Google Txvia Sitesini Satın Aldı

Reklamlar

Google Txvia Sitesini Satın Aldı

Google site alımlarına devam ediyor ve bu sefer ilginç bir siteyi alarak kendi bünyesine kattı. Peki neden almış olabilir bu siteyi.

http://www.txvia.com adresinde de görüldüğü üzere Google, Txvia’yı satın aldı. Ön ödemeli kartlar üzerinde çalışan Txvia kurulduğu 2008 yılından bugüne kadar 100.000.000 hesap açmış. Ayrıca Txvia ekibi de artık google’de Wallet için çalışacakmış.

Yeni ürün geliştirme ve satın almalarını günlük hayatın bir parçası olarak gören Google, bu kez ödeme tarafında bir satın alma yaptı. TxVia adlı genç şirketin yetişkin ekibi artık Google Wallet’ı geliştirmek için çalışacak.

Satın alma konusunda fiyat açıklaması yapmayan taraflar, son yıllarda ortak çalışmalar yaptığı için birbirini tanıyor. Google’da ödeme tarafından sorumlu başkan yardımcısı Osama Bedier, 2008′de kurulan Txvia’yı dünyanın en iyileri arasında gösteriyor ve Google Wallet için önemli bir katkı sağlayacaklarına inanıyor.Ön ödemeli kartlar ve yeni sistemler üzerinde çalışan Txvia’nın bu güne kadar 100 milyon hesap açmış olması Google için önemli bir avantaj. Esnek çözümler sunduğu dile getirilen New Yorklu girişim Google’ın son zamanlarda işleri pek de iyi gitmeyen Google Wallet için taze kan olacak gibi görünüyor.
Zira Verizon’un Google Wallet’tan uzaklaşması, ödeme tarafındaki önemli isimlerin istifa ve görev değişiklikleri Google için pek de iyiye yorulmuyor. Google Wallet kurucularından birinin Square’a geçmesi Square için oldukça önemli bir adım sayılırken, Paypal‘ın Paypal Here ile yaptığı atılım, Rusya ‘da ön ödemeli ATM kartı dağıtması Google için ciddi bir tehdit gibi görünüyor.

Google’ın NFC tarafında Androidli cihazlar üzerinden beslediği ümidin boşa çıkıp çıkmayacağı ayrı bir tartışma konusu ama Menlo Park (Kaliforniya) merkezli şirketin önümüzdeki dönemde Google Wallet’ı daha fazla öne çıkarması gerektiği önemli bir mesele.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.