Hangi makyaj fırçası ne işe yarar

Reklamlar

Hangi makyaj fırçası ne işe yarar Hangi fırça ne işe yarar

Çeşit çeşit makyaj fırçaları vardır bu makyaj fırçalarının hepsininde ayrı ayrı kullanım şekilleri vardır arkadaşlar. Makyaj yaparken kullanılan fırçalar yüzün hangi bölgesine sürülür ve hangi fırça ne için kullanılır hemen sizlere açıklamaya çalışalım.

Far fırçası
Kısa ve yumuşak kıllardan oluşur. Kılları uca doğru yuvarlaklaşan türleri iyidir. Farı gözkapağınıza daha iyi yaymanızı sağlar. Farklı iki renk kullanacaksanız bu renkleri daha iyi karıştırmanıza yardımcı olur.

Kapatıcı fırçası
Kılları kısa ve küt kesimlidir. Kapatıcının sivilce izleri üzerine ve gözaltına daha iyi uygulanmasını sağlar. Fırçayı kapatıcıya batırdıktan sonra yumuşak dokunuşlarla uygulama yapılır.

Pudra fırçası
Kılları uzun, sık ve yumuşaktır. Yüze ve boyuna pudranın en iyi şekilde yayılmasını sağlar. Sıkıştırılımış ya da toz pudra ile rahatlıkla kullanılabilir.

Allık fırçası
Çoğu zaman pudra fırçası ile karıştırılır. Farkları pudra fırçalarının kılları yukarı doğru yayılır, allık fırçası daha düz durur. Kılları ne çok sert ne de çok yumuşaktır. Yanaklarda ve gözkapağında kullanılır.

Dudak fırçası
İnce ve sivritilmiş bir yapısı vardır. Kılları çok yumuşaktır. Dudak hattı çizmek, fırça ile daha kolaydır. Rujun daha iyi yayılmasına yarar.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.