Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri

Reklamlar

Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri – Yüz tipine göre kaş makyajı nasıl yapılır ve Yüz tipine göre kaş modelleri nelerdir bu yazımızda okuyun;

Uzmanlara göre bütün mesela kaşları yüz şekline göre almak. Böylece yüzünüzün şeklini olduğundan daha ince, dolgun ya da oval görünmesini sağlamak mümkün olacak…

Kare

En ideal kaş şekli: Zarif ve yuvarlak bir kavise sahip kaşlar kare yüzler için en ideal olanı. Bu yüz şeklinde hatlar zatengüçlü olduğu için ifadeyi yumuşatmak adına keskin açılardan kaçınmak gerekir.

Oval

En ideal kaş şekli: Kesinlikle, kuyruğu mümkün olduğunca uzun olanlar! Gözlerle aynı hizada bitmeyen ve dışarı doğru devam eden kuyruklu kaşlar oval yüzleri dengeler ve fazla uzun görünmesini engeller.

Kalp

En ideal kaş şekli: Mümkün olduğunca kısa ve kalın olanlar. Kaşlarınızın yüzünüzde bir denge unsuru gibi görev yapması gerekir. Fazla uzun olmamalılar çünkü bu çenenizi olduğundan çok daha dar gösterecektir.

Yuvarlak

En ideal kaş şekli: Güçlü bir açısı olan, kavisli kaşlar. Kaşların kavisi ne kadar oyuksa yüz de o kadar şekilli, keskin hatlı görünebiliyor. Bu da demek oluyor ki; eğer yüzünüz yuvarlaksa kavislere ağrlık vermelisiniz.

Reklamlar

"Yüz Tipine Göre Kaş Şekilleri" için toplam 2 yorum yapmış

  1. ELMAS   15 Temmuz 2012 at 17:06

    yüm kaba bana makyaj gitmiyoooooooooooooooo

  2. ELMAS   15 Temmuz 2012 at 17:06

    offfffffff

Leave a Reply

Your email address will not be published.