Kaş Nasıl Alınır

Reklamlar

Kaş Nasıl Alınır izle Kaş Nasıl Alınır video izle

Kaş alma yöntemleri çeşit çeşittir bizde bu yazımızda sizlere kolay kaş nasıl alınır açıklamaya ve videolu resimli şekilde anlatmaya çalışalım.

Yüzünüze en uygun kaş şeklini bulun

Bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki gibi dik olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.

Kaş yayınızı belirleyin

Kaşınızın en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin: Burundan itibaren kaşın üçte ikisi yukarı doğru ve kalan üçte biri de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin

Acıtmadan alın

Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin.

Dikkat: Fazla kaçırmayın! Birkaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.

Boşlukları doldurun

Önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görmeniz mümkün olur. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.

Profesyoneller ne kullanıyor?

Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin.

Yüze ifade kazandıran kaşları almak gerçekten ustalık ister. Doğru kaş almak için mutlaka bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim. Ama ben kaşımı kendim alacağım diyorsanız işte size doğru şekilde kaş almanın püf noktasını gösteren resimler.

İlk önce kaşlarınızı bir rımel fırçası ile yukarı doğru tarayın
Kaş makası ile uzun kaşlarınızı kısaltın
Üstten ve alttan çıkan kaşları toparlayın
uzun bir kalem yada çubukla orantıyı sağlayın
Kaşlarınız bir sıra dahilindedir. Alırken bu sırayı bozmayın
Eğer aralarda boşluklar varsa kaş fırçası ile (kaşınıza renginize uygun renkte olmalı) o boşlukları boyayın.

Birde Video izle

Birde bunu izleyin

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.