Burun Makyajı Nasıl Yapılır

Reklamlar

Burun Makyajı Nasıl Yapılır Video İzle

İnsanlar değişik karakter yapılarıyla yüz simalarıyla kısaca herkesin vücut yapısı birbiriyle olmamakla diğer insanlardan ayrılırlar. Kimisi kemerli buruna sahipken kimisi uzun büyük kimileri de kemikli burun yapısına sahiptirler. Peki burun makyajı ile size göre kusurlu olan bölgeleri kapatmak mümkün mü diyorsanız doğru yerdesiniz.

Hanımlar bu yazımızda burun makyajı yapımı ve burun makyajı önerileri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Ayrıca burun makyajınızı sizde nasıl yaptığınızı aşağıdaki yorum bölümünden anlatabilirsiniz.

Makyaj yaparken belli kurallara dikkat etmelisiniz. Açık renkler hatlarınızı ön plana çıkarırken, koyu renkler geri plana atar.

Açık renk olarak şeffaf pudra, koyu renk olarak pudra veya allık kullanılabilir. Allıkta kullanacağınız şeftali tonları aydınlık bir görüntü yakalamanıza yardımcı olur
Burun ile dudak arası uzun olanlar; bu uzunluğu geri plana alabilmek için burun ile dudak arasını boyamalısınız.

Burun ile dudak arası dar olanlar; çok dar olan bu bölgeyi ön plana çıkarmak için açık renklerle boyamalısınız.

Burnunuz yüzünüzde dengeyi bozacak kadar küçük ise, burnunuz ile gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Bunun için, burun kemiği ve kanatlarını açık renk fondöten ve pudra kullanarak, gözleriniz için, üst kirpik diplerinden başlayıp ince bir çizgi halinde eyeliner uygulayarak istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.
Düz ve kısa burunlarda burnun bitimine ve iki kaşın arasına açık renk pudra sürerek mesafeyi uzun gösterebilirsiniz.

Burnun uzun olan alt uç kısmına koyu renk pudra ve allık ile gölge yapılarak uzunluk geri plana alınır.
Burnunuzu uzun buluyorsanız; kaş başlarınızın burna çok yakın olmamasına dikkat edin.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.