Ezel dizisi hatası

Reklamlar

Ezel dizisindeki hataları uzun süre sizlerle burada paylaşmaştık ve geçen haftaki bölümdede öyle bir hata yapıldıki bu kadarına pes dedirtti. Yapımcılar diziyi yaparken sıkışık zamanlarda yapıyor olmalılar ki ayrıntılara fazla dikkat etmiyorlar. Önce Ezel dizisindeki hatalara genel anlamı ile bir göz atalım;

İstanbulda kumarhane’de kumar oynuyorlar, Türkiyede kumarhaneler yıllar önce kapatıldı o zaman yasadışı bir yer işletip oynuyorlar herhalde ama silahla baskın yapılmasına rağmen tek polis bile gelmiyor mesela o derece.

Çok zenginler, çocukları servsle geliyor vs. ancak çocukları okul sonrasında top oynuyor eve arkadaşının babası bırakıyor, özel okullarda servise bınme zorunluluğu var bınmeyeceksen dilekçe verıyorsun, olmadı evını arıyorlar vs.

Ezel bilmem kaçıncı bolumde eyşan ın vıllasına gırıyor hapısten yenı çıktığı zamanalr alt katta bır fotoğrafa bakıyor fotoğrafa eyşanın çocuğuda var, aradan yıllar geçiyor, ezel yıne aynı eve gıdıyor yıne aynı fotoğraf tamam yıllardır orda duruyor o fotoğrafda yıllar once çekılen fotoğraftakı çocuk bugunku çocukla hala aynı yaşta en azından fotoğraftakı çocuk hala aynı ne buyumuş ne başka bir şey.

İlk bolumlerınde yıne ezelın yakalandığı zaman mahkemede, bayan karakter sanırım eyşandı ısmı ezel ı hiç gormedığını soyledı gece çıktı gıttı dedı, ancak ezel ı eyşan ın evınde yakaladılar.

Ezel’in 11. bölümünün sonunda oğlu Can’ın peşinden koşan Eyşan’ın babetleri aynı sahnenin devam ettiği 12. bölümde nasıl çizmeye dönüştü?

BOMBA 1— Eyşan ok atarken arkasına dikkat. Şakır şakır yağmur yağıyor. Ezel de aynı ortamda ama yağmur yok O’nun olduğu bölgede. Sahne aynı. Hanımefendinin tarafında yağmur var. Beyefendinin tarafında yağmur yok. Bu arada yağmura rağmen ıslanmamaları da anormal değil mi? Tek damla düşmüyor üzerlerine. Muhtemelen kameranın görmediği bir noktada şemsiyeler açılmış tepelerine. Ayrıca havuza da yağmur düşmüyor. İşte havuzun suyu. Yağmur düşse böyle mi görünür. ? Yağmur bulutları, sadece Eyşan‘ın arka planında etkili demek ki. Enteresan.

BOMBA 2— Ali, Tefo‘yla birlikte Serdar’ın evini basıyor!. Tefo, banyoya giriyor. Ezel‘e telefon edip güvenlik kasedinden bahsedecek. Bu plana dikkat!. Klozet ekranın sol tarafında. Az sonra Tefo‘nun nerede hacet giderdiğini görünce şoke olacaksınız!.

Büyük beğeniyle izlenilen dizinin 22 Mart tarihinde yayınlanan 22. bölümünde, 1996 yılında geçenlerin anlatıldığı kesimlerde sportif anlamda hatalar yapıldı.

1996 yılında geçen sahnelerin bir tanesinde dizi karakteri Ömer’in kardeşi Mert, Nike’nin Total 90 Aerow marka futbol topuyla antrenman yapıyordu. Oysa bu futbol topu 2005 yılında piyasaya çıkmıştı.

Dizide yapılan daha büyük hata ise Brezilya formaları oldu. Yine 1996 yılına gönderme yapılan sahnede dizide Ömer, Cengiz ve Ali karakterleri, üzerlerinde ‘Dunga, Bebeto ve Romario’ yazılı Brezilya formalarını giyiyordu. 1994 yılında Dünya Kupası’nı kazanan takımın efsane oyuncularının ismiyle ilgili bir sıkıntı yoktu ama formadaki hata gözlerden kaçmadı. Dizide kullanılan Brezilya formasının üzerindeki amblemde 5 yıldız bulunuyordu. Ülke milli takımlarının üzerindeki yıldız sayıları kazanılan Dünya Kupaları’nı temsil ediyor.

Dizide kullanılan 1996 yılındaki Brezilya formasında ise 4 yıldız bulunması gerekiyordu.

Brezilya, Dünya Kupaları’ndaki 5. zaferini 2002 yılında kazanmış ve formasına 5. yıldızı takmıştı

Reklamlar

"Ezel dizisi hatası" için yapılan yorumlar

  1. MEHMET   19 Nisan 2010 at 20:33

    diziyi cok seviyorum ama cok hata var en son 1988 kankardeş sahnesinde arkada 1998 model opel combo nun ne işi var anlayamadım

Leave a Reply

Your email address will not be published.