Makyaj fırçaları nasıl temizlenir

Reklamlar

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir

Makyaj esnasında kullandığımız fırçaları nasıl temizlemeliyiz ve makyaj fırçalarını temizlerken nelere dikkat etmeliyiz. Makyaj fırçasının temizliği en az makyaj yapmak kadar önemlidir.

Makyaj fırçası temizleme yöntemleri ile ilgili ayrıntılar işte aşağıda arkadaşlar. İşte makyaj fırçası nasıl temizlenir

Makyaj fırçalarınızın hijyenik olması cildinizin sağlığı için büyük önem taşır. Pudra, allık, far ya da yüzünüzdeki yağ, kir, fırçalarınızın üzerinde birikir ve bir süre sonra mikrop barındırmaya başlar. Siz de bu mikropları yüzünüze taşıyarak sivilce ve siyah nokta oluşmasına neden olabilirsiniz. Bu nedenle hiç değilse hafta sonları makyaj fırçalarınızı temizlemenizi tavsiye ederiz.

Temizlik aşamasında, mikropları yok etmeniz için anti bakteriyel sabun, fırçanızın kıllarının sertleşmemesi için ise saf zeytinyağı kullanmanız yeterlidir. Bir kapta anti bakteriyel sıvı sabunu ve saf zeytinyağını karıştırın. Fırçanızı karışımınıza daldırın ve avuç içinizde sağa sola hareketle fırçalayın. Ardından ılık suyla tüm kiri ve kozmetik malzemelerini akıtın. Fırçalarınızın zeytinyağından da iyice arındığına emin olun. Duruladığınız fırçalarınızı baş aşağı kurutun.

BAŞKA BIR ANLATIMI DAHA PAYLAŞALIM SIZLERLE

Fırçalar üzerinde kalan fondöten, pudra ya da far kalıntıları bir süre sonra mikropları barındırmaya başlar. Siz de bu mikropları yüzünüze yayarak sivilcelere ve tahrişlere neden olabilirsiniz.

1. Adım: Bir kaseye ılık su doldurun ve içine kremli şampuanınızdan bir damla dökün.

2. Adım: Fırçaları kaseye koyun ve döndürerek içindeki tüm rengin akmasını bekleyin.

3. Adım: Suyu döküp, yeniden temiz su doldurun ve işlemi suda hiç renk kalmayana kadar tekrarlayın.

4. Adım: Temiz fırçaların suyunu sıkarak bir havlu üzerinde kurumaya bırakın.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.