10 Kasım sizlere ne anlatıyor?

Reklamlar

10 Kasım 1938 bana yani KARACABEY’e Atatürkün ölüm gününü hatırlatıyor. Şimdi bazılarınız diyebilirler Atatürk’ün ölüm günüde böyle tak diye söylenmez ama maalesef öyle..

10 Kasım 1938 günü sabah 09,05 sıralarında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk vefat etmiş ve hayata gözlerini yummuş. Öğrencilere öğretmenleri bugün ile alakalı illaki ödevler veriyorlardır şimdi yada daha önce vermişlerdir. Onlarda harıl harıl Atatürk hakkında şiirler 10 Kasım hakkında şiirleri internet üzerinde arayıp duruyorlardır.

10 Kasım hakkında bizim sitemizde olan 10 Kasım şiirleri’ne yapılan yorumlardan bunu anlamak o kadarda zor olmasa gerek.

Atatürkü sadece 10 Kasım günümü hatırlamalıyız sizce? Bence sadece o gün hatırlanmak kimse istemez elbette oda istemezdi. Şu güne kadar Mustafa Kemal Atatürk’ün ismi o kadar kötü amaç için kullanıldıki burada yazmak ile bitmez..

Bir zamanlar bir kısım tarafından(o kesimi herkes bilir) Atatürk Cumhuriyetinde bu olmaz, Laik Türkiyede olmaz, Atatürk olsaydı çok üzülürdü gibi devamlı söylenmiyormuydu bu kelimeler. Artık bu şekilde Atatürk ismini kullananlara kimse inanmıyor. Yemiyor çünkü halkın gözünde bu laflar. Herhalde başka yol arıyorlar şu aralar çünkü halkı bir şekilde kendi yanlarına çekmeleri gerek.

Okula giden öğrencilerin başları açılmalıymış.. Niye efendim? Cevap basit Atatürk Cumhuriyetinde, kapalı kimse okula gidemez. Laik ülkeye yakışmazmış başörtülü okula gitmek…

Atatürk’ü öyle yanlış tanıtıyorlarki sevdirmek yerine kötülüyorlar resmen. Bunlardan bir şekilde sıyrılmak gerek. Önümüzü kapatan bu gerici sözlere göz yummamak gerek.. (Eskiden öyle derlerdiya, şimdi ben onlara diyorum gerici diye)..

Bana 10 Kasım bunları anlatıyor peki ya sizlere ne anlatıyor 10 Kasım günü?

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.