Bilmeden Yapılan Makyaj Hataları

Reklamlar

Bilmeden En Sık Yapılan Makyaj Hataları Bilmeden Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj yaparken dikkat etmeden yada çok hızlı yapılan makyajlarda dikkat etmeden bilmeden yaptığımız makyaj hatalarını biliyormusunuz arkadaşlar.

makyaj-hatalariEn fazla yapılan makyaj hatalarını bu yazımızda sizlerle paylaşalım istiyorum buyurun:

YANLIŞ FONDÖTEN TONU SEÇMEK
Tamam, bronzluğu seven bayanların koyu tonda fondötenleri artık kaldırmaları gerekiyor! Yaz bitti ve bronzluğunuz çekildi. Kimseyi kandıramıyorsunuz bu yüzden daha açık tonda bir güzelliği kabullenin. Fondöten satın alırken renk açıklığını ellinizde değil çene bölgenizde deneyerek satın alın.

AŞIRI KAPATICI KULLANMA
Televizyonda yetenek yarışmaları izlerken jürideki bayanların gözaltlarında beyaz hareler görmek kadar beni üzen bir şey yoktur. Aşırı gözaltı kapatıcılarından uzak durun veya cilt tonunuza yakın bir tane seçmeye özen gösterin lütfen. Beyaz ile ilgili bir sorun yok ama aşırıya kaçmak ta sizi bir rakuna benzetiyor.

AĞIR ÇEKİLMİŞ BİR EYELINER
Ne kadar üzücüdür ki, ben, sürmenin ucunu ısıtıp ta gözlerimize çektiğimiz günleri hatırlayacak yaştayım. 1980’li yıllarda üniversitedeyken saçlarımızı kabarık eyeliner’ımızı da kalın severdik. Ne var ki moda anlamında o günler geride kaldı. Göz çevrenizi aşırı derece çemberlemek yerine çekici renkler kullanarak sizin yüz hatlarınıza uygun bir stil yaratın.

KAŞLAR
Belirli bir yaştan sonra kaşlar soluklaşır. Sizin de kaşlarınız seyrekse veya şekli düzensiz ise, kusurları göz kalemi ile kamufle edebilirsiniz. Ancak bu işi itinayla yapmalısınız. Sanki kıl varmış gibi çok küçük ve yan çizgilerle boyamalısınız. Açık renk kaşlar kahverengi veya gri kalem ile belirlenmelidir. Hatta altın kahve tonları da açık renk kaşlar için uygundur.

FARINIZI GÖZ RENGİNE GÖRE SEÇİN
Far göze biçim, derinlik verir ve onları daha iri gösterir. Kompakt pudra şeklindeki farları tercih edin. Açık renk gözlere koyu renkler,koyu renk gözlere ise açık renk far sürmek gerekir. Göz kenarından yukarıya doğru dik bir şekilde toz far sürerseniz, göz kenarındaki ince çizgileri gizler ve düşmüş olan göz kapaklarını gergin gösterebilirsiniz.

DUDAK RENGİ VE ÇERÇEVE
Dudaklarınıza ruj sürmeden önce ya sabitleştirirci bir ürün veya biraz fondöten sürün. Böylece rujun dudak çevresindeki kırışıklıklara dolmasını önlersiniz. Sonra da rujunuzla aynı renkte bir ruj kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Böylece dudak çevresi net bir şekilde ortaya çıkmış olur. Gerekli olduğunda, kalemle küçük şekil değişiklikleri yapabilirsiniz. Ancak şekli fazla zorlamayın. Küçük düzeltmeler yeterlidir.

RİMEL İZLERİ
Hepimiz ara sıra acele ederiz, fakat çok sık beliren rimel kalıntıları en yakın arkadaşlarınıza bile rahatsızlık verecektir. Bu problem gözlüğünüz olmadan rimel sürmeye çalıştığınızdan kaynaklanıyor ise büyüteçli bir masa aynası almanızı tavsiye ederim.

KURU CİLTLER
Ne kadar makyaj uygularsanız uygulayın kuru bir cildi saklayamazsınız. Sabahki cilt temizleme ritüelinizden sonra cildinizi nemlendirin. Böylece makyaj uygulamanız da pürüzsüz ve saten bir görünüm kazanır. Nemlendirmeden uygulanan makyajlar çatlamış ve
rencide edici görünür.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.