Kirpik Uzatmak için Doğal Yöntemler

Reklamlar

Kirpik Uzatmak için Doğal Yöntemler Nelerdir Kirpik uzatmak için doğal tarif

Değişik iki tane tarifi sizlerle paylaşacağız arkadaşlar. Birisi de Suna Dumankayanın önerdiği tarif olacaktır.

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 bardak kaynar su
* 1 çay kaşığı hint yağı
* 12 gr kakao yağı(1 yemek kaşığından biraz az)

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ :
Kaynar suyun içine her iki yağı da ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip ben mari usulü ile, krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup, 15 gün boyunca, yatmadan önce gözlerinize kaçırmadan, dikkat ederek kirpiklerinize sürün.Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın.
KİRPİKLERİ GÜRLEŞTİREN FORMÜL :
Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün.

Kirpiklerinizin kısalığından şikayet ediyorsanız sizler için Suna Dumankaya’nın tavsiye etmiş olduğu bitkisel doğal yollarla kirpiklerinizi uzatmanız için gereken malzemeleri ve formülü veriyorum

Malzemeler:
Bir çorba kaşığı badem yağı
bir tatlı kaşığı buğday özü yağı
bir tatlı kaşığı soya yağı
3’er tane ceviz ve fındık
bir çay kaşığı lanolin

Hazırlanışı: Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağının içine 3’er adet tane ceviz ve fındık koyun. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıttıktan sonra süzün. Süzerken içine bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Karışımı küçük bir cam kavanoza koyun, her gece yatmadan önce bir pamuk yardımı ile hafifçe kirpik diplerinize sürün. Sürerken gözünüze kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.