Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Reklamlar

Dünya üzerinde belkide en çok bulunan göz rengi kahverengidir ve bu renkteki gözlüler makyaj yaparken birde ten renklerini ortaya katarlarsa ya siyaha çevirmelidirler yada tam açıp iyice belirgin hale getirmelidirler gözlerini. Kahverengi gözlüler için göz makyajı önerileri ve kahverengi gözlerin makyajı nasıl yapılmalı bunları bu sayfamızda açıklamaya çalışacağız hanımlar.

kahverengi-goz-makyajiİşte sizlere anlatacağımız kahverengi göz makyajı nasıl yapılır

Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarıp, enerjik bir görünüme kavuşmak için mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Kirpiklerinize bolca rimel sürerek bakışlarınıza derinlik kazandırabilirsiniz.

Kahverengi Gözler için Makyaj önerileri

Far Rengi Seçme:

Kahverengi gözlerde kullanılması tavsiye edilen far renkleri genellikle bej, doğal tonlar ve kahverengidir. Bunların yanı sıra gri tonları, mor ve menekşe tonlarını da kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra zeytin yeşili ve haki tonları ile çok güzel kombinasyonlar oluşturmanız mümkündür.

Kullanmamanız Gereken Far Renkleri

Leylak rengi ve pembe tonlarındaki farlar kahverengi gözlülerin göz çevrelerini şiş göstereceğinden kaçınılması ve kullanılmaması gereken renklerin başında gelmektedir. Bu renklerden kaçınmanız gerekmesinin nedeni ise kahverengi gözlü bayanların ten renklerinin sarıya daha yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Leylak rengi ve pembe renk ise soğuk renkler arasında geçmektedir. Pembe rengin içerisinde barındırdığı mavi tonu ten renginize uyum sağlamayacağından kötü bir görüntü oluşturmaktadır.

Kullanabileceğiniz Göz Kalemi Renkleri:

Hem kahverengi göze sahipseniz, hem de gözleriniz ufak ise daha büyük görünmelerini sağlamak için bakır rengi, lacivert rengi ve gümüş rengi göz kalemlerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Normal göz büyüklüğüne sahip iseniz siyah veya kahverengi göz kalemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.