İnternette chat yaparken gözaltına alındı

Reklamlar

İnternette chat yaparken gözaltına alındı

Bu haberde çok enteresan arkadaşlar. Neden derseniz çocuk internet kafede chat yapıyor ama polislerin amacı başka iken birden dikkatler bu çocuğun üzerine kesiliyor. İşte detayları haberin :

Rize’de polis, aranan Gürcistan uyruklu bir kişiyi yakalamak için baskın düzenlediği internet kafede çelişkili bilgiler veren ve pasaportu gösteremeyen Gürcistan uyruklu bir kişiyi gözaltına aldı.

POLİS BENİ GÖTÜRÜYOR
Bu sırada internette görüntülü sohbet ettiği ve gözaltına alınışını izleyen kız arkadaşına, “Polis beni götürüyor, sonra görüşürüz” mesajı yazan kişinin aranan yabancı uyruklu kişi olmadığı ortaya çıktı.

İNTERNET KAFEYE BASKIN
Rize’nin Güneysu İlçesi’nde 3 gün önce meydana gelen hırsızlık olayında Mehmet Kaba’ya ait 150 ceviz ve armut fidanı çalındı. Olayla ilgili araştırma başlatan polis, bölgede incelemeye aldığı güvenlik kamera kayıtlarından şüphelinin Gürcistan uyruklu Zurap Davadze olduğunu belirledi. Davadze’nin bir internet kafede olduğu yönünde ihbar alan polis, kafeye baskın düzenledi. Bu sırada kafede bulunan ve adının Ali olduğunu söyleyen Gürcistan uyruklu bir kişi, pasaportunun yanında olmadığını belirtti. Adı ve uyruğu ile ilgili çelişkili bilgiler veren bu kişi gözaltına alındı. Zanlı internetten görüntülü sohbet ettiği ve gözaltına alınışını izleyen kız arkadaşına, “Polis beni götürüyor, sonra görüşürüz” mesajını yazdı.

SINIR DIŞI EDİLDİ
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen şüphelinin yapılan pasaport kontrolünde hırsızlık suçundan aranan Zurap Davadze olmadığı tespit edildi. G.G. adlı Gürcistan uyruklu kişi, kontrol edilmek üzere Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Pasaport kanununa muhalefetten hakkında yasal işlem başlatılan G.G., daha sonra sınır dışı edildi.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.