer, çocuklarının olayın şokunu atlatamadığını belirterek, “Olay anında eşim ve 2 çocuğum evdeydi. O kadar korkmuşlar ki çocuklarım sürekli ağlıyor. Olayın şokunu atlatamadılar. Evimde maddi hasarda meydana geldi” dedi.

Patlamanın olduğu evin çevresinde bulunan evlerde maddi hasar oluşurken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.