Sezen Aksu Kimdir Biyografisi Hayatı

Reklamlar

Sezen Aksu Kimdir – Neredeyse herkesin bildiği yılların sanatçısı şarkı sözü yazarı ve okuduğu şarkılar dillerden düşmeyen Sezen Aksu hayatı hakkında bilgiler öğrenmek isteyenler için yazımızda detaylı olarak bazende kısaca bilgiler bulacaksınız.

Mesela Sezen Aksu nereli, boyu, kilosu, kaç yaşında olduğu, ne iş yapıyor gibi ayrıca Sezen Aksu biyografisi öğrenmek isteyenler için Sezen Aksu şarkıları listesi de yine bu yazımızda olacaktır arkadaşlar. Bunlardan başka birde yazımızın sonunda Sezen Aksu resimleri fotoğrafları sizlerle olacaktır.

sezenaksu

İşte Sezen Aksu Biyografi Hayatı
Sezen Aksu Yaşı Kaç Yaşında : 2014 yılı itibari ile 60 yaşında.
Sezen Aksu Boyu Kaç Cm : 1.55 cm boyundadır.
Sezen Aksu Kilosu : 70 kg ağırlığa sahiptir.
Sezen Aksu Göz Rengi : Kahverengi göz rengine sahiptir.
Sezen Aksu Saç Rengi : Siyah
Sezen Aksu Nereli : 13 Temmuz 1954 yılında Sarayköy, Denizli’de doğmuştur.
Sezen Aksu Ne iş Yapıyor : Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve yapımcı.

Gerçek adı Fatma Sezen Yıldırım olan Sezen aksu 13 Temmuz 1954’de Denizli’de doğdu.Ziraat fakültesindeki öğrenimini yarıda bırakarak profesyonel sarkıcılığa başladı.1970’lerin ortalarında ‘Kaybolan Yıllar’, ‘Gölge Etme’ gibi sarkılarla yıldızı parladı. Şarkılarının çoğunu kendi besteledi. Bazılarının da sözlerini yazdı. İlk kez 1979’da sinema oyunculuğu denedi.- Minik Serçe- oyunculuk yeteneğiyle dikkat cektiği, ‘Bin Yıl Önce Bin Yıl Sonra’ adlı muzikallerdeki ‘Sen Ağlama ‘Geri Dön’, ‘Dağlar Dağlar’ gibi şarkılarla ününü perçinledi. Sonraki ‘Git’ kasetiyle zirvedeki yerini aldı. Türk pop muziğinin en güçlü seslerinden Sezen Aksu, Aşkın Nur Yengi, Sertab Erener, Levent Yüksel, Tilbe gibi bir zamanlar vokalistliğini yapmış gençleri pop muziğimize kazandırdı.Üç kez evlendi ve bir çocuk annesi.

Sezen Aksu’nun albümleri: Serçe,Ağlamak Güzeldir, Firuze, Sen Ağlama, Git, Sezen Aksu ’88, Sezen Aksu Söylüyor, Gülümse, Deli Kızın Türküsü, Işık Doğudan Yükselir, Gül Bahçeleri, Düğün ve Cenaze, Adı Bende Saklı, Sarı Odalar(Ben Seni Çok Sevdim Oğlum), Deliveren, Şarkı Söylemek Lazım

Dillerden düşmeyen bazı sarkıları: Kaybolan Yıllar, Gölge Etme, Yak Bir Sigara, Firuze, Hata, Ağlamak Güzeldir, İkinci Bahar, Dilimin Ucunda Kelimeler, Geri Dön, Tukeneceğiz, Git, unzile, Değer mi Hiç, Sarışınım, Bir Çocuk Sevdim, Seni İstiyorum, Şinanay, Gidiyorum, Belalım, Hadi Bakalım, Gülümse, Masum Değiliz, Deli Kızın Türküsü, Tenna…

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.