Yılan bebek yada palyaço denilen bebek doğdu

Reklamlar

Ağrıda halk arasında yılan bebek yada palyaço bebek denilen bir bebek dünyaya geldi. Herhalde kıyamet alameti olsa gerek çünkü görenler gözlerine inanamıyorlar. Akraba evliliğinden dolayı böyle bir bebek dünyaya geldiğini söyleyen doktorlar ise hala şaşkın.

Bu bebek öylesine enteresanki gözleri ve kulakları yok ayrıcada ağız yapısı çok bozuk olan bu bebek herkesi şaşırtıyor. İşte detaylar;

Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Altan Alim, bebeğin 10 binde bir görülen ve ‘Yılan Bebek’ denilen şekilde dünyaya geldiğini belirterek, gözleri, kulakları olmadığı, ağız yapısının bozuk olduğu ve yaşama şansının olmadığını söyledi.

Erzurum’da yapılan ve sezeryanla doğum önerilen Nurcan Y.’nin dördüncü gebeliği dün Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde dünyaya getirdiği ve görenleri hayrete düşüren bebekle sona erdi. Akrabası olduğu belirtilen Ahmet Y. ile evlilik yapan ve bundan önce üç doğum yapan Nurcan Y.’nin ilk çocuğu dışında yaşayan olmadı. Aile, dün dünyaya gelen bebek gibi iki kardeşde de benzer sorunlar olduğunu ve doğumdan bir iki gün sonra bebeklerin hayatını kaybettiğini vurguladı.

Spinal anestezi ile doğumu gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Emrah Töz, ilk defa böyle bir vakayla karşılaştığını ve tıpta da örneklerinin çok nadir olduğunu kaydetti. Konu hakkında açıklama yapan Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Altan Alim de, bebeğin 10 binde bir görülen ve ‘Yılan Bebek’ denilen şekilde dünyaya geldiğini belirterek, gözleri, kulakları olmadığı, ağız yapısının bozuk olduğunu ve bebeğin yaşama şansının olmadığını belirtti.

Dr. Alim, iktiyoz denilen ağır bir cilt hastalığıyla dünyaya gelen bebeğin bu şekilde dünyaya gelmesinin başlıca nedeninin akraba evliliği olduğunu da sözlerine ekledi.

Öte yandan bebeğin, Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yoğun bakım servisinde olduğu bildirildi.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.